שאלת פתיחה - צרכנות באינטרנט

ilaya

New member
שאלת פתיחה - צרכנות באינטרנט../images/Emo100.gif

אני כותב בימים אלה עבודה על התפתחות דיני הגנת הצרכן בעקבות התרחבות הפעילות העסקית הוירטואלית. ידוע לי על התיקון של מכר מרחוק לחוק הגנת הצרכן (שלא תוקן במיוחד עבור עסקאות אינטרנט ככל הידוע לי) וידוע לי גם על דו"ח ועדת האינטרנט הממשלתית מיוני 2001 בנושא. האם קיימים עוד ביטויים משפטיים לנושא ? אני צריך לנתח מדינה זרה וכיצד היא מתייחסת לנושא. באיזו מדינה ישנם ביטויים משפטיים משמעותיים ביותר בתחום ? האם אפשר לנחש שארה"ב ? האם תוכלו להמליץ לי על מקורות מידע לגבי אותה מדינה מהם אני יכול לשאוב מאמרים / חקיקה / פסיקה ? תודה ! עילי

תיקון מס´ 7

למיטב ידיעתי, נחקק לאו דווקא עבור המסחר האלקטרוני, אלא היה תגובה להתפתחות המסחר מרחוק, בעקבות קטלוגים, ערוצי קניות, דפי פירסומת או פרסומות בעיתונות, של שרותים ומוצרים אותם ניתן לרכוש מרחוק, בהזמנה טלפונית או בפקס´. זאת תהיה יומרה מצידי להגיד לך שאני יודע בוודאות באיזו מדינה זרה קיימים ביטויים משפטיים משמעותיים ביותר. לרובנו יש מגבלת שפות זרות ומטבע הדברים, אין לנו ידע רב מעבר למקורות הכתובים באנגלית. חקיקה פסיקה ומאמרים: אני התחלתי להעלות כמה דברים לפורום, העניין עדין בחיטוליו. מה שכן יכול לעזור לך בשלב זה, הוא שהעליתי בקישורים כלי מחקר אמריקאיים משפטיים שבוודאי תוכל להפעיל כדי למצוא חומר. מעבר לזה אני ממליץ לך להשתמש ב google בעברית ובאנגלית. בינתיים אני נותן לך מאמר של ד"ר ויקטור בוגנים על המסחר האלקטרוני, שאני מקווה שיעזור לך, ואצרף אותו גם לקישורים הקבועיים. כמובן שאתה מוזמן לעדכן אותנו אם תמצא לינקים מעניינים, וגם לחזור ולשאול שאלות נוספות.

למעלה