שבועות

• פותח הנושא svety
  • פורסם בתאריך

svety

New member
שבועות ../images/Emo13.gif

אוהבים את החג? שונאים? יש לכם מנהגים מיוחדים לחג? מתכונים מגניבים? יש לכם דרך מיוחדת לקשור את החג לנושא הפורום? שפכו

שבועות!

סיפור נוגע ללב: אהבתי את שבועות מאוד, עד השנה שגילו לי אלרגיה ללקטוז ואני לא יכולה לקחת את הכדורים נגד זה, אז אני לא נוגעת בגבינות יותר :( נושא רגיש למדי. אי לכך ובהתאם לזאת אני כנראה אסע לכנרת (או אולי חו"ל אם אמצא דיל בדקה ה-90) כדי לברוח מהארוחות שמדכאות אותי מאוד. אה, ולגבי השנאה, אני לא מסוגלת לראות עוגות גבינה. זה גורם לי לרפלקס הקאה או סתם תחושת בחילה כללית. אין לי מנהגים חוץ מארוחה אצל סבתא. ולגבי מתכונים - בשבועות שעבר הכנתי לבד רביולי גבינות בפעם הראשונה (וכשאני אומרת הכנתי אני מתכוונת כולל הבצק). לקשר לפורום? הממ... אני חושבת שאלרגיה ללקטוז זה דבר מאוד חנוני. בייחוד שאני אלרגית גם לחמאה. ולא חובבת גדולה של בשר בתור צמחונית לשעבר. חפרתי. סיימתי. תמות פתח תקווה עם הניסוי צופרים הארור שלה.

בלי לחץ. את לא אלרגית

נתחיל מזה שזו רגישות ללקטוז. יש אלרגיה לקזאין, אבל זה נגמר הרבה הרבה יותר רע מכאבי בטן וכל הנלווים לזה. גם אני סבלתי מרגישות ללקטוז. גילו לי בזמן הצבא. שנתיים אח"כ לא נגעתי במוצרי חלב, ואחרי שנתיים לאט לאט חזרתי לזה. בהתחלה עם גבינות קשות, ומעט מאוד. עכשיו אני אוכלת כמעט כרגיל. הדבר היחיד שעושה לי בלאגן זה אם אכלתי יותר מדי מוצרי חלב באותו יום, או אם אכלתי גלידה גרועה (מהמשפחתיות שמלאות באויר). דווקא גלידה איכותית כמו בן אנד ג'ריס לא עושה לי בעיות בכלל. אנחנו השבוע הכנו בדירה רביולי לכבוד מעבדה ששותפות שלי עושות, והיה ממש ממש כיף.

Thumpers

New member
גברת!

תגידי לי אם את בכנרת, אולי אני אקפוץ לחבק אותך :) (בכל זאת, אני גרה איזה 45 דקות משם וחבר שלי אפילו יותר קרוב)

Thumpers

New member
חולה על שבועות! (אבל לא כמו טינק ;) )

ה-חג, בחיי! אנחנו חוגגים בישוב את חג בר המצווה, יש מופע כל שנה ומריצה עם שוקו! ו... זה אומנם נשמע מפגר, אבל אני אוהבת את החג הזה. אוכלים עם משפחה וחברים וזה פשוט כיף לא נורמלי. :)

היה מעולה!!!!!../images/Emo176.gif../images/Emo173.gif

הגיעו המשפחה שלי מצפון ת"א עם בת דודה שלי שעוד מעט טסה, ועם התאומים החמודים של אחותה, והם התלהבו שהם יושבים בעגלת שבועות ומשתתפים בתהלוכת עגלות השמק (הם היו על העגלה של הפרה) ואז אכלנו ארוחת ערב מדימה במיוחד, והם גם רכבו על הסוסים. בסוף אפילו דודים שלי הוציאו טנא פירות ענקי עם פטל, ואננס ותותי עץ וקוקוסים ודובדבנים (מזל שלא אכלתי עוגה. חגגתי על הפירות, במקום). וחוץ מזה- חברה שלי הודיעה לי שהיא התארסה השבוע, וגם נולדה לה עוד אחיינית, כך שמבחינתי זה היה השיא. לצערי לא הספקתי להגיע אליהם לתיקון ליל שבועות (מעבר על ספר האקורדים השלם עם כל בני המושבה שהם החברים של כל 8 הילדים במשפחה הזו), כי לא רציתי לנהוג עייפה אל החבר, וכי החזרתי את סבתא הבייתה. לצערי אין לי תמונות. אני אבקש מבת דודה שלי שתשלח לי את התמונות עם האחיינים. הם יצאו מהממות. בקיצור- היה חג שווה במיוחד. וחנונים ושבועות- מי עוד יכול להכיר את כל הגידולים החקלאיים ולדעת את כל השלבים של גד"ש, אם לא מושבניקית חנונית?

innocence

New member
היה לי ממש טעים!

אני בד"כ לא בקטע של גבינות מי יודע מה, אבל אתמול היתה לנו ארוחת חג פשוט מדהימה והכל היה כל כך טעים! יצאתי לגמרי מפוצצת.

למעלה