"שחור, גדול וחזק"

ענבר.

New member
"שחור, גדול וחזק"

"כרגיל, מה?", חייך אלי המזנונאי בקפטריה של האוניברסיטה. "אני מבקשת את הכרגיל שלה". הסתובבתי אל עבר הקול הנשי שעמד מאחורי וראיתי אותה, את ה"יריבה הסמויה" שלי מהחוג להיסטוריה, שעד לאותו רגע לא החלפנו ביננו ולו מילה אחת במהלך חצי שנת לימודים הראשונה. חוט סמוי של "יריבות" היה מתוח ביננו על התואר "מלכת החוג". לקחנו את כוסות הקפה אל הדשא, ושם, על הדשא נבטו זרעים ראשונים של חברות מופלאה בת שנים. הכל היה בה, בחברות המולפאה הזו: שיחות אינטימיות, בתי קפה, שופינג, לימודים, נסיעות משותפות לחו"ל, צחוק ובכי. הלימודים הסתיימו. פנינו לכיוונים שונים. החברות עדיין נשארה מופלאה. תאריך "יום ההולדת" לציון 10 שנות חברות מופלאה התקרב. בין יתר עיסוקי הרבים, הדרכתי קבוצות מטיילים בחו"ל. החלטתי להפתיע אותה ולהזמין אותה לטיול שהייתי אמורה להדריך באירופה. התרגשנו. ועוד איך התרגשנו. לפני הנסיעה, תוך כדי, וכמובן לאחר החזרה מאירופה. אלא שההתרגשות שבאה עם החזרה לארץ, היתה שונה. היתה בה הבנה הדדית שאנחנו עומדות בפני סיום חברות מופלאה. מבלי להיכנס לפרטים, דברים שראיתי שם לא ראיתי כאן. לא אהבתי את "התגליות" החדשות. חשבתי שאותה חברות מופלאה לא תוכל להמשיך ולהתקיים בזכות אותן תגליות. חזרנו לארץ. חודשיים נוספים המשכנו לגמגם האחת לשניה בטלפון. ואז, הקו נדם. תאריך "יום ההולדת" לציון 10 שנות ניתוק מתקרב. אני מוצאת את עצמי חושבת עליה, על חברה שאבדה לי מתוך החלטה עצמאית שלי, על פרק בחיי שהסתיים. יודעת שאני לא הולכת להפתיע אותה, מה שהיה, כבר לא יהיה. מישהו חושב אחרת? צריך לצלצל? לעשות חושבים נוסף?

magy

New member
מעגלים נפתחים ונסגרים

ולהיפך, מעגלים נסגרים ונפתחים....... האם בכלל קיימת חברות אידאלית ומושלמת? האם אנחנו באמת מכירים את חברינו על כל צדדיהם או רק את הצדדים שהם בוחרים להציג ? האם אין הדבר אמור גם לגבי שותפנו לחיים? הכרתי מעגלים שנסגרו טוטלית אחרי שנים רבות של בטחון, שזו הבחירה הנכונה...... הכרתי מעגלים שנפתחו דווקא אחרי ניתוק אנחנו נעים במרחב הזמן והמקום, המשתנים ללא הרף עם כל דקה שחולפת..... אנחנו משתנים ביחד עם הזמן והמקום גם העולם ויושביו מתשנים ומשנים דעות, אופנות אידאות, תפיסות וגישות.......ולא פעם גם צורה (גוף) פעם, הכל עמד במקום....... כלום לא השתנה רק עונות השנה . היום...... ואין לי מושג למה.....או שיש לי..... הכל דוהר..... ומי שנשאר לרגע במקום.... כבר נחשב למפגר.... ללא מתקדם.... ללא מעוּרה... קרון שנשאר מאחור בעוד הרכבת דוהרת בספיד אחרי הקטר. אין דבר כזה.... קרון אינדיבידואלי...... כך גם החברויות.. דוהרות, משתנות, מתחלפות, מתהפכות...... ואני אומרת.....: ח ב ל !!!!! אישית אני בעד חברות עולם......... אבל מי אני? קרון שנשאר מאחור........!!!!!

magy

New member
ובקיצור

בלי פלסף..... לא כל מה שנסגר היום אסור לו שיפתח מחדש מחר.........בדיוק כמו פעם כאילו לא הפרידו שנים.......של נתק..... אולי היום היינו במצב רוח של סופיות , מחר נקום עם חיוך ולא נבין למה החלטנו שזה נגמר עדנה מזי"א בספרה (רשום בחתימתי)... שמה מילים בפי גיבוריה... הם פרצו החוצה והתחילו לרוץ בצחוקים פרועים לכיוון הנהר. כשעצרו ליד גשר קארל תאודור והנשימה נרגעה, התחבקו כשני ילדים סוררים ורוברט אמר " תביטי על הגשר הזה : רקוב, אכול, ירוק מחלודה, ותראי את הפנסים הוותיקים האלה, והמצודה המתקלפת". "מה איתם", שאלה במבט מצועף. "איתם אין כלום" השיב, " איתי יש. ברגע זה, כשאני מאוהב, הם פתאום נראים לי כאלמנטיים פיסוליים מלאי עושר ופיוט. תארי לך כמה יופי אנחנו מחמיצים כשאנחנו לא מאוהבים" וזה משפט המפתח........יעידו השמיים שאני יודעת על מה מדובר.

ענבר.

New member
המילה "אסור" מעט נוקשה.

רצון או יכולת - שם המשחק. איך את מסבירה את העובדה הבאה - פגישות מחזור למינהן, נערכו נערכים ויערכו, אתה פוגש בהם אנשים שהיו החברים הכי הכי טובים בבית ספר יסודי / חטיבה / תיכון, ובכל זאת, לאחר שעתיים שלוש, מסתיים הערב המוצלח וכל אחד הולך לביתו, ושום חברויות "מדהימות" לא מתחדשות???

magy

New member
איפה כתבתי אסור?

אין לי הסבר לתופעה..... מכל הכיתה דווקא "מלכת הכיתה" שמתגוררת בארצות הברית נשארה בקשר הדוק מרגע שמצאה אותי בחבר'ה..... הרחוקה ביותר.....והקרובה ביותר..... פגישות עקרות.....וכנסים לא פוריים..... לא לשכוח שכולם בנו את חייהם במשך הזמן....והם סגורים ומסוגרים בתוך מסגרות (סגור מסגרת.....אותו שורש?) נוקשות, שבנו להם..... רגילים לריטואל היומי, שבועי, חודשי, שנתי...... אין מקום לאנשים חדשים.... אין מקום לעבר שאולי לא נעם להם......יש אנשים שחוששים מהמילה נוסטלגיה..... זיכרונות.... עבר.... מין מעגל סגור שקשה מאד לאדם רגיל וחסר מעוף, לפרוץ אותו בקלות.... יש ההולכים כמו סוס אל האורווה..... מבלי להביט לצדדים אולי צמח משהו חדש בדרך........רק האורווה לנגד עניהם.... ושוכחים את הדרך לאיתקה....... שבה הדרך היא החשובה....ולא המטרה... ויש אנשים שמתים, אבל ממש מתים, לקשרים חדשים, מאתגרים ופוריים.... מבלי להכנס לחשבונות של ........יו ניים איט........ הא??????? אני מבינה ששתינו פה דנות בשאלות הרות גורל....
וכל האחרים רק מציצים ונהנים......מעושר הרעיונות וההרהורים המועלים על ידי שתינו.......... הא??????????
נו, לפחות אנחנו עושות משהו טוב בעולם.............חחחח

ענבר.

New member
הרות. ועוד איך הרות../images/Emo6.gif

חג שמח לך ולמציצים ולנהנים.

magy

New member
בהרות, אבעבועות, קדחת הנילוס

ואף על פי כן, נע תנוע נכון שיותר קל לכתוב בקלות דעת בלתי מחייבת.....מלכתוב אמיתות מהבטן?

optimi10

New member
שלום ,, נכנסתי

לשתף אתכן במחשבות שלי ,, בצעירותי האמנתי בחברות אמת (חברות נצח ) עם השנים כשאני מערער בסוגיה יותר ויותר אני מגיע למסקנה שחברות היא חיבור של אינטרסים .. כאשר אומרים על מישהו שהוא אינטרסנטי ,מיד מדביקים לו תווית שלילית . אינטרס לדעתי הוא לא רק משהו חומרי ,גם להעביר שעות פנאי הוא אינטרס קיים ..... וכך גם הרצון שלי להתענג או לחייך ,או להזיל דמעה , ולפעמים אני חש צורך עז להעניק למישהו משהו שקיים אצלי ,, ואם יש מישהו שיכול לספק לי את הצרכים האלה, בוודאי אשאף להיות בקרבתו .. אנו כבני האדם הצרכים שלנו משתנים , והתוצאה היא שגם החברים משתנים בהתאם ... סתם מחשבה בקול רב ...

optimi10

New member
שרשור קצת רציני

חשבתי לרכך אותו ,, בצלילי כינורות .. , , שיר להשמעה ,, ,

optimi10

New member
מגי ../images/Emo141.gif במקום

ששוכנות עלמות חן יפיפיות .. שום ציר חלוד בדלת לא יחסום אותי מלהכנס ...

magy

New member
אמרת אמרת

מי אני שאשבור לך את המילה? מוצא חן בעיניי הביטוי... עלמות חן יפיפיות....
מה שאומר שאנחנו גם צעירות (עלמות) גם חינניות וגם יפות..... נו..... צריך עוד ללמוד לאפות...... ואני, לפחות, אהיה מושלמת.....

ענבר.

New member
חברות אמת היא לא בהכרח

חברות נצח. וכאן נכנסת ההגדרה - מהי חברות אמת. וכן, חברות בנויה על אינטרסים, גם אם זה קשור לשעות הפנאי.

ציפי9999

New member
שחור...

בוקר טוב ענבר, היה לי מקרה קצת דומה לשלך. בבית הספר היסודי, לפני הרבה שנים, היתה לי חברת נפש מכיתה ג',. היינו חברות כל היסודי, בצבא, גם אחרי ששתינו נישאנו, לי נולד בן, לה נודלה בת. אני גרה בעיר, היא במושב. אני בתקופה זו התגרשתי מבעלי. היא הזמינה אותי למושב להתארח עם הבן. נסעתי אליה, קרה מה שקרה, בקיצור, 20 שנה לא דיברנו. היא אמרה לי משהוא שפגע בי עד עמקי נשמתי ולא הייתי מסוגלת לדבר איתה. הייתי בטוחה שזה לכל החיים. פתאום אחרי 20 שנה, התקשרו אלי להזמין אותי למפגש שכבתי של בית הספר היסודי,שנמצא בקריות, ליד חיפה, כיום אני גרה באזור המרכז. מה שחשוב, שפתאום אותה חברה התקשרה אלי אחרי 20 שנה, משום מה לא הייתי יותר מידי מופתעת, אולי בתוך תוכי כן רציתי לדבר איתה, בכל אופן נפגשנו, הבהרנו לעצמנו כמה דברים, ועד היום אנחנו בקשר, כבר 4 או 5 שנים. המסקנה שלי, לעולם אין לדעת איך יתפתחו הדברים, כיום את מרגישה שהקשר איתה לא טוב לך, תעזבי, אך אין לדעת מה יקרה, אולי זה מה שמעניין בחיים, אם היינו יודעים מה יקרה, זה היה די משעמם, לא? פשוט, תני לחיים לזרום ולראות לאן הם יובילו. שבת שלום, ציפי

למעלה