שאלת תם

shon86

New member
שאלת תם

יש לי שן שניה לפני הטוחנת ימין למעלה (האחת שלפניה הקרובה יותר לטוחנת כבר הוצאה! יש שם מקום ריק) השן ההזו היתה בעבר עם דלקת עמוקה בשורש וקצת גם אוכלת את העצם זה כבר 10 שנים שעברתי טיפול שורש שם הסתימה זמנית וברוך השם אין לי דלקת חמורה בקיתצור ניסו להציל את השן אולם מה התחליף אם מוצאים את השן היא כן דלקתית אבל על אש קטנה ובורור שאוכלת את העצם בזמן אחרון אני מרגיש שעובר לשן שלםניה בתמצית ניתן לאמר שנשארתי עם ביעה לא פתורה מה העצה לפתרןם בהסתכלות לטווח ארוך אני מנסה להמנע מגשר וריטוש שיניים מה לעשות? השתלה? אפשרית? שאלה נוספת חלק קטן בשן הקדמית נשברה לי ניסו להדביק שם משהו וזה נפל אנרו שצריך לכרסם שן כדי שזה יתפוס בינתיים לא עשיתי זאת כי כל פגיעה בשן קיימת היא עניין שאני לא בטוח שהוא נכון מה האפשרויות? תודה

תשובה לשאלת תם

לשון שלום לשאלתך הראשונה.אתה מתאר טיפול שורש שבוצע בשן שאחרי הניב ונכשל עקב התפתחות דלקת חוזרת ונשנית בשן זו.בדרך כלל הטיפול המוצע הוא חידוש טיפול שורש בשן זו ושקום השן השן בהקדם.לגבי שקום הרווח בין השיניים עקב עקירת שן.ניתן לשקם על ידי בצוע גשר או שתל.להרחבת הידיעה בנושא טיפולי שורש או שקום אתה מוזמן לקרא במאמרים בתחילת הפורום. לשאלתך השניה. מדובר בביצוע סתימה אסטטית(לבנה) בשיניים קדמיות.הפרוצדורה כוללת סילוק העששת,הכנה מינימלית של החלל,צריבת החלל בחומצה,מריחת החלל בחומר אדהזיבי(מדביק)ולאחר מכן הנחת חומר הסתימה הלבנה והקשיתו באור "כחול". מומלץ לך להבדק אצל רופא השיניים שלך. בברכה. דר אריה מימון.מרפאת שקום הפה .מרכז רפואי איכילוב.

למעלה