שאלת משחק

kikona126

New member
שאלת משחק

ברוב הקבוצות נהוג לשחק שש אחת. ובמעבר לצורת משחק זו נוהגים ללמד את שש שתים. השאלה שלי היא כזו. עד השנה שיחקתי שש אחת, ללא מעבר של שש שתים מ- 4 2 (אני מקווה שזה מובן ולא מסובך כמו שזה נשמע) השנה בקבוצה חדשה בה אני משחקת אנו משחקות (אחרי מעבר מ- 4 2 ) שש שתים. מה שאומר שהמגישה נכנסת מהקו האחורי. ומבחינה מסויימת יש בצורה הזו הרבה יותר יתרונות מאשר בשש אחת: 1. כשהקבלה לא יציבה תמיד שתי המגישות בהיכון, (אפילו שבשש אחת יש אוף סטר, אני לא יודעת איך להסביר את זה אבל זה שונה, הדיבור שלנו אחת עם השניה שונה) 2. למגישה יש זמן "מנוחה" בקו הקדמי בו היא לא מגישה, מה שמאוד עוזר כשהקבלה לא יציבה. 3. במידה והמגישה מקבלת את הכדור הראשון, יש מגישה שמגישה במקומה. 4. יש 3 מתקיפות מקו קדמי בכל המהלכים. אז מה בעצם היתרונת של שש אחת?

elotan

Member
כמה תשובות

א. שש אחת היא שיטה פשוטה יותר, גם להבנה וגם לביצוע. למרות שיש אוף סנטר שהוא כביכול ה"מחליף" של המרים עדיין כל אחד יודע בדיוק את מיקומו ותפקידו על המגרש. שני מרימים עלולים להתחיל "לריב" ביניהם על הכדור השני, במיוחד כשהקבלה לא משהוא. ב. לא לכל קבוצה יש שני מרימים (או לפחות - שני מרימים שיודעים להרים, ושהם גם יעילים בתור מתקיפים בקו קדמי, כי אחרת שוב נתקעת רק עם שני מתקיפים, ולא שלושה)

kikona126

New member
וכשיש

יותר משתי מגישות טובות, שגם יעילות כמתקיפות בקו קדמי, ועד עכשיו לא היו מריבות על לקיחת כדורים, להפך, אני חושבת שזה הגיבוי הכי טוב שיש במיוחד בכניסה מעמדה 5 שהכניסה משם לא תמיד קלה... וכמובן גיבוי מול קבוצה שמתקיפה על המגישה. אז איזה שיטה בעצם יותר טובה למשחק? 6 2 או 6 1 ? כי 4 2 אנחנו יודעים שלא ממש טובה... דרך אגב אתה משחק כדורעף? באיזה קבוצה?

elotan

Member
זה לא ממש עובד ככה. אין שיטה אחת שהיא תמיד

מוצלחת, אחרת כולם היו משחקים ככה. זה יכול להשתנות עפ"י איכות השחקנים שיש בקבוצה, מספרם, השיטה שהמאמן אוהב ומאמין בה, ולפעמים גם הקבוצה שמשחקים מולה. אני אתן לך דוגמא מהכדורגל - יש כל מיני מערכים של קבוצה - 4-4-2, 4-3-3, 5-3-2 וכו' וכו'. יש מאמנים שמאמצים שיטה אחת ורצים איתה לאורך כל הדרך, לא משנה באיזו קבוצה את נמצאים. יש אחרים שישנו מערך אפילו באמצע משחק, אם הם יראו צורך. ואני מתאמן בקקת"א בתל אביב, אבל זאת כבר שנה שניה שאני לא נרשם לליגה (מסיבות כרלה ואחרות).

kikona126

New member
אז גם אתה מקק

גם אני
הבנתי מה שרשמת למעלה עד שעברנו לכדורגל...

elotan

Member
אני אנסה להסביר קצר ומהר

אפשר לשחק כדורגל עם חלוץ 1, ואפשר גם עם ארבעה. מה יותר עדיף? אין עדיף. לפעמים כדאי לשחק עם אחד ולפעמים עם ארבעה. זה תלוי בנסיבות, בכמה חלוצים כשירים יש לך, באיזה שחקנים צריכים לשבת על הספסל כדי שיהיה מקום על המגרש ל 4 חלוצים, מי היריבה, וכו' וכו'.

למעלה