שדרוג סדנא מהבית

שדרוג סדנא מהבית

מזה כחודשיים אני מפעילה סדנת יצירה בביתי לילדות. היו לסדנאות מספר מטרות בעיקר מטרה חברתית (חברה לבנותי). סכום שגבייה הוא סימלי. הסדנא מתקיימת באופן קבוע פעם בשבוע, התשלום הוא סימלי פר סדנא (כלומר לא גביתי מראש). השימוש בחומרים פשוטים, כולל מיחזור. כעת, אני מגלה קצת קשיים טכניים. אני רוצה לשדרג את הסדנא למשהו קצת יותר מקצועי, מעט יותר ריווחי, כלורמ שיסתמך לא רק על מטרה חברתית. קשה לי למצוא רעיונות ליצירה בתקציב כל כך מוגבל ובעיקר קשה כשאני אף פעם לא יכולה לדעת כמה ילדים יבואו כי הגבייה לא נעשית מראש. ואני אף זקוקה להשלמת הכנסה. מצד שני, אני יוצרת המון אבל אני לא מוכרת כאמנית, אין לי תעודות בתחום האמנות, אני תוהה אם לא עדיף להתמקצע בתחום ספציפי (או להמשיך בסדנאות כמו שהן). אני מניחה שהרבה יותר נוח להורים לשלם פר סדנא ללא התחייבות ואני חוששת שאם אבקש תשלום מראש הורים לא ימשיכו לשלוח את ילדיהם. אשמח לשמוע חוות דעתכם...

דילמות לגבי שדרוג סדנא מהבית

אני שומעת בדבריך התלבטויות, ספקות וחששות רבים לגבי: מציאת רעיונות חדשים ליצירה בתקציב מוגבל, שינוי שיטת הגבייה ומכירת היצירות שלך. נדמה לי שאת גם מסיקה מסקנות אשר נובעות ממחשבות מחלישות ומונעות ממך לפעול ולהתקדם למטרתך כמו: "אני לא מוכרת כאמנית, אין לי תעודות בתחום האמנות", "אם אבקש תשלום מראש הורים לא ימשיכו לשלוח את ילדיהם". האם כדי לעשות סדנאות יצירה לילדים את צריכה להציג תעודות? האם לא די בכך שתציגי בביתך עבודות יצירה שלך שיעידו על רמתך? ואולי מבין ההורים שמביאים את ילדיהם לסדנאות יהיו כאלה שירצו לקנות ממך יצירות כמתנות לאחרים או לעצמם? אולי ההנאה שמפיקים הילדים מהסדנאות תשכנע את ההורים כן לשלם לך מראש ללא כל צורך בפעילות שכנוע מצידך? לאור זאת אני מזמינה אותך להעיז ולחשוב יותר על הכן, האפשרי והאופטימי, ואין בי ספק שברגע שתעשי שינוי בצורת החשיבה יגיעו גם רעיונות חדשים ליצירה במסגרת התקציב שלך.

liatkz

New member
שדרוג סדנה

כבר במקורות כתוב ש"סוף מעשה במחשבה תחילה" במקרה שלך בכוונה תחילה, בנית את הסדנה בכוונה חברתית וכך גם היא מתבצעת, עכשיו, אם הייתי מזמינה אותך לבנות סדנה אחרת למטרה עסקית איך היית בונה אותה, מהתחלה, במחשבה כי הכל אפשרי ? נכון שהיית בונה הכל אחרת ? תמחור, גבייה, חומרים ותוצרים. מה ש"תוקע" אותך הוא הנסיון לבנות על בסיס כוונה אחת משהו עם כוונה אחרת. תתחילי לפחות על הנייר מחדש ותראי לאן תגיעי. בנוסף יש לך שאלות בדבר המשך הדרך המקצועית שלך, מקור הפרנסה שלך, לחץ שמקורו בחוסר בטחון בעצמך וביכולת שלך להתפרנס ממה שאת אוהבת חוסם את היצירתיות שלך. אני תמיד אומרת שאדם צריך לעסוק במה שמהווה עבורו משחק והנאה, שיעשה מה שהוא אוהב ושיאהב את מה שהוא עושה. כאשר יש שמחה זה הכיוון. בהצלחה.

זהב טהור שלום!

תודה שפנית. אני קוראת מדברייך שאת אישה מאוד יצירתית ואוהבת לעסוק בתחום האמנות. איזה יופי לך! בנוסף ניתן להבין מדברייך שאת מנסה לבדוק אפשרות של להתפרנס מהתחום. בואי נבדוק רגע את שני התחומים שציינת כאן. תחום הסדנאות ותחום היצירה כפרנסה – אני יוצאת מתוך נקודת הנחה שזהו רצונך, למרות שלא צויין במפורש. הסדנא שאת עורכת בביתך לילדות בגיל ביתך, מהוות מקור פרנסה, אמנם כרגע זעום אבל עם פוטנציאל והן גם מהות מקור תעסוקה וחברה לילדה. בואי תספרי קצת יותר על מפגשים אלו. מהם הגילאים של הבנות? מהו משך המפגש? באילו חומרים את משתמשת? כמה ילדות מגיעות במממוצע למפגש כזה? האם את נהנית מעבודה עם ילדים בגילאים צעירים? טבעיקר האם את רואה עצמך עובדת בהדרכה של סדנאות? קחי כמה צעדים אל העתיד ותדמייני את העיסוק שלך בתחום היצירה והאומנות? האם הוא כולל סדנאות מהסוג הזה? איך היא נראית? באילו חומרים את משתמשת? זאת תשתית, והיא טובה מאוד להתחלה, את יוצרת על ידי התשתית הזו שם, והרגל ואם כולם נהנים, לא תהיה בעיה במודל עיסקי נכון לשכלל ולשדרג את הסדנא את צריכה לשאול עצמך כמה שאלות מקדימות: לכמה ילדות בו זמנית יש לך מקום בבית? כמה פעמים בשבוע את פנויה לשם כך? האם את רואה עצמך מכינה תכנית מסודרת לתקופה ארוכה יותר? .במקביל ציינת כי את יוצרת המון ולא מוכרת ושאין לך תעודות בתחום האמנות. איך את רואה את יצירותיך מוצגות? מהו החלום שלך לגביהן? האם זוהי יצירה שימושית? או יצירה ליופי? האם בכלל העלת על דעתך אופציה למכירה של יצירותייך? לאחר מחשבה על נושאים אלו ניתן יהיה לבנות תוכנית ולבחון אפשרויות שונות. בהצלחה!

זהב טהור ראיתי את האלבום שלך יופי

אפשר ל הסתכל את הבעיה משני הבטים אחת בתחום הכלכלה ,השקעה מול רווח והשניה בתחום ההשכלה -איזו השכלה רלוונטית אני צריכה נכדי להחזיק צהרון/ סדנת יצירה בבית ולהרוויח כסף. צריך לדעת שזו עבודה וכמו כל עבודה שאינה בהתנדבות שכרה בצידה .מי שלא מתחייב לתשלום חודשי עבור עבודתך אינו רציני מאידך כדי לגבות כסף מאנשי ם את צריכה להיות "עוסק זהיר " עם קבלות . ביחס להשכלה קורסים להסמכה למדריכים לאומנות יש .השאלה המתבקשת היא האם את מסוגלת להתמסר ללימודים עכשיו והאם זה כלכלי .כדי להעסיק ילדים בעבודות יצירה יש המון חומר בספרים ובאינטרנט חומרים אפשר להשיג בזול בדרום ת"א כיוון שאין היום שיעורי מלאכה בבה"ס ( אני בעבר מורה למלאכה ) יש ביקוש עצום לסדנאות יצירה בשעות הפנאי בכל הגילאים גם למבוגרים . בהצלחה . למדי את הילדים לרקום ולתפור בובות וחיות מבד "לבד" לעשות כריות,מוביילים ותראי איזו הצלחה תהיה לך זה מקצוע הולך ונעלם . בהצלחה

תראי כיצד הקולגות שלך עושות עסקים

העתקתי חתימה של גולשת מוזמנים לראות אותי בכחול בפורום 505 - אומנות שימושית. חוגי יצירה, סדנאות והפעלות בארועים למבוגרים, נוער וילדים (החל מגיל 3). בכל יום ראשון סדנה למבוגרים. הסדנה הקרובה - מובייל סבונים פרטים נוספים באתר שלי: http://web.2all.co.il/varda

צעדים......

ראשית תודה על תגובותיכם. כולכם כל כך רציניים וזו הרגשה נהדרת..... מאז שקיבלתי את התגובה הראשונה התחלתי לעבוד בבית על מלאי לתצוגה. באביב יהיה יריד אומנים באזורי וזו הזדמנות פז להציג את יצירותי ובמקביל לפרסם את הסדנאות שלי. כרגע כיוון שזה אמצע השנה לא ממש מתאים לפרסם כחוג...... כולם רשומים כבר לחוגים ואף אחד לא יעזוב בשבילי לכן אמשיך עם סדנאות כמו שהן לעוד חודש לפחות, בעוד חודש בערך אתחיל לגבות סכום אחר מעט גבוהה יותר עם הנחה למי שישלם עבור חודש מראש. ביריד החוגים שיתקיים בחופש הגדול אציג את עצמי, אציג את יצירותי, ואציג פרוספקט צבעוני ומרשים ומפורט.... בינתיים הכנתי לי בבית פינה שבה אני מציגה את כל יצירותי לילדים, להורים שמגיעים לאסוף את ילדיהם ולמי שנכנס לבקר. בשבילי אפילו זה... צעד גדול. אני בתהליך טוב, שחייב להיות איטי אבל בטוח.... כמו כן אני גרה במקום קטן ומרוחק (ולא בעיר גדולה) יש בזה הרבה חסרונות אבל גם יתרונות..... עצות נוספות יתקבלו בברכה.

Rose Line

New member
ברשותך, תגובה קצת שונה

אני רוצה להתייחס לשאלה ששאלת בהודעה המקורית שלך - הפן האומנותי/מקצועי. עם כל הכבוד, אבל להדביק מפיות, פוסטרים או לגזור נייר להכנת כרטיסי ברכה, זה רחוק מלהיות אומנות לכן גם קשה להתייחס לעבודות שלך כאל עבודות אומנות יצירה בדרגה הפשוטה כן, עבודה נקיה ומושקעת גם אבל לא אומנות. לכן, שאלתך באם להתמקצע בנושא מסויים, מאוד במקום. נכון שצצו פורומים לאומנות שימושית פה ושם עם טיפים נכונים או פחות נכונים אבל זה עדיין לא הופך אותך לא לאומנית ובטח ובטח לא למדריכה. ע"מ להדריך צריך הרבה יותר מזה. לכן, אני ממליצה לך להישאר בתחום בו התחלת: מיחזור. תתמקצעי בנושא כנסי לאתרים באינטרנט, תלמדי. תתנסי. תיישמי על חומרים שאפשר למצוא בארץ. יש המון מה ללמוד ומה לעשות בנושא. הנה דוגמא: הגדירי בגוגל pine needle weaving תגיעי לאומנות מקסימה, פשוטה וזולה. עצי אורן לא חסר במדינתנו היפה. מאחלת לך המון הצלחה

להלן תגובתי

ראשית האלבום שמצויין בחתימה שלי כבר לא מעודכן הרבה מאוד זמן. מאז פתיחת האלבום התעסקתי בהרבה מאוד תחומים (כגון: קרמיקה, פימו, מיחזור, עופרת ועוד) הדבקת מפיות וכרטיסי ברכה היו בהחלט התחלה שלי אבל היום יש הרבה יותר מזה. כן. אני עדיין מתקשה לקרוא לעצמי אומנית ובהחלט נראה לי שדרושה כאן התמקצעות. אבל עדיין נראה לי שאני בדרך הנכונה שכן אני לא חייבת להיות אמנית בשביל להעביר הדרכה לילדים ע"פ שגם בתחום הזה אני לומדת מתוך נסיון כרגע. אני לא קמה יום אחד ומחליטה להיות מדריכה לאמנות אני מאמינה שזה תהליך ממושך ועם הזמן מקבלים עוד ניסיון, מתנסים בתחומים נוספים. הצעדים שאני עושה בתחום ההדרכה הם קטנים מאוד.... בעיקר מהסיבה שאני כרגע עדיין עובדת בבקרים ואני גם אמא לילדים. לאט לאט אבל בטוח. ובכל אופן אני מודה לכם על התגובות שלכם ואקח כל עצה ותגובה כצידה לדרך.

למעלה