שבוע טוב

שבוע טוב../images/Emo140.gif

הללויה.........האייקונים חזרו ...... נו , סוף סוף עכשיו אפשר להכניס רגשות.... אז ככה נתחיל מהסוף מי שראה אחה"צ את השקיעה שיקום ! אחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח איזה שקיעה.......דמיינו לעצמכם כדור אש ענק בצבעי כתום- אדום לוהטים ומבריקים עמד לו בשעה 17.00 מעל הים כאשר שורות עננים אפורים נפתחו מצדדיו ואפשרו לצנוח לתוך המים אט אט ולצבוע הכל בורוד! בקובץ שצרפתי יש דוגמית, לאלו ששהו בשלאף שטונדה .
נסענו לאורך החוף כאשר ברקע התנגן לו הדיסק הנקראה "אמור" נוסטלגיה ספרדית , עם שירים מתקתקים וישנים בבצוע מרסדס סוסה, לוס פראגויוס, ג'ון באאז ועוד..... amore de mis amores la ultima noche besame mucho cuando clienta el sol שירים שבא לעצור את המכונית בשוליים ולצאת לרקוד איזה סלואו צמוד או צ'ה צ'ה ...... מומלץ לשוחרי הרומנטיקה והנוסטלגיה ובעצם לא רק......
בכבישי הצפון יש שפע משתלות אולי בגלל הקרבה למושבים או בשל העובדה שיש יותר קרקעות פנויות המשמשות גם לאחסון משטחים ענקיים של עציצים וכלי נוי . המבחר בהן רב, והמחירים זולים מאשר במרכז . שטוט השבת הוקדש בין היתר לרכישת שתילים ועציצים . אז איפוא היינו ומה עשינו ......על הכביש בין חיפה ליקנעם בצומת ג'למי ,קצת לפני הפניה לטבעון , יש משתלה בשם מנסור. מבחוץ היא נראית משתלה לכל דבר עם שפע צמחים , עציצים ועצים מכל הסוגים לגינה ולבית . עציץ בינוני עם תפרחת גדולה של פרחים עונתיים כגון : לוע ארי , אמנון ותמר , לובליות סלסלי כסף ו כיוצ"ב ,עולה שם 7 ש"ח בלבד! כדאי לקנות עציץ בגודל שכזה, כך חוסכים את ההתאקלמות ואת האפשרות שהנ"ל יגווע בקור . אולם גולת הכותרת וההפתעה בתוך המשתלה הם האולמות הפנימיים שלה המכילים דברי נוי מהמזרח , מסין מהודו וגם ממרוקו. שפע עצום של רהוט מכל הסוגים והגדלים מפות וילונות כריות נרות אגרטלים וכלי בית יפים יפים וזולים! שיחה עם הבעלים האדיב והסבלני הבהירה שהנ"ל יבואן של החפצים , נוסע ומביא קונטיינרים בעצמו וכך מוזיל עלויות לצרכן. .
נשנוש בבית קפה על הכרמל , תצפית מרהיבה על העיר והנמל והביתה כאשר מלווה אותנו שקיעה מדהימה. ספרו גם אתם איך והיכן העברתם את סוף השבוע האם בקרתם במקומות מענינים? לכולכם שבוע נפלא וטוב.

M הדרך

New member
הטיול של שבת

אחחח היה זה אחד מימי החורף הנעימים לדעתי,כל פעם שמנסים לארגן טיול זה הופך להיות מבחן פסיכומטרי.. לכן קבענו נקודת מפגש ושעה..וכך היה... קמנו השכם בבוקר, ושמנו פעמינו לנקודת המפגש ביציאה הצפונית של העיר..המטרה: ירושלים..מה בדרך?? מי יודע?? נסענו דרך בית גוברין, דרך מדהימה ירוקה ולא עמוסה, באזור נס הרים עצרנו לפיקניק, יש יער נחמד באזור עם ספסלים ושולחנות עלינו דרך אזור בר גיורא (נדמה לי..) ועוד הדרך מתעקלת עד לצור הדסה הגענו לחלק התחתון של הסטף..מסלול למטיבי לכת...(ואני בכלל ממטיבי לסת) עלינו לראות את טרסות החסות..מבוסס שיטת חקלאות עתיקה. משם המשכנו (בואינא נהייה לי אלצהיימר..עצרנו היכן שהוא עוד וברח לי ..בושות....)אהה וואלה בעין כרם. עין כרם היא שכונה ציורית בפאתיה הדרום מערביים של ירושלים, שבעברה הייתה כפר מחוץ לעיר. השכונה מנותקת במקצת מהעיר ומוקפת הרים, עמקים ויערות, ובמידה רבה משמרת את אופייה הכפרי. השכונה מאופיינת בבתי אבן קטנים טובלים בירק, בצריחי כנסיות וצלצולי פעמוניהם. ...אכלנו סחלב חם, כנסיית הביקור הייתה סגורה, מעיין מרים כמעט יבש אחחח אבל היופי הזה של המקום שובה כל לב. ואחר כל נסענו לטיול בעיר העתיקה. מי שחשב שעם ישראל ספון בביתו טועה..העיר היתה מלאה, שמש מלטפת אנשים מטיילים וכייף לא נורמאלי, בין קפה לקפה נכנסנו לכנסיית הקבר הממוקמת, על פי אמונת מרבית הפלגים בנצרות, במקום צליבתו וקבורתו של ישו לפני שקם לתחייה. הכנסייה נמצאת ברובע הנוצרי של העיר העתיקה בירושלים. המקום מזוהה כגבעת הגולגולתא הנזכרת בברית החדשה כאתר הצליבה והקבורה. לא כל הנוצרים רואים בכנסיית הקבר את אתר הצליבה והקבורה. כתות פרוטסטנטיות מזהות אתר אחר בירושלים כגבעת הגולגולתא - גן הקבר, כקילומטר מצפון לכנסיית הקבר, מחוץ לחומות העיר העתיקה המוכרות כיום. עוד קצת חנויות..הלכנו לראות איך מתקדם השיחזור של הקרדו תוך כדי אכילת בייגלה עם זעתר. משם כמובן נסענו לפינאלה באבו גוש..גם שם חצי מדינה...כולם טוחנים חומוס אצל אבו שוקרי..שאגב מאד לא נהינתי ..אני מיצידי נשארת נאמנה למסעדת קראוון.. אז אחרי כזה יום מפרך ..חזרנו הביתה..מתכננים את שבת הבאה.. M הדרך

M הדרך

New member
שוק העיר העתיקה..

שוק בדים תיקים וכל הארטיזנה של ירושלים דרך דמשק מצרים ומרוקו. הסתובבתי בין חנויות הבדים ואצל בילל אבו כלף אמרתי לחצי שלי "אשכרה הבדים מדברים.."

רק קפצתי להגיד ../images/Emo45.gif ../images/Emo50.gif

נגה' לה יש מצב לאסוף את החבר'ה הישנים? אתם כ"כ חסרים... מממ... על מה בדיוק הפורום? על השווקים או בכלל על קניות?

געגעתי.........תביאי ../images/Emo24.gif

אש לונק ........ מה שלומך? כפי שאת רואה בנינו כאן בית רב קומות , 4 כיווני אויר , בלי ג'קוזי , אבל עם המון אור בחלונות , השכנים מקסימים ואת מוזמנת להצטרף יעסקו כאן בשווקים מכל הסוגים מציאות חנויות סדנאות אמנים פינות חמד ומה שבינהם נדבר מן הסתם גם על עצמנו תחביבים ענינים שבשגרה וברומו של עולם אני בטוחה שתתפתח כאן קהילה שכייף יהיה להשתתף בה ואני מקווה שתצטרפי אלינו

כבר קונה לך אטלס דרכים ../images/Emo3.gif

אחלה טיול ! ואחלה תאור! לקראוון אני לא נכנסת יותר..בפעם האחרונה קבלתי תה עם גומיה סביב לצרור הנענע

למעלה