שום מסין

oneman14

New member
שום מסין

שלום,
ראיתי ברשתות המזון ובחנויות יירקות שהשום הוא תוצרת סין.
קראתי שבסין הם נוהגים לגדלם עם מי ביוב ולהוסיף אקונומיקה ודברים מוזרים (או שלא) כאילה. קניתי פעם וזה עשה לי הרגשה מוזרה.
שום תוצרת הארץ שאני ראיתי (ובדקתי) - פשוט נראה רע.

בקיצור, איפה אפשר לקנות שום תוצרת הארץ צעיר וטרי ובמחיר שפוי?
אציין, שאני משתמש בשום לצרכי בריאות (בעיות לחץ דם).

תודה.

אבי519

New member
יש שום ישראלי בסופרים אבל הוא נרקב מהר

חוץ מזה "אקונומיקה " בריכוז נמוך זה חומר שלא מזיק, ויש במי שתיה בישראל "אקונומיקה" (מי השתיה בישראל מוכלרים ב"אקונומיקה"=סודיום היפוכלוריט).
במקרה לשום לא מוסיפים אקונומיקה גם בסין.
בנוסף בישראל בחקלאות גם משתמשים במי ביוב ( מים מושבים) לא שונה מאשר בסין.
גם אני מעדיף שום ישראלי, אבל בעונה הזאת הוא נרקב מהר כי לא מנקים, אורזים, ומיבשים אותו כמו שצריך.

oneman14

New member
אני יודע אבל בזמן האחרון כשאכלתי שום מסין הרגשתי

סוג של "שריפה" בחזה איזה 10 דקות בגלל זה השאלה...חוץ מזה סין לא תמיד ידועה במוצרים איכותיים ולך תדע איזה ביוב ואיזה אקונומיקה.
בקיצור, אין שום? אפילו לא אורגני?

"אורגני"? שכח מאורגני.

בירקות מדבירים, בשום כמו שציינת תוצרת סין עם מי ביוב ואקונומיקה ושום מישראל נראה יורת גרוע.
תבדוק שום בעדן טבע מרקט.
&nbsp
"אורגני" אולי תמצא בדרום אמריקה.

אבי519

New member
נסה בניצת הדובדבן או בשופרסל פינה אורגנית וכ"ד

לדעתי שום זה אחד הדברים שלא שווה לקנות אורגני כי שמים מעט שום באוכל ולכן גם אם יש שאריות חומרי הדברה זה כמויות מאד זניחות.
אני מעדיף להשתמש ב"ישראלי" אבל רק בגלל הטעם (הוא יותר חריף וחזק ) ולא בגלל האקונומיקה או הביוב , כי זה יש בשניהם .
אם הרגשת שריפה בחזה זאת צרבת כדי לך להבדק אצל רופא גסטרו יתכן שיש לך דלקת בוושת ,עקב ריפלוקס מהקיבה, לדעתי זה לא בגלל איזה חומר שהיה בשום הסיני דווקא אלא שהשום מגרה כאב בפצעים ואם יש לך בוושת דלקת זה עלול לגרום לכאב.
&nbsp

אבי519

New member
כן בהחלט אישתי קונה בשופר סל (דיל)

אבל לא תמיד יש במלאי.
אגב יש להם גם מחלקה אורגנית לא רעה בכלל .

למעלה