שאלת תם

noa128

New member
שאלת תם

סודוקו. לא יודעת מה זה, לא ניסיתי. הנוער בן רבע לברמצווה שאל מה זה - האם "לשווק" לו את המשחק על תקן של אלטרנטיבה למחשב/טלויזיה או שאצטער על הרגע? הבנתי שזה משהו עם מספרים, האם יש במשחק הזה איזושהי תרומה חינוכית/שכלית? או סתם התמכרות אופנתית? (יש כמובן מצב שסקרנותו תוביל אותו לגשת לזה בעצמו, אבל בינתיים זה עדיין בידינו..)

פלגיה

New member
סודוקו

חידת מספרים שמוצאה משווייץ (ולא מיפן כמו שמנסים למכור לנו). העיקרון הוא פשוט - יש לוח ובו 9X9 משבצות שמחולקות ל-9 "איזורים" של 3X3.המטרה היא לשבץ את הספרות 1-9 כך שכל אחת תופיע בדיוק פעם אחת בכל שורה, בכל טור, ובכל "איזור". כבסיס להתחלה יש כבר כמה ספרות משובצות וצריך למצוא את היתר. מוזר לי למה זה אופנתי, כי זו חידה שמצריכה מחשבה ושימוש בלוגיקה על מנת לפתור אותה. ראיתי כמה שמנסים לפתור סתם ע"י ניסוי וטעייה, אבל השיטות היעילות הן לוגיות בעיקרן. אני פתרתי חמישה כאלה ואז גיליתי שהכל חוזר על עצמו ודי משעמם, ולכן תרמתי את הספר שהיה לי לילדים. לא הייתי "משווקת" לו את זה, אבל לא מונעת ממנו אם יגיע בעצמו.אה, ויש גם פורום סודוקו (1310), ומשחקים און-ליין, כך שלא בטוח שזה יבוא על חשבון ההתמכרות למחשב.

להינזק הוא לא יינזק מזה

חמוד ומאתגר בתחילה, מתאים לחורים בזמן כמו באוטובוס או בהמתנה למשהו אצל הילדים זה אתגר עד שלומדים את הפרינציפ.

משהו חביב לשעות הפנאי.

צריך לימצוא מספרים שחסרים בלוח מספרים. יש בזה חשיבה ויש רמות שונות. אפשר לתת לנסות ושהוא יחליט.

פנינה 21

New member
זה תחליף מעולה למסך

אני מודה שזה יכול להיות ממכר ,אבל אני חושבת שזה יותר מועיל ממזיק. אחרי הכל זה משחק במתמטיקה.

yaeltz

New member
יופי לילדים וגם להורים

אני גיליתי את המשחק בעיתון של הילדים הבן שלי, בן שבע, ממש נתפס לזה, ואפשר ממש לראות את גלגלי המוח שלו מסתובבים כשהוא פותר את זה - לדעתי זה מפתח להם ראיה מרחבית (כי יש כמה מימדים שצריך להסתכל עליהם כדי לבצע את השיבוץ).

למעלה