שאלת case study איף איי מיי

ננו9

New member
שאלת case study איף איי מיי

מגיע אליכם מטופל/ת אשר התאמן מאוד קשה במשך ארבעה חודשים לקראת אירוע תובעני ביותר כדוגמת ריצת מרתון. הפרטים הידועים לכם הם כדלקמן: בן/בת 31 עוב/ת בהיי-טק מבצע/ת בזמן האחרון ריצות בנפח של 100 ק"מ שבועיים מתכונן/נת לריצת 30 ק"מ שתיערך 48 שעות לאחר מועד העיסוי המתוכנן תזונה לא מאוד מוגדרת מושך/ת פציעה קלה בגיד החיבור של ההמסטרינג לטיביה (מגדילי ראש יכולים לציין את שם השריר) המרתון עוד שבועיים ועכשיו השאלות: באיזו טכניקת עיסוי תשתמשו? האם תעסו בכלל או שלא? מהו האפקט הרצוי שתשאפו להגיע אליו? האם תבצעו מגוון טסטים שונים (בחינת גמישות שרירי הרגליים והירכיים, לחץ על גב תחתון וכו') אילו טיפים תתנו לו/ה בטרם תשלחו אותו/ה לדרכם? מדובר במקרה שהיה וכבר בוצע (בהצלחה) - אך אני מעוניין לשמוע את דעתכם תודה, חנן

ננו9

New member
עברו 24 שעות - אחד לא הרים את הכפפה

עצוב לי מקרה שהיה בשנה שעברה ונכתב לצוך הפולמוס והעשרה

חן M

New member
חנן תן קצת יותר פרטים לגביי

הפציעה. דלקת?קרע?מה קרה שם?:) מתי הופיעה הפציעה? האם היא כתוצאה מחבלה?OVER USED? מתי מופיעה הכאב? בזמן אימון? לפני אימון? אחרי אימון? האם האירוע של התחרות הוא האירוע המרכזי של השנה? פרגן בפרטים:)...

ננו9

New member
לא סתם אין יותר פרטים

יוצר אתכם קשר פלוני אלמוני. בתחקיר הטלפוני אלו הם כל הנתונים שהוא מנדב. הגברת אופי ועצימות האימונים לאחרונה, תזונה שאין אותו פלוני יודע אם היא מספקת לו או לא, עובד בהיי טק (כך שניתן לשער שהוא יושב רוב היום) ומתכונן למרתון שייערך שבועיים לאחר מועד העיסוי ו....זהו פחות או יותר. השאלה היא האם לקבל אותו או שלא - ובמידה ופלוני כבר הגיע אליכם - אלו צעדים יינקטו

uty76

New member
שאלה

הגיד מגביל את ההרפיה האנטגוניסטית של השריר, או שהגיד מחליש את הכיווץ האגוניסטי של השריר? עד כמה שאני מבין הבעיה מתעוררת בתפקוד האנטיגונסטי של השריר, מה הטיפול שהיית ממליץ במקרה כזה?

uty76

New member
שניה תן צ'אנס

למען הסר ספק אין לי ידע ברפואה מערבית. אני אנסה לפתח מנקודת מבט יפנית... ראשית אני אעבוד על כמה מערכות. עבודה על הטחול ועצות בתזונה. במידה והתזונה שלו לחלוטין לא מאוזנת ננסח יחד תפריט עם דגש על זרעים וירקות ירוקים. עבודה נוספת היא על הכבד שאחראי על הגידים. העבודה תחולק לשלושה חלקים, בתחילה עבודה על המרדיאן הרלוונטי, אמשיך בעבודה עם מוקסה ולחיצות על קומפלקס נקודות מחזק, ואסיים בעבודה ספנטנית על הנקודות צובו באזור הפגוע. אבל אני הרי כאן בשביל ללמוד את מה שאני לא יודע... ולכן כסטודנט צעיר לעיסוי רקמות עמוקות הנה מה שהייתי עושה: השרירים שאני מתייחס אליהם : Semi Membranosis Semi Tendinosis תפקידם לעשות פלקסיה לברך. (האם אני טועה?...) הייתי בודק את טווח התנועה של השרירים באזור הפגוע ע"י מתיחות שונות. הטכניקות שהייתי משתמש: 1. בגלל הקירבה לתחרות הייתי משתמש במשחות מחממות כדי ליצור הכנה לעיסוי והרפיית הספאזם שניגרם לפי הבנתי מעודף סטימולציה של השרירים והגידים באזור. 2. עיסוי כללי של הרגל במצב Prone וכן במצב Supine אח"כ באזור הפגוע: 3. פאלמינג 4. רוקינג 5. גלגול אגודלים ופריקשן לטריגר פוינטס אבקש דיווח 24 שעות אחרי הטיפול הראשון כדי להחליט על המשך הטיפול. ננו היקר - אשמח שתצליף במטה לשונך על כל טעות, חוסר דיוק או פשטנות שמצאת בדברי. עותי

forestdevil

New member
ואו.. הבעייה הכי גדולה כאן היא

שהבחור הזה דופק לעצמו את החיים. קודם כל, הייתי מאוד נזהר. למה? כי: אדם כזה, שמתאמן אימונים בכזה נפח, ודורש מהגוף שלו כל כך הרבה, חייב לאכול נכון. לא סתם ללכת לאיזה חנות "בריאות" ולבזבז שם כספים, אלא ללכת לדיאטן\ית תזונאי\ת ולקבל תפריט, אחרת הנזק רק יגדל. אין סוד בעובדה שלטווח הארוך, אימוני מרתון, טריאתלון וכדומה דופקים את הגוף ובטח שאת המפרקים (כגון הברכיים והגב). אם הוא היה מגיע אלי אז ככה: קודם כל, שיחת הטלפון היא רק תשאול מקדים ולא באה להחליף תשאול רציני. בתשאול הייתי מברר עוד על התזונה שלו, שינה שלו, אימונים שהוא עושה ומתיחות גם כן. לא הייתי עושה שום מניפולציה חזקה או רצינית, והייתי חותר להרפייה והרגעה כללית של הגוף. לא מתפקיד אף אחד כאן להיות רופא ולנסות לטפול לו בפציעה, הדבר שהכי סביר להניח הוא שאחרי טיפול מכוון לפציעה תהיה ריאקציה חזקה שתשפיע לו על התחושה ועל ההשיגים, ואת האשם הוא יתלה בנו (במי שטיפל בו). הייתי עובד (במידע הקיים) בעיקר על האיזור הסכיאטי, גלוטאוס מקסימוס ועל הגב התחתון. הייתי נוגע ולא באלימות (ומי שעבר אצלי טיפול טווי-נה יודע מה זה אלימות
) בטיביאליס אנטריור ובווסטוס לטראליס שלו רק כדי להמשיך את התנועה שהתחלתי בגב התחתון ובישבן ולהניע את הדם לאיזור הפגוע. בשום אופן לא ישירות על הגיד או הרצועה הפצועים. היתי ממליץ לו על אכילת מזונות ירוקים וכתומים (כבד וטחול האחראים לחיזוק הגידים והשרירים) ועל בשר מיובש (לא מבושל) כדוגמת בילטונג (מאכל לאומי בדרום אפריקה שניתן להשיג גם פה לאחרונה) או כל תזונה אחרת עשירת חלבונים שכמובן בלעדיהם, לשרירים ולגידים אין איך לבנות את עצמם. והכי חשוב. או שיפסיק להתאמן, או שיתחיל ללכת לייעוץ תזונתי, או שיתחיל לסבול מאוד קשה ממה שהוא מעולל לגופו. אלו האפשרויות הנתונות לו מעבר לטיפול שלי. אבל גם העצות שלי הן חלק מן הטיפול.

למעלה