שוק הכרמל - מה מעניין? איפה לאכול? מה לא לפספס?

ido214

New member
שוק הכרמל - מה מעניין? איפה לאכול? מה לא לפספס?

היי,
אני גר בשממה קולינרית בצפון (איזור הכנרת) ומגיע כנראה לזמן קצר לתל אביב ביום שישי מה שלא קורה הרבה לצערי.
חשבתי ללכת לשוק לקנות קצת דברים מעניינים שלא יוצא לי למצוא באיזור שלי ולאכול משהו באיזור השוק.
אשמח להמלצות מה לא לפספס ואיזה דברים מיוחדים שווה לקנות בשוק.
איזה דברים שווים יש בדוכן התאילנדי? תבוצע גם פשיטה על מזרח ומערב.

חשבתי לאכול ב-THEBUN, איך הם? צריך משהו מעניין שגם יחסית מהיר ולא יקח יותר מידי זמן כי שישי יום קצר וצריך לחזור צפונה.

תודה מראש

החתולית

New member
לאחרונה היו לא מעט דיווחים

ושירשורים על סיורים בשוק הכרמל ושוק לווינסקי. דיפדוף בחיפוש ימצא לך אותם.

יום שישי הוא יום עמוס ולכן שווה להגיע מוקדם

מבחינת דוכנים שווים - ברחוב גדרה לא רחוק מהלל הזקן יש שתי חנויות תבלינים צמודות זו לזו של אבא ובן, הדרומית יותר היא של הבן והיא כוללת תבלינים ותערובות יותר מיוחדים, שווה לבקר אצלו.
מולו יש ירקן שנראה לא מזמין מבחוץ אבל למעשה יש לו פירות וירקות מיוחדים - תפוחי אדמה בלאדי, נאשי בעונה, צנון שחור ועוד ועוד (אם אתה מגיע מהרחוב הראשי של השוק אז אתה פונה ברחוב שממנו נכנסים למזרח מערב וממשיך ישר, בצומת הבאה תראה את הירקן ואת חנויות התבלינים).
&nbsp
בפינה עם רחוב השומר יש את השומר 1, מקום חמוד שמגיש אוכל בחלות או בצלחת - יופי של שקשוקות ומנות מיוחדות, מקום מצוין לארוחה קלה ומהירה. בהמשך השוק, לא רחוק מפרג (שהוא מצוין לדגנים וקיטניות בכמויות גדולות, שמן זית לא רע והתמרים הכי טובים שאני מכירה) יש את דוכן הארפה שנחשב טוב מאוד).
&nbsp
בדוכן האסייתי יש דייקון, שום ספרדי או ישראלי (תלוי בעונה), דלעות מיוחדות, מורנינג גלורי, יוקה ופלנטיין. עם שורש טארו אני פחות מתעסקת לכן קשה לי להמליץ על מה שיש אצלם. בעונה יש גם חצילים ובמיה תאילנדית נהדרת.
&nbsp
בפינה של השוק עם רמב"ם יש את הביר באזאר - כוללים הרבה בירות בוטיק ישראליות למכירה וכן בימי שישי יש שם טעימות ואירועים קטנים אז כדאי לעבור. יש בשוק גם את חנות קפה בשוק - אם אתה משתמש במקינטה אז יש להם יופי של קפה וגם יופי של תערובות תה (יחסית בחלק העליון של השוק לכיוון אלנבי, קשה לפספס את ריח הקפה בבוקר).
&nbsp
מיד אחרי רמב"ם יש דוכן של זיתים מצוינים, לא רחוק ממנו יש את החנות של לחמים שכמובן הם מצויינים. מול החנות יש דוכן של בחור שמביא את הכרוביות והתירסים (בעונה) הטובים ביותר בשוק, אני לא מפספסת קנייה אצלו. בעונה הוא גם מביא שום ירוק.
&nbsp
דווקא גבינות גורמה - בין דוכן לחנות עם המון סוגי גבינות ומוצרי חלב וגם קצת מוצרי מעדנייה, יש לא מעט טעימות של גבינות אז שווה להסתובב (ולקחת את הפטה כבשים של דותן שהיא מצוינת). לקראת כרמלית יש את הדוכן של כרמלה (יש עוד אחד באמצע השוק אותו אני פחות אוהבת) הם הוסיפו לו עכשיו פינה של ירקות אורגניים נפלאים ובכלל יש להם דברים מיוחדים - סלקים וגזרים צבעוניים, עלי מיקרו, פרחים אכילים ועוד ועוד בהחלט שווה לעבור אצלם.
&nbsp
מלבד מזרח מערב, ממש ברחוב של הכרמלית יש גם את המכולת הסינית שכוללת מוצרים אחרים ושווה לך גם לפשוט עליה.
&nbsp
די בטוחה שכיסיתי את המקומות העיקריים. אם תראה אחת שמסתובבת עם עגלת קניות עם נקודות, תגיד היי

ido214

New member
וואו תודה רבה על הפירוט, נשתדל להגיע מוקדם!

פאפאיה ירוקה לסום טאם יש?

אם אין שם

אז יש קצת יותר למעלה ברחוב הראשי דוכן של שעועית, אפונה וכדומה (טרייה) ולו יש פאפיה בדרך כלל.

FiReBall

New member
כן, ונצל"ש

הכנתי לא מזמן סלט פאפאיה ורצועות הפאפאיה, מלבד העובדה שלא הצלחתי לבצוע אותה עם קולפן ג'ולויאנים, ונאלצתי להפריד הכל ביד, הייתה די קשה.
&nbsp
מה הבעיה?

salo22

New member
לא הבנתי איך חתכת את הפאפיה ?

אני מגרד אותה על פומפיה עם החורים הגדולים, חשוב כמובן גם מה עושים עם עגבניות השרי ושאר הדברים שנכנסים לסלט, אני מאוד משתדל לכתוש את העגבניות היטב היטב עם כל הקונדימנטים, מעט שום ופלפל תאילנדי, אבל נכנסים עוד כמה טעמים פנימה, גם אם ייתכן ולא יהיו נאמנים למקור (כמו למון גראס מגורד דק דק). הכתישה משחררת הרבה נוזלים שגם הם עוזרים לרכך כמובן את הפאפיה.

lady D 123

New member
דה באן מעולים , במיוחד הבאן עם הדג קריספי כזה

והפרגית על סטיי רייס
ויש את השומר 1 : ג'בטה כזו עסיסית של קבב חצילים עמבה טחינה ופטרוזילה מעל - ממש תענוג
ויש גם את הקבבים של שמואל
ויש דוכן ונוצאלי שהקונספט ממש נשמע טוב בעיני אבל היה מאכזב

לא הייתי הולך לשומר 1

בסופו של דבר זה אוכל בסיסי כמו קציצות או שניצל (לטעמי אובר מתובל, אבל שיהיה) בחלה. לא משהו ״לבזבז״ עליו הזדמנות נדירה.
דה באן סבבה, ואני מוסיף המלצה לגדרה 26.

למעלה