שאלת תם לגבי עומס משקל דודי שמש על גג .

yossik111

New member
שאלת תם לגבי עומס משקל דודי שמש על גג .

שלום לכולם !
למיטב ידיעתי עומס מקסימלי מותר בבתים פרטיים על גג "רגיל" הוא 150 ק"ג למ"ר .
דוד שמש "ממוצע" 120 ליטר שוקל "רטוב" כ 180 ק"ג (נניח עם המתקן נשיאה שלו ) .
תקנו אותי עם אני טועה , רוב ההתקנות על גגות שטוחים , לא עומדות בתקן . אני צודק ? או מפספס משהוא ?
יוס.

אבי519

New member
בבית חדש המיקום של הדוד מופיע בתוכניות

הקונסטרוקטור אמור להוציא את התוכניות לביצוע לאשר אותם וכמובן גם להביא בחשבון את כל הדברים האלה.
בבית ישן שלא היה קודם דוד ומוסיפים דוד צריך אישור של קונסטרוקטור להצבתו, וזה נכון לכל מתקן כבד ( אפילו עציצים גדולים וכבדים צריך אישור של קונסטרוקטור) מי שלא עושה את זה מסתכן ומסכן את השכנים שלו.

Sanchez

Member
קצת מוזרים לי המספרים הללו...
נניח אדם במשקל קצת יותר מ 150 ק"ג (ויש אנשים כאלה) עומד על הגג, האם יש לכך סכנה ?
לא נראה לי.
&nbsp
אבל אני לא קונסטרוקטור.

yossik111

New member
הרשת "מפוצצת" בנתון הזה , קח לדוגמא לינק

http://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=17121
בכול מקרה מדובר בעומס קבוע , וכמו כן מדובר (לדעתי) ב"מקרה הגרוע" (שהעומס רחוק מהקורות / סמכים וכ'ו )ובנוסף עם מקדם בטחון.
כמו כן , נדמה לי שהתקן שונה (העומס המותר עלה) בבתים "חדשים" .

אבי519

New member
הנותנים האלו הם נתוני גבול בדרך כלל קונסטרוקטור מוסיף עליהם

הרבה יותר מ % 100 כשולי בטחון .
חוץ מזה אם אדם או כמה אנשים במשקל 150 קילו יקפצו על רצפה כזאת הרבה פעמים עלול לקראת מה שקרה באסון ורסאי.
גם הרצפות של הפלקל שקרסו בורסאי תוכננו לעמוד במשקל כזה ועמדו בתאוריה בתקנים. וגם המרפסות בחדרה תוכננו .לעמוד במשקל .. אבל לא נלקחו מספיק שולי בטחון נגד כשלים וכוחות גזירה ואפשרות שרצפה אחת תפול על השניה ...

Sanchez

Member
בורסאי לא קפצו "כמה" אנשים...
אלא הרבה יותר מ"כמה".
הם גם לא קפצו על מטר רבוע אחד.
&nbsp

yossik111

New member
הכול טוב ויפה בעניין שולי בטחון וכ'ו ,

אבל ופה האבל הגדול , אני לא מאמין שביי קונצפט הקונסטרוקטור "יחתום" על עומס גדול יותר (מרצונו החופשי או מרצון בעל הבית (אולי במקרים נדירים) ) , לכן בהיקרות אסון קריסה חס וחלילה , יכול בעל הבית לבוא בטענות רק אל עצמו .- בחזקת "הוא לא עמד בתנאי הביטוח" .
לגבי אסון וורסאי , אני לא מעורה בפרטים , אך קשה לי להאמין שהקונסטרוקטור נמצא שתכנן מבנה שעמד בתאוריה בתקנים ונשא בעונש .

למעלה