שאלת חוגים

הילית111

New member
שאלת חוגים

שאלת חוגים ערב טוב לכולם הבן בן 3 ושבע חודשים מתחיל לשאול אותי על "חוג" יש בנות בגן שלו (גן פרטי –השנה שנה אחרונה ) .עד כה הוא לא היה במסגרת כלשהיא של "חוג" אני יודעת שבגן יש להם חוג מוסיקה ויש גם התעמלות ובכלל יש פעילויות מעשירות . אבל בגלל שהוא כבר די גדול ואני יודעת שזה כבר הגיל של החוגים אני מתחילה לגשש. אני מחפשת חוג כלשהוא לילד פעם עד פעמיים בשבוע החל משעה 17:30 כי הוא מסיים את הגן בארבע ואני רוצה לעבור בבית לקלח אותו ושיאכל. לא רוצה משהו ישר מהגן. ניראה לי מעייף מדי עכשו אין לי מושג מה. הבן שלי ראה ברחוב ילדים עם חליפת גודו ואמר שהוא רוצה אבל הוא לא ממש מבין מה זה. הוא אוהב מוזיקה ולזוז ולקפוץ ואוהב גם לצבוע בגואש. אין לו בינתיים תחביבים יחודיים שאני יכולה להצביע עליהם. אוהב לשחק בגינה ובכדור ואוהב מאוד בריכה אבל חוג שחייה בבריכה לא רלונטי כי אני לא ניידת ואני גרה במרכז רעננה . ומעבר לזה חוג שחייה בחורף אפילו אם זה מחומם לא נשמע לי משהו מתאים. אין לי ניסיון בנושא –האם אני מביאה אותו לחוג ואני אמורה להישאר? כי אני חייבת להישאר הילד לא רגיל להיות לבד גם לא עם חברים האם זה עלול ליצור בעיה?. האם כל חוג עושה "שיעור נסיון". האם חייבים ואמורים להתחייב לשנה שלמה ? שורה תחתונה אין לי מושג לאן ללכת ומה עושים ואיפה לרשום.ובכלל אשמח לטיפים כי אני טירונית בנושא? האם כדי שיהיה אפקט לחוג צריך פעמיים בשבוע? או שתלוי באיזה חוג. אשמח לקבל המלצה . לצערי יש לי מגבלה רצינית (לצערי ככל שהילד שלי גדל אני מרגישה את זה יותר ויותר אבל רכב זה לא משהו שאני יכולה לממן כרגע )שאני לא ניידת אז הכל חייב להיות במרכז העיר באזור של כיפה אדומה אם יש פה הורים מרעננה. הרעיון של ליסוע קבוע עם אמא לחוג לא נשמע לי בכלל אגב. נשמע לי מאוד בעייתי לשני הצדדים –אולי אני טועה? לגבי המחיר כמה אמור לעלות חוג ? אני יודעת שזו שאלה ממש כללית אבל אני יכולה לתקצב לנושא הזה כל חודש לכל היותר 200 ₪ האם זה מעט?..... . בתקווה כמובן שיעלה פחות פנתה אלי כבר אמא שהבן שלה עם בני בגן ואמרה לי אם אני רושמת אותו ל "חוג" אז ממש עוד אין לי משהו בקנה. הילד שלה רוצה להיות עם בני בחוג הם חברים מאוד מאוד טובים. אשמח להמלצה חמה על מקום חוג עם ערך מוסף שהילד ממש יהנה. לא יודעת אם בגיל הזה יש מקום לחוג נניח באנגלית או משהו שצריך ללמוד –את זה יהיה לו מספיק שנים לעשות... עדיין פשוש הילד היחיד שלי. מצטערת על האורך... אשמח להמלצה !

dafgol

New member
הי הילית ../images/Emo13.gif

אומנם לא מרעננה ולא מכירה את הסביבה, יכולה לשתף רק מנסיוני... הג'וניור שלי בן 5, השנה התחיל חוג קפווארה, פעם בשבוע אחה"צ, התשלום לחודש הינו 150 שקלים, משלמים ל 10 חודשים, אני לא יודעת מה הנהלים לגביי פרישה מוקדמת מהחוג...את צריכה לברר אצלכם, אנחנו הולכים לחוג במתנ"ס. אכן נושא התחבורה הוא בעייתי, הגדול שלי פעמיים בשבוע באימוני כדורסל, הקטן כאמור פעם בשבוע בקאפורה..אם לא הייתי ניידת זה בהחלט היה בלתי אפשרי מבחינתינו, בגלל אזור המגורים והמרחק. אני בהחלט חושבת שבגיל 3-4 מיותר ללכת לחוג אנגלית, הוא עוד ילד קטן...יש לו את כל החיים ללמוד ...קחי אותו למשהו מהנה מאתגר מעניין לו.
ושנה טובה ומתוקה

dafgol

New member
זו אומנות לחימה ברזילאית

שמשלבת אומנות לחימה שמשלבת תנועות ריקוד ומוסיקה ברזילאית. הגנה והתקפה פחות אגרסיביים מג'ודו או קראטה, עם המון תנועות ריקוד וצלילים פורטוגזיים עם כלי נגיהנ יחודיים (שאני באופן אישי דלוקה עליהם). משמעת שזה בדיוק מה שהג'וניור שלי זקוק ומצד שני בצורה מאוד כייפית לגילו. שווה לך לברר באזור שלך, אני יודעת שמגיל 4 יש חוגי קפוארה.

wonderhug98

New member
יופי של דבר קפוארה ../images/Emo13.gif

בבסיס זו אמנות לחימה, אבל מדובר בריקוד ובקצב נפלא עם שירה ונגינה ובוגרים כילדים מתחזקים דרך התרגול, נהנים וגם מפתחים קואורדינציה מופלאה. מומלץ!

הילית111

New member
תודה חברים וחבורת גמר חתימה טובה איזה מקסימים

אני אלך באמת לכיון הקפוארה. אם יש המלצה על מקום ספציפי ברעננה אשמח לשמוע גם במסר צריכה אבל במרכז העיר.................

תשובה כללית...

הי הילית, אני באופן אישי לא שלחתי את ילדיי לחוגים בגיל הזה (זה נראה לי מיותר), אבל אני יודעת שבהחלט הרבה הורים שלחו ושולחים, וגם בגיל צעיר יותר. אני לא חושבת שיש תשובה "נכונה" לשאלה מאיזה גיל הגיוני לשלוח לחוגים - עניין של תחושה של ההורה והילד/ה, וכמובן, שאלה של תקציב. הייתי מתחילה מאמהות הגן ומבררת אצלן לאיזה חוגים הן רושמות את ילדיהן. אם יהיה איתו חבר מהגן, יהיה לו קל בהרבה להסתגל לחוג ולהפרד ממך במהלכו. כמובן, בדרך-כלל ההורים לא אמורים להשאר עם הילדים בחוג, אם כי בגיל כזה ייתכן שיהיו יוצאים מן הכלל. אחרי שיהיו לך קצת יותר פרטים דרך אותן אמהות, קחי את בנך לשיעור נסיון (בדרך-כלל יש; בררי קודם) בחוגים שנראה לך שיש סיכוי שיעניינו אותו, ושמקובלים עלייך. בשיעור הנסיון חובה להשאר (וכדאי לעמוד על כך אם מנסים "לגרש" אותך), כדי שתוכלי לעמוד על טיב החוג והמדריך/ה, ולראות אם לוקחים ממך כסף על כלום, או שיש דברים בגו. מחירי החוגים נעים בטווח נרחב, אבל 200 ש"ח הם בהחלט לא מעט. רוב החוגים לגיל זה אמורים לעלות הרבה פחות מכך - משהו בטווח של 130-160 ש"ח לחודש (אם כי, כאמור, הטווח הוא נרחב, והוא גם משתנה מאזור לאזור). לימוד שפה בגיל זה בעזרת חוג הוא בדרך-כלל מיותר: אמנם קל מאוד לקלוט שפה בגילאים צעירים כאלה, אבל רק כאשר קולטים אותה באופן יומיומי. לימוד של פעם בשבוע יכול להיות יעיל רק מגיל מאוחר בהרבה, לפחות 5, ובדרך-כלל רק 6-7. לא שזה יזיק לו, אבל התועלת צריכה להיות רבה בהרבה כדי להצדיק את המחיר. לעומת זאת, כמעט כל חוג של פעילות גופנית יהיה יעיל מעצם הפעילות. בכלל, כדי לבחור חוג, כדאי לדעת קודם כל מה ההיצע הרלוונטי מבחינתך (מבחינת מיקום ומחיר, ואולי גם נוכחות של ילדים אחרים מהגן, אם כי זה לא הכרחי). בהצלחה!

אסתיק3

New member
חוגים לבן 3

שלום הילית. קצת מניסיוני כאם לבן 11 ולבת 8. בגיל 3 אין הכרח לשלוח לחוג, במיוחד כשאת מספרת שהוא בגן עד ארבע אחר הצהריים ושיש חוגים בגן. גינה ציבורית עם מתקנים שווים - היא יופי של בילוי חינמי. אם הילד ממש רוצה, חוג של פעם בשבוע יספיק. לגילאים הללו יש גם חוגים שמוגדרים כחוגי הורים וילדים. חוג תנועה יכול להיות כיפי. לטעמי עוד מוקדם להתמודד עם חוגים כמו ג'ודו. אפשר לחפש גם מסגרות של שעת סיפור, שעת מוסיקה - שוב במקומות שמשתפים גם הורים. זו הזדמנות נפלאה לשעת בילוי משותפת עם הילד. אני לא מרעננה אבל שלב ראשון הוא לבדוק היכן המתנ"ס המקומי והספריה באזורך, שם גם תוכלי ללמוד על רמות המחירים. 200 ש"ח יספיקו בהחלט. חוגים של פעם בשבוע יהיו יותר זולים.

למעלה