שבת שלום

שבת שלום ../images/Emo13.gif

הייתי חולה שבוע, כנראה חטפתי וירוס אבל היום כבר יצאתי מהבית לכמה שעות ולא הרגשתי שאני תיכף מתעלפת אז זו התקדמות ויש לי גם תירוץ לישון עד מאוחר כל יום
שאלה: יש לכם בעיה לפעמים להסביר לאמהות על כל מיני פרוצדורות וטפסים באינטרנט (או מידע באינטרנט) מול משרד הבטחון? סבתא שלי היא ניצולת שואה (היתה שנתיים בגטו מינסק ושנה לוחמת בפרטיזנים) ויש עכשיו אפשרות לקבל מענק של 2000 יורו למי שעבדו בגטאות או במחנות בעבודות שלא בכפיה (כלומר ביקשו או התנדבו לעבוד), וממש קשה לי ולאמא שלי לשכנע את סבתא שלי שהטפסים שהדפסנו מהאתר באינטרנט זה בדיוק מה ששולחים לאחותה בדואר מגרמניה במיוחד הבטחתי לאמא שלי שאני אשכנע את סבתא, אז אני אשמח לטיפים אמא שלי מתחרפנת מזה ואם זה רלוונטי לעוד אנשים פה כי זה באמת נושא חשוב, זה האתר

lyor5

New member
לפי דעתי...

צריך לנסות לשכנע,אך אם לא יוצא לא צריך לקחת קשה בסופו של דבר, אם זה סכום חד פעמי, זה לא מה שהופך אדם לעשיר או עני, אני ניסיתי גם כמה פעמים לשכנע את סבא שלי לשלוח מסמכים מסוימים על מנת לקבל החזרים , אך הוא לא היה מעוניין,בסופו של דבר כאשר מדובר באנשים מבוגרים הם יכולים להרגיש מאוימים שעוסקים בחשבונות שלהם,או מן פחד שיש חתרנות מסוימת לתוך חשבונם. בסופו של דבר ,אם לא חסר להם כסף וסכום הזה לא ישנה הרבה(ויש לי הערכה רבה כלפי כל סכום כלשהו), לפעמים עדיף את השקט הנפשי מאשר כל מיני רגשות שלילים שמתפרצים אצל כל הצדדים.

soso_sami

New member
בשני פנים

בפן האחד נושא אמינות הטפסים וההשוואה לטפסים של מישהו אחר - אנחנו פתרנו את זה בדרך מקורית... הבאנו את הטפסים ואמרנו שהם הגיעו בדואר ופשוט זרקנו את המעטפה. בפן השני אם לקחת מהצוררים כסף או לא לקחת... בזה לא התערבנו בכלל. בסוף הלחץ החברתי של כל העיירה מפולין עשה את זה.

תודה לשניכם

החשדנות היא באמת בעיה במיוחד כשסבתא שלי באה ממדינה סובייטית (אפילו שהיא כבר 35 שנים בארץ) ויש איזה פחד שידעו אם הדירה שלך, כמה מטראז' יש לדירה, כמה חסכונות יש לך, איפה אתה עובד וכו' וכו' באמת, הצעתי לאמא שלי להדפיס ולומר לה שזה הגיע בדואר
אבל אמא שלי אומרת שעכשיו סבתא לא מאמינה לה (חשדנית אמרתי?) אני אדווח על מידת ההצלחה שלי
אגב לסבתא שלי אין בעיה עקרונית לקבל כסף מגרמניה

למעלה