שחייה

שחייה

שלום לכולם... קודם כל תתחדשו על הפורום... אני סובלת מעודף משקל רב, ולאחרונה התחלתי אימוני שחייה. אני שוחה (שחייה בסגנון חזה) כ- 4 פעמים בשבוע כ- 50 דקות בכל אימון ובנוסף אני עושה הליכה פעם בשבוע בת 45-50 דקות. האם זה מספיק? איך אני יכולה לדעת שאני מספיק מתאמצת בשחייה? תודה מראש מקסימונת25

אני כבר שוחה כמה חודשים

אבל רק מלפני כשבועיים התחלתי לשחות באופן אינטנסיבי. לפני כן, הייתי שוחה פעם בשבוע ולפעמים גם רק פעם בחודש ואפילו פחות. רק לאחרונה התחלתי להתמיד.

חן M

New member
השאלה איך את יודעת האם

התאמצת מספיק היא בעייתית.. בריצות או הליכונים או כל פעילות אירובית מודדים את רמת המאמץ ע"י שני מדדים: מדידת דופק [כיום עושים זאת עם שעוני פולאר] וההרגשה הכללית. אין לי מושג אם קיים דבר כזה שעוני פולאר עמידים במים אך בקריטריון השני את אמורה להעריך אינטואיטיבית מה קשה לך ומה קל לך...

הבעיה היא

הבעיה היא שאני חושבת שאני לא מתאמצת מספיק מכיוון שאין לי את התחושה של ההזעה שיש לי אם אני עושה הליכה. אני חושבת שאני מתאמצת מאוד, אבל אולי זה סתם פסיכולוגי? ואני בכלל לא מתאמצת. ואני שוחה לחינם?

חן M

New member
בקשר לשחייה

איבוד הנוזלים[הזעה] הוא אכן קטן יותר בהשוואה לפעילויות אירוביות אחרות . את לא עושה שום דבר לחינם כי שחייה היא בהחלט הוצאה אנרגטית ונחשבת פעילות אירובית אך אולי תשקלי בכל זאת להוריד אימון שחייה 1 ובמקומו לשלב הליכה מהירה וכך תעשי פעמיים בשבוע הליכה + פעמיים-שלוש בשבוע שחייה.

אבל אני כל כך נהינת משחייה

וכל כך סובלת מהליכה....

למעלה