שבת שלום אני חדשה כאן , ואני

שבת שלום אני חדשה כאן , ואני

אשמח להיעזר בידע שלכם לגבי הבעיות שצצו לי לאחר האירוע המוחי , מבחינת הסיעוד של ביטוח לאומי . תודה .

ברוכה הבא. אבל מה השאלה ?

מה הפרטים ? מה הבעיות שצצו ?
את מתכוונת שאת רוצה לקבל זכאות לחוק סיעוד ועזרה בבית בעקבות אירוע מוחי שעברת ?? בת כמה את ?
תעני וננסה לעזור

שלום וברכה

אני בת 65 ועברתי אירוע מוחי בשנת 2013 , ונקבע לי לאחר בדיקת הבודקת , כשלוש שבועות לאחר השיקום שהיה במשך כמעט 4 חודשים, ש
א. האשה זקוקה לעזרה בלבוש 1.00
ב. האשה זקוקה לחצי עזרה ברחצה 0.50

ג. גרה בגפה 0.50 סה"כ 2.00נקודות
ובסוף העירה הבודקת בדו"ח האשה עצמאית ומסוגלת לעשות עבודות בית , איך אפשר לקבוע דבר כזה כשהיא בקושי בדקה אותי היא אמרה לי לקום מהספה ואני נפלתי לתוך הספה מול עיניה .
כשהגיע הבדיקה ביקשתי לערער אבל מאחר ואני אינני יוצאת ללא מלווה לא יכולתי להגיע לוועדה למרות שבטופס היה כתוב שאם אינך יכול לבוא אפשר לשלוח דרך הדואר [אולי לא מדוייק הנוסח שכתבתי אבל זוהי רוח הדברים] ולא יכולתי להגיע שלחתי אליהם והם דחו אותי בטענה שאני לא הופעתי בפניהם .
אני פשוט אינני מבינה , לאחר דין ודברים עם הלשכה הסוציאלית , הוחלט להעניק לי לאור מצבי 10 שעות חודשיות מטעם הרווחה עם השתתפות עצמית של 87 ש"ח לטובת עירית חיפה ואני שואלת , האם כולם רואים שאינני מסוגלת רק הבוחנת חושבת שאני כבר הפכתי להיות "אתלטית" בכל מקום שאני הולכת לקופ"ח שואלים אותי אם יש לי מטפלת ואני אומרת רק 10 שעות חודשיות , כולם המומים , ושואלים את מה שאני שואלת , האם מי שלא יודע לשחק ולבכות "ים" של דמעות מקבל ואילו אני שאני גם גרה לבד ולא יכולה להתרחץ ללא דלת סגורה מחשש שאפול לא יכולה לקבל יותר עזרה ? זוהי שאלתי אני מנסה דרך הרווחה להגיש שוב לאחר החג את החמרת מצב , והלשכה הודיע לי שאם אני לא אקבל הם יעזרו לי בעוד שעה שבועית , אבל למה הם צריכים לעזור לי ולמה אני צריכה לשלם ולא לזכות כמו שכל אחד בשעון מצוקה מטעם הביטוח הלאומי ובעזרה ביתית מדוע אינם רואים את המסמכים שאומרים מהי מחלתי הרי המסמכים פרושים לפניהם והם רואים את חומרת המצב , מי יושב שם לא רופאים בוועדה , מה זה ומי זה שמחליט על גורלות של בני אדם לא כולם הם רמאים ושקרנים, הרי מי שחולה באמת אינו רוצה את רחמיה של הממשלה בעזרה מי שיכול לא זקוק לעזרה אבל מי שכן דוחים אותו בושה

תראי - המערכת הבודקת של ביטוח לאומי

אכן מוגבלת - ואכן קנטרנית לעיתים - אבל את חייבת לדעת שאנחנו חיים בישראל - ובישראל תכופות אנשים מנסים ל"עבוד" על המערכת ולקבל עזרה בחינם הביתה גם אם לא מתקיימת זכאות - מכירה הרבה ישראלים שלא ינסו לקחת מהמדינה בחינם משהו ?
לכן חייבת להיות בקרה וקריטריונים - ויש אכן אנשים שנופלים בין הכיסאות עקב כך -

עצתי תתמידי - תערערי - קחי חוות דעת חיצונית מ 2 גריאטריים לגבי קשיי התפקוד שלך - הם לא יוכלו להתעלם מזה -
אם את זכאית - תלחמי - תקבלי

שלום לך חיים אני בהחלט ערערתי

הבעיה שלי שאני חושבת שקבעו עלי איזה איקס ולא מוכנים לזוז במילימטר לטובתי , לכן לאיודעת למי לפנות כבר הגשתי בקשה בזמן האחרון לביטוח לאומי ונראה מה יקרה שיהיה לך חג שמח .

למעלה