שבת שלום

שבת שלום

גם אני כאן ע ד שהפורום יעמוד על רגליו שלמות פנימית? מהי אותה שלמות?

אני העולם, העולם הוא אני

אולי אנו חיים על עולם אחד, אך מקיימים מיליארדי עולמות. כל אדם הוא עולם וכל אדם חי בעולם אחר, העולם שלו. כל אדם הוא שקופית על הגלובוס, איפה שהוא משפיע שם יש רישום יפה או פחות שאר השקופית נקיה. שכבות של שקופיות יוצרות את מראה העולם אם אני שלם עם עצמי ורואה את העולם באור ורוד, העולם שלי תמיד יהיה יפה יותר מאחד שרואה שחורות ועסוק במלחמות. כל אחד בעולם שלו, צודק. גם הפושע השפל ביותר, כי בעולמו כך הוא שורד. הרוח שבנו, הרגשות,הן אלו שיוצרות את עולמינו. המוח הוא רק המנכ"ל המנהל את העולם, ע"פ דרישת הרגש. מנהל טוב יודע להגיע אל המטרה, להגיע אל יעד ברור כשיש כזה. גם מנהל מעולה יאבד את האפקטיביות שלו, אם לא ידע לאן להוביל. לכן הצעד הראשון, לכנס את הדירקטוריון(נציגי הרגשות)לחלק תפקידים להרגיע ולסמן מטרה

Mist2

New member
למה נעצרת בכל אדם הוא עולם

כל אדם הוא אלפי עולמות, לא ניתן ליצור שלמות באדם כל עוד האדם בעצמו מפולג לאלפי חלקים. וכל חלק כזה מקבל שילטון למספר רגעים וצועק 'אני'. אין אחדות באדם הדבר הראשון, שהאדם חייב לדעת: שהוא איננו אחד; הוא רבים. אין לו "אני" אחד קבוע שאיננו משתנה। ברגע אחד הוא איש אחד, ברגע שני הוא איש אחר, ברגע שלישי הוא איש שלישי, וכן הלאה, כמעט ללא קץ. האשליה של היחידות או של האחדות נוצרת באדם על-ידי הגורמים האלה: ראשית, על-ידי התחושה של גוף פיסי אחד; שנית, על-ידי שמו, שבמקרים רגילים נשאר תמיד אותו השם, ושלישית, על-ידי מספר של הרגלים מכניים, אשר נשתלו באדם על-ידי החינוך או נרכשו על-ידי חיקוי. הואיל ויש לו תמיד אותן התחושות הפיסיות, הואיל והוא שומע תמיד את אותו השם, הואיל והוא מוצא בתוך עצמו אותם הרגלים ואותן נטיות שהיו לו קודם-לכן, הריהו חושב, שהוא תמיד אותו האיש. למעשה אין אחדות באדם ואין בו מרכז שולט, אין בו "אני" קבוע. כל מחשבה, כל רגש, כל תחושה, כל משאלה, כל אהבה וכל שנאה היא "אני". ה"אני"ים האלה אינם קשורים זה לזה ואינם מותאמים זה לזה. כל אחד מהם תלוי בשינוי הנסיבות החיצוניות, ובשינוי הרשמים. אחדים מהם באים זה אחרי זה באופן מכני, ואחדים מופיעים תמיד כשהם מלווים על-ידי אחרים, אך אין בכך לא סדר ולא שיטה. פ.ד. אוספנסקי הפסיכולוגיה של התפתחותו האפשרית של האדם

לא כלכך הבנתי את זה

ואם הבנתי אני לא כלכך מסכים אם אקבל את דבריך אז בכלל לא אני כתבתי את הפוסט אתמול? וטוב עוד יותר אין לי בכלל התחייבויות?

Mist2

New member
איך אפשר להסכים עם דברי?

הרי מה שרשמתי גובל בשטות! ובכל זאת אם נתבונן לכמה רגעים על עצמנו מהצד, נראה הכל בעצמנו, ואז לא יהיה צורך להסכים או לא להסכים. בעיניין ההבנה, אשמח לפתח את הנושא אם יהיו שאלות ספציפיות... :)

שלום אור../images/Emo13.gif

אם תקרא את השרשור מאמש, אולי תעזור לנו להבהיר מעט את התמונה... ניסינו לגעת בנושא,מאמינה שיהיה לך מה להוסיף.

למעלה