שאפו ליריב לוין, כעת יפתח דיון על כל שופט ושופט

certified.woke

Well-known member
נכון ללפני שעתיים אף אחד מהם לא משך את מועמדותו. השתנה משהו מאז?
נראה לי שכן.
תשעה שופטים הודיעו כי לא יתמודדו על נשיאוּת העליון ומשמעות הודעתם היא שהתרגיל שניסה שר המשפטים לעשות כדי להקשות על הבחירה בנשיא לעליון צפוי להיכשל, והדיון בוועדה לבחירת שופטים יתמקד בעמית ובאלרון בלבד...

Harrington

Well-known member
מנהל
נראה לי שכן.
אכן. כשעה לאחר שכתבתי את דברי פורסמה הפניה למנהל בתי המשפט. זה כאמור מעלה לא מחייב שלא יתקיים דיון בעניינם (קרי בעיקר בהתנגדויות למינוים), אבל זה כבר נצטרך להמתין ולראות.
משמעות הודעתם היא שהתרגיל שניסה שר המשפטים לעשות כדי להקשות על הבחירה בנשיא לעליון צפוי להיכשל
לא היה שום תרגיל "להקשות" :). היה תרגיל ביחסי ציבור שדי הצליח נכון לעכשיו. מה יתפתח מעבר לכך נדע רק כשהוועדה תתכנס ואולי מעט לפני כן. כרגע זה עדיין מוקדם.
, והדיון בוועדה לבחירת שופטים יתמקד בעמית ובאלרון בלבד...
ממש לא בטוח כאמור. זה להחלטת שר המשפטים.

Harrington

Well-known member
מנהל
אתה מתעקש להמשיך בפינטוז...
רק מזה בן אדם. לך תעסוק בירקנים שלך, בפנטזיות שלך שלאחר מכן תשליך עלי, ותהנה במשחק שלך עם עצמך. אני מתייחס למה שציינתי למעלה. לך לא מתחשק וזה בסדר גמור. אבל באמת שאין צורך לספר זאת 66 פעמים.

הרבה בריאות ולילה טוב.

certified.woke

Well-known member
אכן. כשעה לאחר שכתבתי את דברי פורסמה הפניה למנהל בתי המשפט. זה כאמור מעלה לא מחייב שלא יתקיים דיון בעניינם (קרי בעיקר בהתנגדויות למינוים), אבל זה כבר נצטרך להמתין ולראות.

לא היה שום תרגיל "להקשות" :). היה תרגיל ביחסי ציבור שדי הצליח נכון לעכשיו. מה יתפתח מעבר לכך נדע רק כשהוועדה תתכנס ואולי מעט לפני כן. כרגע זה עדיין מוקדם.

ממש לא בטוח כאמור. זה להחלטת שר המשפטים.
אין מה לדון בשופטים שאינם מציגים מועמדותם לנשיאוּת ואינם מעונינים בה.
לוין יכול להגדיל עוד יותר ולהורות ללכוד ברחוב עוברי אורח לפי תומם שאינם מתענינים בנשיאוּת ולדון בהרחבה בחוסר ענינם בנשיאוּת.
הוא פשוט מוקיון עגום מכמיר-לב...

Harrington

Well-known member
מנהל
אין מה לדון בשופטים שאינם מציגים מועמדותם לנשיאוּת ואינם מעונינים בה.
בוודאי שלא. אבל כאמור, שר המשפטים מוסמך (ועל-פי כמה פרסומים מתכנן) להחליט שבכל זאת דנים (בהתנגדויות). מה הוא יחליט בפועל? הזמן ילמד.
לוין יכול להגדיל עוד יותר ולהורות ללכוד ברחוב עוברי אורח לפי תומם שאינם מתענינים בנשיאוּת ולדון בהרחבה בחוסר ענינם בנשיאוּת.
אכן אם היה לו זמן פנוי יתכן שהיה עושה זאת. בינתיים זה נשמע כמו משימה שיותר מתאימה לך.
הוא פשוט מוקיון עגום מכמיר-לב...
בעבור הרל"בים בוודאי. לא מצופה מהם להגיד אחרת (מה שאגב הופך אותם ל"מוקיונים עגומים מכמירי לב", אבל זה לא חדש).

לילה טוב.

certified.woke

Well-known member
בוודאי שלא. אבל כאמור, שר המשפטים מוסמך (ועל-פי כמה פרסומים מתכנן) להחליט שבכל זאת דנים (בהתנגדויות). מה הוא יחליט בפועל? הזמן ילמד.

אכן אם היה לו זמן פנוי יתכן שהיה עושה זאת. בינתיים זה נשמע כמו משימה שיותר מתאימה לך.

בעבור הרל"בים בוודאי. לא מצופה מהם להגיד אחרת (מה שאגב הופך אותם ל"מוקיונים עגומים מכמירי לב", אבל זה לא חדש).

לילה טוב.
באילו התנגדויות יש בכל זאת לדון?
תשעה הביעו אי-התענינות בנשיאוּת, אחד שזהותו לא נודעה טרם הבהיר מה יעשה, והשנים הנותרים, עמית והאחר, מתמודדים.
אכן, It remains to be seen.
מבחינת המעשיוּת - דיון בתשעה הלא-מעונינים כמוהו כדיון באי-התענינותם של תשעה עוברי-אורח.

יקומו נא הלִֵוִינִים והרוׂטְמָנִים וישחקו לפנינו...עם עצמם...

Harrington

Well-known member
מנהל
באילו התנגדויות יש בכל זאת לדון?
בהתנגדויות שהוגשו למועמדים השונים, לרבות כאמור אלו שהסירו את מועמדותם.
תשעה הביעו אי-התענינות בנשיאוּת, אחד שזהותו לא נודעה טרם הבהיר מה יעשה, והשנים הנותרים, עמית והאחר, מתמודדים.
אכן. אולם כאמור כבר מספר פעמים כעת, זה כנראה לא מונע את האפשרות שהוועדה בכל זאת תדון בכל ההתנגדויות שהוגשו.

אכן, It remains to be seen.
מבחינת המעשיוּת - דיון בתשעה הלא-מעונינים כמוהו כדיון באי-התענינותם של תשעה עוברי-אורח.
רק שתבין את הרעיון (איני יודע מה במוחו של לוין, אבל הלכה למעשה), עד היום דיוני הוועדה לבחירת שופטים לא הייתה שקופה לציבור. אפילו פרוטוקולים לא כותבים שם. אבל השר יכול עקרונית לשנות זאת בהינף יד. הוא יכול תיאורטית להחליט שהוועדה עוברת בבת אחת לשקיפות מלאה, למשל לדיון שמשודר בלייב. כעת תחשוב שהם יושבים לדון שם בעשרות-מאות או אף בודדות התנגדויות ענייניות נגד שופט מכהן כזה או אחר. אתה קולט את הסיטואציה? יותר מזה; דמיין מצב בו הוגשו מאות התנגדויות ענייניות נגד מועמדותו של עמית לנשיאות ורק בודדות נגד אלרון. האם במצב בו דיוני הוועדה שקופים לחלוטין לציבור היא יכולה לאחר מכן (זה אגב יכול לקחת חודשים ארוכים במתווה כזה, בניגוד לשאיפת השופטים לסיים את זה בדיון בודד וחסוי מעיני הציבור) למנות את עמית לנשיאות? הוועדה כמו גם הנשיאות הזאת הרי תהפוך לבדיחה על אתר.

אלו סתם כמה דוגמאות של התרחשויות אפשריות. אם לוין יילך על כל זה? אין לי מושג. אבל האפשרות לכאורה פתוחה בפניו (אם כי מן הסתם פוגלמן יעמוד על הרגליים האחוריות למנוע שקיפות, אפילו בקטנה).
יקומו נא הלִֵוִינִים והרוׂטְמָנִים וישחקו לפנינו...עם עצמם...
רוטמן לא קשור לנושא כמובן. לגבי השאר? זאת תהיה ההצגה הטובה בעיר ובמתווה שציירתי (שהוא דמיוני לחלוטין כרגע) זה בהחלט יכול להשפיע על תוצאות ההצבעה לנשיאות.

The Real Big Joe

Well-known member
רק מזה בן אדם. לך תעסוק בירקנים שלך, בפנטזיות שלך שלאחר מכן תשליך עלי, ותהנה במשחק שלך עם עצמך. אני מתייחס למה שציינתי למעלה. לך לא מתחשק וזה בסדר גמור. אבל באמת שאין צורך לספר זאת 66 פעמים.

הרבה בריאות ולילה טוב.
אתה הבאת חוות דעת של הירקן שלך. לא אני :D
זה לא מיתר את הדיון
עוד מוקיון.

Harrington

Well-known member
מנהל
אתה הבאת חוות דעת של הירקן שלך. לא אני :D
לא, אני דווקא לא עשיתי זאת בשום מקום. זה שקשיי ההתמודדות שלך להתייחס עניינית 'חייבו' אותך לברוח לדחקות ולהנפצות חסרות בסיס, זה עניין שלך ושלך בלבד ידידי. לא לוקח על זה אחריות.
עוד מוקיון.
ידוע, אבל בכל זאת אתה בחור טוב לענ"ד.

מיצינו.

למעלה