שאלת עיצוב הבית

עינתיקה

New member
שאלת עיצוב הבית

אנחנו בשלבים מאוד ראשוניים של תכנון אדריכלי. אני יודעת בדיוק איזה אופי אני רוצה שיהיה לבית, אבל האדריכל ביקש לראות תמונות. אני קונה מדי פעם מגזין "נישה", אבל הבנתי שיש עוד מגזינים ואני לא יכולה לקנות את כולם עד שאתקל בתמונות של בית בסגנון שאני רוצה. האם יש איזשהוא מאגר באינטרנט או לחילופין איזה מאגר\ספריה של מגזינים שאפשר לשאוב משם רעיונות\תמונות ???

איריסג

New member
../images/Emo45.gif זה בדיוק מה שעשינו

הסתובבנו כאן בשכונה, צילמנו כמה בתים שאהבנו איך שהם נראים, גם אם הם לא בדיוק מה שאנחנו רוצים - זאת אומרת - בין התמונות יכולת למצוא גם בתים עם גגות רעפים - אפילו שידענו שאנחנו רוצים גג שטוח. היו גם בתים של שתי קומות - למרות שאנחנו בונים בית שטוח בקומה אחת - אבל מבחינת הסגנון , מבחינת המפתחים וכו' - הבאנו לאדריכלית וגם למעצבת הפנים שלנו - בתים שאהבנו. עכשיו אנחנו כבר לקראת סוף התיכנון, ואני שמחה להגיד שמבחינת המראה החיצוני (סגנון ומפתחים) הם קלעו בול.

אני יכול לתת לך תמונות שאני צילמתי

ואולי אחרים יצטרפו ויעשו כך גם כן בתמונה הזו ענין אותי ה 3 חלונות המוארכים לפינת האוכל שלי . גג שטוח והסיום של המעקה של הגג שתי המדרגות ההפוכות הקטנות

הפתחים המרובעים שהאדריכל שלי

כל כך אוהב ושני מסגרות החתים הבולטים בצד ימין

Rשף

New member
אנחנו נעזרנו לא מעט בספרים של אורלי

רובינזון, יש לה סדרת ספרים שמוקדשים לאדריכלים או לנושא מסוים, הצילומים מאד יפים ומכילים שלל סגנונות, בניגוד לספרי אדריכלות קלאסיים בהם הצילומים קטנים למדי ופחות נוחים להתרשמות.

איריסג

New member
יש לי לדעתי את כל הסידרה שלה

חוץ מהסםר האחרון של סעדיה מנדל. אכן - נעזרתי רבות בספרים שלה, ובעוד כמה ספרי עיצוב טובים (אם תרצי המלצות ספציפיות, רק תגידי). אלא שהספרים הללו טובים בעיקר לעיצוב פנים - אין שם כמעט התייחסות לחוץ, פרט לספר של מונג'ק - שבו יש גם חזיתות חיצוניות וכו' - אבל הוא בונה כל כך גרנדיוזי בעיני - שזה לא ממש עוזר לי בכלום. גרנדיוזי ויקר וענק יש לי כאן בשכונה בלי סוף...

ענתש

New member
אני מצאתי בעיקר במגזינים באינטרנט

הנה לך בית ונוי בניין ודיור וגם אתרים של ארכיטקטים שאני אוהבת. ממליצה להתחיל מהאתר הזה ולהכנס פשוט לאתרים של ארכיטקטים ולהסתכל בתמונות. תמצאי עוד אתרים מעניינים בקישורי הפורום הזה (תלחצי למעלה על "קישורים"). אישית פשוט עשיתי קולאז' לארכיטקטית שלנו מכל מה שאהבנו מהאתרים האלו ושלחתי.
אם תגידי מה הכיוון שלך אז נוכל אולי לעזור (מודרני ? כפרי ? ספרדי ? טוסקנה ? ועוד ועוד...)

עינתיקה

New member
תודה לכולם על ההיענות....

נתתם לי הרבה שיעורי בית לעשות
הכיוון שלי הוא יותר כיוון אירופאי פרובינציאלי, משהו מאוד ביתי וחמים. אני לא אוהבת עיצוב מודרני קר ומנוכר. נראה לי שזה יהיה יותר בסיגנון של קשתות, חיפויי אבן, קורות עץ פרקטים וכאלה. אני צריכה למצוא משהו שיתן לבית אופי כזה ומצד שני יעמוד בתקציב שלנו שהוא די מצומצם. כרגע יש לנו רק אדריכל והוא אמר שהוא יכול לעשות גם עיצוב פנים, אבל האמת שעוד לא ראיתי אפילו עבודה אחת שהוא עשה אז קשה לי מאוד לדעת אם הוא יכול לקלוע לטעם שלי....

איריסג

New member
אם תרצי המלצה על מעצבת

פנים נהדרת, שיודעת לשלב את החלומות העיצוביים - סגנוניים לתוך תקציב נתון - תפני אלי במסר.

למעלה