שבת שלום לכולם - חזרתי עם קצת זמן..

אילת33

New member
שבת שלום לכולם - חזרתי עם קצת זמן..

חזרתי אליכם מהשבוע הכי מוטרף שהיה לי בחיי... כל כך הרבה דברים, כל כך הרבה גדילה והתמודדות. התגעגעתי. בשבוע האחרון הייתי שוב ושוב צריכה לבחון את ה"מנהגים החדשים" שלי בראי המציאות, תוך התמודדות עם לא מעט קשיים ומבחנונים, וחושבת, שאני כל כך גאה בעצמי - עד שכמעט מסמיקה. אקח את התכנים שבהודעה זו למקומות של חשבון נפש, של בדיקה - מה באמת עברתי... בשבוע הזה... הכל מתחיל ביום בהיר בתחילת השבוע בו בעלי, שהגיע לארץ מארץ זרה לפני 11 שנים, הודיע לי שהדבר הכי חשוב לו בזמן הקרוב זה להיות בסילווסטר בארץ מוצאו. ההודעה שלו לא היתה מנותקת ממציאות שלנו-זוג בעלי עסק עצמאי שסוף כל סוף היתה להם עבודה בכמות ראוייה לשמה, ואולי אפילו מעבר לכמות הזו, ולא במקרה הצלחתי מעט מאוד פעמים בזמנים די משונים להגיע לפה בתקופה האחרונה - באמת שהיתה עבודה (תודה לאל!). התגובה הראשונה שלי היתה המון כעס כלפיו- חוצפן שכמותו, חשבתי לעצמי, אני פה החולה, המתמודדת, ואני זו שצריכה תמיכה ועובדת הרבה מעבר למקובל ואני... ואני.. ואז קם המקום החדש ממנו החלטתי לחוות את קיומי והוייתי ואמר - - - אילת, ראי מה קורה פה- - - - בעלי, שמעולם לא לקח לעצמו, לא חשב שמגיע לו אפילו טיפת צ´ופרים או מרחב אישי משלו... בעלי, שמעולם לא טרח ועשה למען עצמו אלא שוב ושוב מרצה את סביבתו... בעלי, שאני כל כך מצפה שיבוא יום אחד ויחשוב שמגיע גם לו- מכיון שזו תהייה ההתחלה שלו בהליך של אהבה עצמית... בעלי עשה זאת...!!!!! מתוך המקום אליו אני הגעתי, בצעדי הריקוד החדש שנוצר ביננו כי סרבתי להמשיך במחול המטורף בו השתתפנו בעבר - הוא באמת מגיע אל מקומות של רצון להעניק לעצמו, לתת לעצמו, וזה המשוב הכי טוב שקבלתי ממנו על הדרך החדשה בה החלטתי ללכת... אז בשקט בשקט, בלי לשכוח ולעבד את הרגשות הקשים של הכעס והקנאה מהם התחלתי את התהליך, החלטתי לשמוח במקום לכעוס, לעזור לו במקום לקנא.. ואתמול בלילה הוא נסע. מצד אחד כל כך שמחה בשבילו שהוא נסע, ומצד שני כל כך שמחה בשבילי שהוא נסע, ושמחה שאני חשה כך... לא מתוך כפייה, לא מתוך התייפיפות, אלא ממקום כל כך טוב, שסוף כל סוף הגעתי אליו! ועכשיו, אחרי שפתחתי בחשבון נפש עמוק, בעניין בעלי ונסיעתו, אני יכולה לענות על מה שנאמר לי פה במהלך השבוע האחרון, ולספר לכם מה עבר עליי מעבר לכך... כמו שאמרתי, הזוגיות מצאה דרך חדשה, וגם ההתמודדות שלנו עם הלחצים בעשייה בשבוע האחרון, עם הדחיינות של בעלי, עם הפרפקציניזם שלי... עלינו על דרך חדשה! בשבוע האחרון הייתי בסדנא של ח.ס.ן. - גם זו חוויה שראוי לספר עליה. בשבוע האחרון הגעתי לקרוא ספר שהיה בחדרי כבר חמישה חודשים, ונשכח, ומתוך הזמן של אלוהים, הגעתי אליו כעת, בעיצומו של תהליך עליו מדובר בספר. ובשבוע האחרון חויתי יותר מכל את הצורך להתמודד עם פחדיי, לשוחח עימם, להביט להם בעיניים, ולרצות לעבור דרכם.

אילת33

New member
חלק ב´

ומתוך המקום של לקיחת אחריות על חיי, על מחלתי, על מערכות יחסי, ממשיכה את הכתיבה והפרוט של התהליכים... רוצה לספר על מה שחויתי בסמינר של ח.ס.ן. ביום שני- כפי שפרסמתי פה בעבר, הייתי בסמינר של ח.ס.ן. היו שם הרצאות מאוד מעשירות של רופא המתמחה ברפואה סינית ובטיפול בחולי סרטן, היתה שם הרצאת מבוא והסבר של הומיאופתיה, היתה שם מחלימה מדהימה, שהקרינה סרט על הליך החלמתה, ושרה לנו מכיון שגילתה את הכוחות שלה בשירה, כהליך מרפא, היתה סדנא, אודותיה אפרט, ובסוף, היתה גם סטנדאפיסטית שגרמה לכולנו לצחוק עד דמעות וללכת הביתה עם חיוך גדול על השפתיים. בסדנא אליה הלכתי היתה לי חוויה די משמעותית ששיקפה את הדברים עליהם אני צריכה לעבוד... במהלך הרפייה מונחית על ידי המנחה, הגעתי למקום בו הייתי צריכה לחשוב על מה שאני הכי רוצה לעצמי... ובחרתי בבריאות... אחרי ההרפייה שוחחנו על חוויתנו במהלכה. אמרתי שרוצה בריאות, שלשם פניי מועדות, גם אם הציבו בפניי תקרת זכוכית, מעדיפה להתעלם ממנה, להסיר אותה. השיחה שהתפתחה עקב דבריי היתה שיחה ממנה למדתי המון כי, התחוור לי, שבריאות היא מושג מאוד אישי, אינדיבידואלי, ובעל דרגות שונות. ומעבר לכך הבנתי, שאני פשוט חווה את הפחד, שגורם לי להתמודד איתו בפעם הראשונה תוך הסתכלות אליו בעיניים. אני פוחדת להיות חולה, פוחדת למות (כן, יחפנית, הנה הוא הזדמן לי פנים אל פנים המוות עליו שוחחנו). <כל כך קשה לי לנסח את דבריי, שיהיו בהירים, מקווה שאני מובנת... > והבנתי גם שאם אסתכל לפחדיי בעיניים, ואשחק איתם שח-מט, ואשוחח עימם, ואטפח איתם את מערכת היחסים שלי- אז יהיו הם חבריי ולא יפחידו אותי יותר. אז לוקחת את פחדיי איתי מאותו רגע, חווה אותם, לא פוחדת מפחדיי יותר. אני מזמינה אותם להשתתף בכל דבר שאני עושה, כמו שמזמינים את השמחה ואת האושר... מתקרבת את פחדיי, מפסיקה לפחד מהם, עוברת בתוכם- גם אם זה לא קל, ומביטה בעצמי בתוך התהליך בהמון השלמה וגאווה, כי אולי פעם ראשונה בחיים מתמודדת עם הפחד מהפחד. מזמינה אתכם להשתתף איתי בתהליך כי הוא לא כל כך מובן ומאוד אבסטרקטי, ומאמינה שיהיה בינכם מי שיבין על מה אני מדברת, שכן, כולנו באותו מקום מבחינות מסויימות... ויודעת, שאם יהיו לי חברים שיתנו כתף, יושיטו יד, יהיה לי קל יותר.

אילת33

New member
חלק ג´

...מהמקום בו אני לוקחת אחריות על חיי - גיליתי ספר שהתגלגל בחדרי כבר חמישה חודשים, מאז הניתוח שלי. את הספר קבלתי מאחותי האוהבת, וכשקבלתי אותו, עלעלתי, חשבתי לעצמי "כמה כבד יכול להיות ספר המדבר על משמעות החיים" וכמובן שבחרתי לסגור אותו, להניחו בצד וזהו. וכמו שכבר אמרתי פעם - לדברים יש דינמיקה משלהם... אנו עומדים בהמון מצבים בהם יש מולנו דלתות, אותן אנו רק צריכים לפתוח אבל גם צריכים להיות מוכנים ומודעים מספיק בשביל לראות את הדלתות הללו. ולדברים יש דינמיקה משלהם - קראתי לדינמיקה הזו "זמן של אלוהים" באחת מהודעותיי הקודמות, ואף הסברתי למה אני מתכוונת... וכך, ממקום בו אני לוקחת אחריות, ומציבה את כל ההיבטים הפסיכולוגיים של חיי בצד, לומדת מהם, אבל לוקחת את ההויה שלי כמכלול עליו צריכה לקחת אחריות, אותו צריכה לטפח... הגעתי אל הספר במקרה... ואני מרותקת לקרוא בו שוב ושוב כי הוא מתאר את החוויה שאני חווה בזמן האחרון במילים כה מובנות, בכלל לא כבדות הפעם. מדובר שם בנשמה, בנשמה שלנו, של המשפחה ממנה באנו, ב נ ש מ ה . רוצה לצטט משהו - כדי שתבינו... פה מדובר על המשפחה, ההתייחסות אליה בראי הנשמה, לא בראי הפסיכולוגיה... הנה הציטוט: "כדי לטפח את נשמת המשפחה, חיוני לבצע מהפך מחשבתי. ממחשבה סתמית עלינו לעבור להערכה לדמות ולסיפור, להרשות לסבים ולדודים להפוך לדמויות מיתיות ולצפות בסיפורי המשפחה העוברים תהליך של קנוניזציה על ידי סיפורים שוב ושוב. אנו כה מושפעים מהנימה המדעית בחינוך ובתקשורת עד שמבלי לחשוב על עך הפכנו כולנו לאנתרופולוגים ולסוציולוגים לגבי משפחותינו שלנו. לעיתים תכופות אני שואל מישהו ממטופלי על משפחתו, והתשובה לה אני זוכה לקוחה ישירות משדה הפסיכולוגיה החברתית. "אבי נהג לשתות, ובתור בנו של אלכוהוליסט אני נוטה ל..." במקום סיפורים, אנו שומעים אנליזות. המשפחה הועלתה על שולחן הניתוחים. גרועים מכך הם העובדים הסוציאלים והפסיכולוגים המדברים על מטופליהם כעל רשימות של השפעות חברתיות: "הנידון הוא זכר שגדל במשפחה בעלת ערכים יודו-נוצריים, בן לאם נרקסיסטית ולאב תלותי". נשמתה של המשפחה מתפוגגת באוויר לנוכח צמצום שכזה. דרושים חריצות וריכוז רבים כדי לחשוב בצורה אחרת על המשפחה, להעריך את צילה ואת מעלותיה ולהרשות פשוט לסיפורים שיועלו מבלי לחמוק אל הפרשנות, האנליזה והמסקנות. פסיכולוגים מקצועיים חושבים שעבודתם היא להסין ולתקן את המשפחה מבלי שירשו לעצמם להכיר במלואה את גאונה- רוחה המעצבת היחודית. " סוף ציטוט. וגם כשבנשמתי מדובר - הרי לא מדובר במכלול של נתונים יבשים - מדובר בי, באישה עם נשמה, תכונות, מסוגלויות... לא בנתונים יבשים, אותם ניתן לכתוב על דף שטוח... מקווה שגם פה הצלחתי להעביר את מה שניסיתי - היום אני ממש מתמודדת עם העברת מסרים עמוקים ומסובכים- מקווה שמשימתי צלחה.

אילת33

New member
חלק ד´

ואחרי שכתבתי המון מילים - חייבת לשתף אתכם בחויה שחויתי אתמול, מסוג החויות שמבהירות שאני בדרך הנכונה עם עצמי, גם אם זו אינה הדרך של אימי, גם אם אינה מוסכמת על כולם... בימים מסויימים, אני עובדת במקום בו אני יכולה להחליט לסגור וללכת כאשר אני רוצה, ואתמול הייתי במקום הזה. הייתי כל כך עייפה מהשבוע האחרון, שהיה חלק מחודש מוטרף של עבודה וחיים אינטנסיביים. בשלב מסויים, הבטתי במצב בו הייתי, וראיתי שאני לא יעילה, לא מרגישה טוב עם עצם היותי שם, חושבת שעייפה מדי בשביל למלא את תפקידיי שם. בגלל לקיחת אחריות כלפי עצמי, בגלל הפרספקטיבה הנפלאה שאני חווה, החלטתי ללכת משם וזהו. זה משפיע כמובן על מצבי הכלכלי, שכן, בעבודה מדובר, אבל האם כסף שווה את תחושות העייפות והמסכנות שחויתי בהיותי שם...? בקיצור, התחלתי לסגור את ענייני, ותוך כדי כך, חברה שעובדת בקרבתי שאלה אותי איך אגיע הביתה, מכיון שכבר לא היה ברור אם יש עדיין תחבורה ציבורית בשעה זו, והטרמפ הקבוע שלי יוצא מאוחר יותר... עניתי בסוג מסויים של בטחון שאם אני עושה את הדבר הנכון, ושאם אני מכירה את מהלך הדברים שקורים לי - בטח יגיעו חברים שעברו פה במקרה ויקחו אותו הביתה... אבל לא חשבתי מספיק בפרגון לעצמי בשלב זה, מכיון שממש בסוף תהליך ההתקפלות, הגיעה חברה כל כך יקרה שלי... התבוננה בי בעיניים שואלות ובוחנות, שאלה: "מה זה?" ועניתי שידעתי שיהיה טוב יותר אם אקפל את ענייני ושחשבתי שיגיע טרמפ, שלא ידעתי, שיכול להיות דבר טוב יותר מטרמפ, אבל אלוהים שלי דאג לי... שהיא תגיע. בקיצור - הלכנו לשבת בבית קפה (דבר שאני לא נוהגת לעשות). ישבנו ושוחחנו, עיבדנו כל כך הרבה דברים שם... שוחחנו כל כך לעומק... ואני יודעת היום יותר מאמש, יותר מלפני כל זמן שהוא, שאם אני מספיק מודעת לצרכים שלי, מכבדת את עצמי, אז אני רואה את הדרך הנכונה. הדרך הנכונה היא לא הדרך בה חונכתי ללכת בהכרח... מותר לי להיות יצירתית, למצוא לעצמי דרך שהיא הנכונה עבורי בזמנים מסויימים! העיקר הוא הקשב - אליו אני מחוייבת, הקשב והאחריות...! אוהבת אתכם, תודה שאתם פה אילת

i wish 2

New member
אין מילים....

אילת, וואוו.... לא יכולתי להפסיק לקרוא ואיזה כושר ביטוי!!!! ולמרות שאני רק בתחילתו של תהליך.... הרגשתי הזדהות עם דבריך ולקחתי קצת אלי להמשך... מרשה לי?! הרשי לי לשלוח לך חיבוק ע נ ק!!! אני

אילת33

New member
I wish 2 - בטח בטח שמרשה !!!

שמחה שיכולה לתרום לך משהו, חיבוק ענק גם לך חומד!!! אילת.

יחפנות

New member
ואוו איזו חוויה .....

אני מבינה שהיה לך את העונג לצפות ב-תמי רימון ..........היא מדהימה . סיפרתי נדמה לי שראיינתי מספר אנשים לסרט . וכך גם הגעתי לתמי . אישה מופלאה מלאת חיים . אוי התאהבתי בה מהשיחה הראשונה שלנו . שמחה לשמוע שהיא מעבירה הרצאות על חוסן . וכה שמחה לשמוע את הביטוי הכתיבתי שלך . את גדולה ........ בעת הקריאה ..... ובינתיים קראתי רק פעם את .... ניצנץ לי מה שכתבת על פרפקציוניזם . לפני כשנה בערך פגשתי את מיכל , באחד הפורומים , מיכל מדי פעם נכנסת הנה לכתוב . כשפגשתי אותה היא כינתה את עצמה , פרפקט . היה מדהים לראות את התהליך שחל בה ..... שבעיקבותיו היא החלה להבין שהשלמות אינה הדבר הנדרש , ואז היא שינתה את הכינוי שלה וקראה לעצמה - קבלה עצמית . מאותו רגע השינויים שחלו בה היו מופלאים . היא החלה לקבל עצמה כפי שהיא . ואולי על הנושא הזה ארצה להתמקד ברגע זה . מהי בעצם המושלמות הזו שכולנו כמהים אליה ? זו בעצם , (בעיני) הבינוניות החברתית . זו מוסכמה חברתית שאומרת לנו שכדי להיות מוערך כאדם נעלה בחברה אנו אמורים למלות כמה תנאי מושלמות . החברה המודרנית גם מעודדת אותנו לשינוי ופיתוח כל הזמן , כל הזמן אנו נמצאים במין חוסר שעוד צריך להתחלף . ואיננו מקבלים זאת במילים דרך המודע , אלא אלו מסרים המועברים אלינו כל החיים בכל מני צורות . אם מבחינת בית הספר שמיד מכריז עלינו כבעלי פוטנצייל ביתי ממומש , שכדי למשו אנו צריכים להתנהג וללמוד בצורה מסויימת , אם ההורים שלמעשה מוכרים לנו את החלום הבילתי ממומש שלהם , ונוצרת דרישה להתאים עצמנו בהתאם . כל הזמן הצורך לשנות . כשהסוד בעצם ( וגם על פי בקבלה ) הוא פשוט לקבל . כשאיננו מקבלים עצמנו , אז אנו נמצאים תחת ביקורת עצמית , ואז בעצם לא רק שהשינוי קשה , אלא גם איננו מרשים לעצמנו להנות כרגע ממה שאנו . יש אנשים שמבלים חיים שלמים , בלנסות להיות איזה דמות מושלמת שאינה הם . ויש ...... שלומדים לקבל עצמם , על " מיגרעותיהם " המושג מגרעה - הינו שפיטה . ושפיטה הינה נהפכת לביקורת , וביקורת יוצרת מצב שאינה בזרימה . כך שמהמקום ההוא דווקא קשה יותר לשנות . במקום בו קיימת קבלה . קיימת שלווה ונינוחות . מי בכלל אמר שאנו צריכים להיות מושלמים ?

יחפנות

New member
ב´

את יודעת כשאני נעמדתי לפני המוות האישי שלי , פתאם הבנתי משהו . פתאם הבנתי שכל חיי חייתי כנחש טבעות , מפותלת בין מה מותר קביל שמיש , נכון , ומה אסור . זה היה מצב מאד קשה . כשבחרתי את 4 הצעדים האחרונים בחיים , כל שאיפתי היתה לבטא את הדמות הפנימית שקיימת בתוכי , (הילדה הפנימית ) , כי עד אז , מי שקיבל ביטוי או רשות ביטוי , היה רק דברים מותרים שלא נחשבים למשוגעים . אבל ... תיכף עמדתי למות , לפתאם מילא אותי התחושה שאני פשוט רוצה להיות אני , לתת דרור למי שאני במדוייק בלי להתפשר , בלי לקצץ . כי הבנתי שכל אחד מאיתנו שונה בשביל סיבה , ביהדות קוראים לכך , כל אחד הוא צורה מסויימת מפני האלוהים . כאילו שאם ניקח את האלוהות וננפץ אותה למליונים ומליירדים של נשמות , כל אחד ואחת תישא את הביטוי השלם של פנים של האל . ככה נוצרנו , שונים ודומים . והנה החברה דורשת מאיתנו להפוך ליותר דומה מאשר שונה ובכך אנו מסרסים את האוצרות האינדיוודואלים הטמונים ביחיד . וחבל . כי בבאמת , ובשוני שלנו אנו מופלאים כרגע עכשו , בדיוק כמו שאנו , שזה למעשה או במילים אחרות , ..... הזמן של אלוהים . וחוץ מזה , כדי ליצור שינוי , עדיף שנראה את התהליך הפנימי ונבין אותו , ואז השינוי קל . כי השינוי מגיע מבחירה אמיתית . אז אם את שואפת לשלמות ..... אז אולי תנסי להבין ראשית מהי השלמות הזו ? מה היא אומרת , תרגיל כזה יכול לפתוח לך תצורות מבט נוספות לגבי , השאלה , האם הפרפקציוניזם אליו את שואפת הינו מה שבאמת נפשך רוצה ? או זה רק איזה תדמית שנכנסה בך כשלא היית מודעת ולה את עובדת שנים רבות . איני בטוחה שאני ברורה אז אביא דוגמא . למשל , התיקשורת עיצבה את גוף האישה בגודל מסויים מקובל , ( כמו הדוגמניות ) מרגע שהתדמית נוצרה , אנו מוצאים מיליוני בנות ברחבי העולם שמבחינתם הדרך לאושר זה דרך גוף חטוב . ואז .... אחרי בולמיה אנרוקסיה , או דיאטות רצחניות . הן מגלות שהמחיר שהן שילמו לא היה שווה כל זאת , כי בעצם הם רצו אהבה , והגוף החטוב , הינו גורם חיצוני , שבאהבה אמיתית כמו שהן שואפות לו , אין לחיצוניות הרבה מקום . אז זו דוגמא לרדיפה אחר דבר חיצוני שאינו אמיתי . ובדרך לחטיבות הגופנית , קיימת שינאה פנימית ( ראה אנורקסיה בולמיה ) שהן תצורות של שינאה פנימית לפני האלוהות המיוחדת שקיימת בנו כבר . כשאת אוהבת את עצמך , ומסוגלת להעניק לעצמך , אז פתאם כשבעלך מבקש להעניק לעצמו , לא רק שזה פתאם קל להבין לקבל ולאהוב . אלא פתאם יש לך את הכלים להתמודד עם אהבה עצמית שלו , כי את כבר הגעת למודעות של הענקה עצמית , אני בטוחה שאם בעלך היה רוצה לעצמו לפני 3 שנים , כשאת גם לא הרשית לעצמך , אז בספק אם הוא היה מגיע למקום שליבו רצה , ועוד בבירכת אהבה מצידך .

יחפנות

New member
ג´

אנו מאשרים לסביבה מה שאנו מאשרים לעצמנו , ושוללים את מה שאנו שוללים מחיינו . אילת את יפה , ואת עוברת תהליכים מושלמים הנכונים ומעוצבים בדיוק למקום הנכון בו את נמצאת כרגע ( זמן האלוהים) וכשנרגעים בביטחון שזמן האלוהים מגיע בדיוק ברגע הנכון , אז כבר אין מה לדאוג , להלחץ , או לנסות לדחוף , אלא אז יש מקום להיות נינוחה בתוך הרגע , ולדעת שאת בדרך הנכונה חזרה לעצמך . חזרה לאהבה , וכשאת תשקיעי את האנרגיה ששילמת למושלמות , להקשבה פנימית וקבלה עצמית , אז פתאם יתחילו המתנות להפתח לעומתך , ואז כל הסביבה הקרובה שלך , תישתפר לאין ערוך . את יודעת , (שיתוף מחשבה שפעם ראיתי ) תמיד כשאנו רוצים שינוי , אנו מנסים לשנות את האחר . אבל , בעצם זה הפוך על הפוך , ואיזה יום כשנסעתי בסיני ליד העיר טראבין , חזיתי בתהליך תרתי משמע . המצרים בנו שיכונים מכוערים אפורים חשופים שרופים בשמש החמה , שהאבק לא הואיל להם מבחינה חזותית . והנה .... איזה דייר בקומה התחתונה החליט לגדר לו פיסת אדמה הצמודה לדירתו בשיכון , ובה הוא שתל לו דשא ועץ . שני דירות ליד , כנראה משום הירקרקות של גינת השכן , היו איזה 5 עציצים על המרפסת , עם צמחים לא הכי בריאים , וירוקים , אך ניכרה ההתכווננות , והעתקה של השכן עם הגינה . שני בתים ליד , היה עוד אחד עם גינה , והוריקה וצבעה את השיכון הצבעים נפלאים ירוקים של בריאות צמיחה וגדילה . במהלך הזמן , ( אני גרתי בסיני שנה על הדיונות ) כל פעם שעברתי ראיתי את השינוי , בתום השנה , היו כבר יותר גינות , ויותר ירוק . ואני חשבתי לעצמי ..... הנה .... זו הדרך לשינוי .... לא מתוך יוזמה פוליטית כלל ציבורית . אלא משאיפה של אדם יחיד ובודד שתהה לו גינה ומקום לשבת לצילו של עץ . זה הכל . השאר התפתח מעצמו ללא לחץ , כי אם מתוך שאיפה וחלום למקום אישי פנימי ירוק יותר כפי שהם ראו אצל השכן אז הדרך הנכונה לשינוי של מצב , הוא לשנות בעצמך , ולככת אחר נהי הלב הפרטי , השאר קורה כאילו מעצמו .

יחפנות

New member
וזה מזכיר לי ......

ש..... לפני שבוע היתה לי שיחה עם חבר טוב שעומד להפוך לאב פעם שניה , ודיברנו על חינוך ורצון להעניק לילדים . היתה שיחה מדהימה שבהלכה הועלו המסקנות הבאות . ילדים לא לומדים ממה שאנו אומרים להם - הם מעתיקים את מה שאנו . אנו מגיעים מדורות של עיוותים הנמשכים מדור לדור ( אפרופו ההסטוריה המשפחתית עליה דיברת ) . וכל דור ניסה , באמת ניסה לחנך את ילדיו שלא כמו הטעויות של הוריו . ומה קרה ? כל שהם עשו , הם עשו הפוך מההורים , והקוריוז זה שהנכדים בדרך כלל דומים יותר לסבים , מאשר להורים , כי הם חונכו על ההפוך של איך שהסבים חינכו את ילדיהם . ומכאן יוצא שההפוך יצר את מה שבדיוק כהורה ניסית למנוע . כי זה בהפוך על הפוך . אבל כדי באמת ליצור את השינוי ...... וזה באמת יותר קשה , כי אם הילדים מעתיקים התנהגות , אז כדי להעביר להם מעט פחות עיוותים , במקום לחנך , אנו אמורים להיות כבר כמו שאנו רוצים אותם . כך שכשנעניק לעצמנו את חווית החיים החופשיים , זה מה שהילד יבצע בחייו . ולא מתוך מה שאנו אומרים לו במילים . אז חומר למחשבה , לי עוד טרם יש ילדים אז אני בינתיים יכולה להתפנן על התיאוריה . אילת אני אוהבת אותך מאד בדיוק כמו שאת ברגע זה . ואיזה כיף לקרוא , ואני פה לכשיגיע לך זמן האלוהים , בנוגע להתמודדות עם המוות . הכל בזמנו ועיתו . חחחחחחחחח ווואוו , כמה יפה השינויים השקורים לך בחיים כרגע . חיבוק ענק אני אני

יחפנות

New member
אילת יקירתי

לאחר שסיימתי לשלוח לך את ההודעות כאן נכנסתי לפורום לוחמים ..... ומצאתי שם הודעה של מיכל ...... בתחושה זה מסכם במילים נפלאות הרבה מהנושאים שדובר כאן ...... אז להלן : יופי, ועכשיו אחרי שהשגתי את תשומת לבכם אני רוצה לצטט חלקי הודעה של בן אדם מופלא ששמה kaya. ההודעה נכתבה לפני כחצי שנה. אם אין לכם כוח לקרוא כרגע את ההודעה, אתם יכולים להדפיס אותה. אם אתם מחשיבים את עצמכן כלוחמים, רצוי שתקראו את ההודעה הזאת!! אז אני נותנת לה את זכויות היוצרים ומעלה לפה כמה חלקים מההודעה שלה: "כעס הוא ביטוי של כאב מסויים שאנו חשים בו, רגש=גשר בין חומר לרוח. משמע - אנו חשים משהו, מרגישים משהו ומנסים להעביר את התחושה הזאת במישור הפיזי. אם זאת אהבה - אנו מנשקים, מחבקים מלטפים, אם זאת שנאה, אנו מתנקרים, מתרחקים, מתכחשים. אם זה כעס, אנו מטיפים, צועקים, רודים באחרים. רשמתי לכם כבר פעם - קיימים שני רגשות בסיסיים אשר הכל נובע מהם, ורק מהם: פחד ואהבה. שניהם יחד לא יכולים להתקיים לעולם כי האמונה בכל אחד מהם מכחישה את השני.. ***לאנשים אין שום יכולת לפגוע באף אחד !!*** אנו אלה הבוחרים ממה להפגע ומתי. אתן לכם שוב את דוגמת הערפד שביקש למצוץ את דמו של אדם. וכשהאדם לא הסכים לכך, הערפד אמר לו שהוא מאאאוווודדד יפגע !!! זאת היתה בחירה שלו !! כמו שיכול היה לקבל את רצונו של אותו אדם. ולבחור ללכת למקום אחר - ***קבלת הזולת כמות שהוא*** עדיין אין לנו את היכולת לשלוט באנשים אחרים וטוב שכך. זה מה שמניע את היקום הזה ונותן לו כל כך הרבה הפתעות, דעות של אחרים, זהויות, מחשבות..... כל אחד מאיתנו הוא ייחודי בזה אין ספק. החוויות שאני עברתי בחיים לא היו לאף אדם אחר ביקום הזה!!!! כמו שאנו "דורשים" מאחרים לקבל אותנו כמו שאנחנו - כך גם עלינו לקבל את הזולת כמו שהוא. ההבנה שאין בנו את הכח לשנות אנשים- היא זאת המובילה לחיי הרמוניה ואהבה. גם אם למראית עין נראה כי הצלחנו לשנות מישהו - הרי לכם הארה קלה- זאת אשליה! ואשליה בלבד. אדם משתנה באמצעות חוייות שהוא חווה על בשרו בלבד. לא ע"י נסיון לשנותו. וזה רק שאלה של זמן עד שאנו מתבדים ומגלים כי "כלום לא השתנה".... ***הרצון לשנות אחרים*** הרצון לשנות אחרים - הוא בסך הכל ביטוי לרצון מובלע לשליטה ולשליטה בלבד. השליטה הזאת נובעת מהפחד (!) לחוסר שליטה. אם כן, מדוע אנו פוחדים לאבד שליטה. או אולי - מדוע אנו פוחדים. נקודה. הפחד לאבד אנשים נובע מהפחד שלנו, בעצם, להיות לבד. וכאן אני חוזרת ומגיעה לאותה נקודה התחלתית שציינתי - כאשר אין אהבה - יש פחד. פחד הינו תחושת הנפרדות, ה´לבד´ הזה שכולנו מפחדים ממנו, ה´אגו´ הזה שכולנו נאחזים בו כי הוא זה שנותן לנו את ה´כח´ הזה להמשיך. א ש ל י ה !!!!!!!!! כאשר אנו נותנים לאגו לשלוט, אנו מעצימים את כוחו של הפחד להיות לבד, מה שגורם לנו לעשות הכל ע"מ לא להיות לבד, מה שמוביל אותנו לפחדים שונים ומשונים (כן, גם בעיות בריאותיות) מה שמוביל אותנו לפחד מאיבוד שליטה (כמו גם במערכת יחסים זוגית - תלות?!) מה שמוביל אותנו לרצון לשלוט מה שמוביל אותנו לרצון לשנות אנשים מה שמוביל אותנו לרדות בהם ולשכנע אותם שהם לא היו בסדר מה שמשפיע כמובן על הראיה שלנו על עצמנו (הכחשה) מה שמקרין על אחרים (כי גם בהם קיים הפחד הזה) בראשית - היה גן עדן.......היתה א ה ב ה !!! עד שאדון ´אגו´ החליט להכנס ולשים קץ לעיניין.... מה שמוביל להתמוטטות חברתית, פערים חברתיים ו...כן - חלק מהאנשים "מחליטים" להקים מדינה חדשה ומעניין למה - היא גם בטח תהיה מאוד "גבולית" לזאת שלנו.... אי לכך ובהתאם לזאת !!!! אל תתנו לפחד הזה לשלוט בכם !!! הפחד הינו אשליה המקננת בתוכנו ורק מחכה לרגע לפרוץ החוצה !!!! הדרך לדכא את הפחד הזה הוא ע"י קבלת הפחד בחיבה, בשלום, ובאי אלימות, הרגעת הפחד - ושחרורו. אהבה - בלתי מותנת !!!!!! אהבה אוניברסלית !!! זוהי נתינה מוחלטת, אנרגיה אדירה הכוללת בתוכה - את כל הקיים!"

אילת33

New member
יקיריי ויקירותיי - תודה ../images/Emo24.gif

חיבוק גדול לכל מי ששם - קורא, חווה איתי את הדברים...! יחפנית, אני לא פרפקציוניסטית.... כבר מזמן לא - לשמחתי, אבל משתדלת כל כך לעשות את מה שאני מתחייבת לעשות בזמן ובמלוא האחריות. אני גם לא מבקרת את עצמי או אחרים, ואם אני מוצאת את עצמי עושה זאת - אני מייד עוצרת ובודקת מה בתוכי מפעיל את המנגנון הישן הזה שוב, כי לא זקוקה לו עוד ויודעת איזה כוחות הרסניים יש לו. אני משתדלת לקבל את האנשים סביבי כמו שהם, לתרום ולתת לכל מי שרק ניתן, לעשות טוב ולהאיר את המקומות החשוכים, באור הפנימי שלי. אני מבינה וברור לי שכשהמנגנונים של הביקורת מופעלים, הם מופעלים מתוך שיקוף שלי עצמי, מתוך הסתכלות במשהו שקשה לי עימו אצלי, ולכן, שמחה כשהם פועלים - כי הם מזכירים לי לבדוק את עצמי, לא את האדם עליו הועברה הביקורת... וכשאני בודקת את עצמי- אין זה מתוך שיפוט אלא מתוך רצון להתמודד, לגדול מתוך הסיטואציה ולצמוח. אוהבת אתכם אילת

rubber duck

New member
לאיילת , יחפונת וכולם ../images/Emo13.gif

קראתי וקראתי וקראתי התרשמתי התרשמתי התרשמתי אישית לקח לי כ 4 שנים להבין עד כמה הייתי רע אל עצמי היום אני כבר לא תמיד דרשתי וניסיתי להפיק את המיירב מעצמי , לא למען עצמי שימו לב איך איך החלפתה של מילה אחת משנה את הכל
ברגע שהתחלתי לפעול למען עצמי הכל השתנה
אינני מיצר על השנים שבהן פעלתי אחרת כמו גם לא על המחלה עצמה , את המסר הבנתי וזה החשוב
שרון
לאיילת , אינני פעיל בחוסן מהמון סיבות , בכל מנקרה אני ראוה את פעילות עמותה זו כדבר מאד חשוב ומבורך , הרבה יותר מאגודה למלחמה בסרטן

למעלה