שבוע BOB MARLEY אני אומר.....

yaarasta

New member
הלילה בשעה 23:10 בערוץ 10 יתארח:

גדי אלטמן ("בוטן מתוק בקרקס", "כוח ראסטה") בתכנית "הלילה עם ליאור שליין" שם הוא יספר קצת על הערב ההולך ומתהווה ביום חמישי הקרוב בתל-יצחק, (חגיגות יום ההולדת ה-62 למי שלא מעודכן (או חיי על הירח
) ידבר קצת על הרגאיי בישראל, וישיר בשידור את Redemption Song! התכנית מתחילה ב- 23:10 ערוץ 10 BOB MARLEY R.I.P BUT LONG LIVES IN OUR HEARTS -יער

yaarasta

New member
שבוע BOB MARLEY אני אומר.....

אז יללא תתחילו לתת קצת POSITIVE VIBES ולהתחמם לקראת יום חמישי, וספרו קצת על ה INSPERATION שהאגדה הזאת קוראים לה בוב מארלי מהווה...... מחרתיים, 6.2.2007 בוב המנוח יהיה בן 62..... אמנם כבר 26 שנים הוא לא איתנו, אבל רוחו, המוסיקה שלו, המסרים שלו, והאמונה שלו לשווין, שחרור ואהבה חיים איתנו דרך המוסיקה שלו שעדיין מתנגנת, ודרך אלפים שממשיכים את דרכו ואת צליליו...... תנו איזה כמה מילים על מה זה באמת בשבלכם: בוב מארלי ONE LOVE

בהחלט...

הקדמת אותי יעראסטה דיזסטה! בכל שנה נאספים אנשים מכל העולם כדי לחגוג את יום הולדתו של האחד והיחיד. גם השנה זה יקרה בישראל. בשנה שעברה הייתי במקום האמיתי בזמן יום ההולדת, והיום יום מיוחד בשבילי כי בדיוק לפני שנה המראתי לג'מייקה... אני עדיין זוכר את ההשכמה בבוקר הראשון שם. התעוררתי באופן טבעי, פשוט לא יכולתי לישון למרות שהיה מאוד מוקדם בבוקר. הלכתי למטבח הקומונארי של ההוסטל והייתה שם תיירת מבוגרת ממישיגן. היא הכינה לי קפה והדליקה את הרדיו, ממנו בקעו צלילים מוכרים ואהובים. "Is This Love" התנגן ברדיו. בסוף השיר השדרן אמר: "The one and only Mr. Robert Nesta Marley. Sound just like yesterday, but guess what? more than 25 years ago..." ובמשך כל אותו בוקר ולמעשה אותו שבוע, התנגנו ברצף מיטב משיריו של בוב בIRIE FM, התחנה מס' 1 באי ולדעתי בעולם כולו... בזמן האחרון אני חש מלא מעטים סלידה מבוב ובכלל משושלת מארלי, והאמת לא מבין למה. אומרים שהוא היה ממוסחר, רדף פירסום, וזה נכון לחלוטין. לא מבין מה פסול בזה. הרי אם לא בוב, מי יודע אם מישהו כאן היה יודע מה זה רגאיי בכלל, מי יודע אם היה את הפורום הזה?! בוב בשבילי זה הגדרה נוספת לרגאיי אם להיות בומבסטי, ואם לא להיות אז לפחות מדובר באדם ויוצר מדהים, שאין כמוהו עוד, זמר בחסד עם כריזמה, נשמה. אולי יש שווים לו בז'אנר מבחינה ווקאלית, אבל אף אחד לא יעשה את מה שבוב עשה. הוא מפיץ הבשורה, הגדול מכולם! מחשבה שמעסיקה אותי רבות היא מה אם עוד היה איתנו, ותיאורטית הדבר אינו בלתי אפשרי. האם היה נזכר באותה מידה? האם היה ממשיך להופיע? מה אתם חושבים? אני חושב שהיה ממשיך להופיע עד יום מותו, מפיץ את מילותיו בכל העולם, מטיף לאהבה אחת, אהבת ג'ה, חופש ושוויון, בצורה הכי לא קלישאתית שיכולה להיות... לכן גם לא היה נשכח לעולם! Miss You Bob! One Love I-nity Jah Bless

Dtiup

New member
שהוא שפיץ שפתח לכולם את העיניים.

אתה יודע בוודאות שאפשר להרחיב עליו מעל ומעבר ולשבח ולתת לו בטרבוקות- וכל זה מגיע לו.

K C

New member
שני רק לאחד

חנית נשפרת רק לאחרונה באמת שמעתי אלבומים שלמים שלו ( התחלתי מסיזלה ). המסר בשירים רק מוסיף לגאונות שלו כזמר. וזהו

yehorasta

New member
אחד המשפטים של בוב שמלווים אותי...

כתב אחד שאל את מארלי, "אתה אמן כל כך גדול ידוע ומוכשר, למה אתה לא כותב שירים מורכבים יותר?" מארלי השיב בפשטות " זה לא מעניין אותי לכתוב שירים כאלו, המוסיקה שלי היא בשביל כולם גם ילדים וגם זקנים, היא מדברת לכולם" מארלי עדיין חי וקיים Bless

אני חשבתי שיהיו אלה אקסום...

נו מילא. דווקא גדי אלטמן ידבר על הרגאיי בישראל? מומלץ בכל מקרה, מעניין מה יש לליאור שליין להגיד על הרגאיי בישראל! נראה לי דווקא הוא בעניינים :)

Grand Master G

New member
איזה רגאיי ואיזה נעליים

חוץ מלזרוק משפט על האירוע בתל יצחק לא דיברו שם על כלום, רגאיי בארץ זה לא נושא ראוי אפילו ל"לייט-נייט". עצוב.

yaarasta

New member
זאת הייתה טעות שלי,

הייתי בטוח שהוא יגיד כמה מילים, אבל מראש זה היה רק ביצוע, במקור אקסום היו אמורים לתת ביצוע לשיר של בוב, אבל עקב בעיות טכניות הם לא יכלו להופיע, וגדי הופיע במקום

xXx Shiraz xXx

New member
גדי אלטמן?

יש להם יופי של ביצועים לשיריו היפים של בוב חבל שהם הפסיקו לנגן חומרים שלהם כבר כמה שנים..חחח הופיעו לי בקיבוץ לפני חצי שנה
ובוב? וואו... שיידי בהחלט סיכם אותו טוב בעיניי, במיוחד עם הביטוי - מפיץ הבשורה בוב הצליח לפרסם את הרגאיי כמו שאף אחד אחר לפניו לא הצליח... גם למי שלא אוהב רגאיי, האסוסיאציה הראשונה היא בוב מארלי. כמובן שבוב נהפך לאגדה לאחר מותו, וכמו רבים וטובים לפני ואחריו - ברגע שנהפכת לאגדה נוטים לזכור את הדברים הטובים ולא את הדברים הטובים. אז בואו נשאיר אותו ככה. אגדה. דבר מדהים שעשה רק טוב לרגאיי. אין צורך לדבר על המסחור. (בעיניי) זה מידה מסויימת של חילול כבוד המת... הלוואי שהייתי מגיעה ביום חמישי לחגוג לו 62 אבל לא מתאפשר אז מחר נעשה מיני-מסיבה בפנימיה. אחרי המשחק של מגידו כמובן
יום טוב חבר'ה

למעלה