שטר סילוק

יעוץ תמציתי

שלום אורחת,
תודה על השאלה וההזדמנות שהיא מאפשרת להסביר את העובדה שיש לעיתים מקרים בהם יעוץ תמציתי כפי שאת קוראת לו יכול להזיק וזה אחד המקרים.
הסיבה לכך נעוצה בעובדה שכל שטר סילוק מנוסח באופן שונה ומכיל סעיפים ומגבלות שונות הכל בניסובת לעניין וב"תפירה אישית" למקרה. ומכאן שמתן תשובות ביחס לתוקפו של שטר סילוק מבלי לראות את תוכנו הוא מעשה לא רציני ומעבר לכך יכול חלילה להזיק לשואלת.
מאחר ואני מניח שכוונת השואלת הייתה קבלת יעוץ ראוי כזה שיוכל לקדם אותה בקבלת ההחלטה, הרי שהעצה הכי טובה שאני יכול לתת היא שתפנה לעו"ד שיקרא בעיון את שטר הסילוק ישמע מה כוונותיה ויסביר לה עד כמה הוא מחייב או עלול להכשיל אותה בעתיד לאור מטרותיה.
שי

אלונלה1

New member
שטר סילוק

שלום,
ביצעתי ניתוח אסטתי ואינני מרוצה מהתוצאה.
המנתח תירץ תירוצים שסותרים אחד את השני וברור שיש דברים בגו.
מכון האסטתיקה שביצע את הניתוח טוען ש"לפנים משורת הדין" ועל אף שהתוצאה תקינה מבחינתם, הם מוכנים להחזיר לי את כל הכסף ששילמתי עבור הניתוח, אך בתנאי שאחתום על שטר סילוק.
אין לי בעיה לחתום על כך שלא אתבע אותם על התוצאה האסטתית, אך שטר הסילוק שלהם כולל בתוכו ויתור על כל טענה ותלונה בהקשר של הניתוח שעברתי.
שאלות:
א. האם זה מקובל להחתים על שטר סילוק כללי?
ב. מה יקרה אם לאחר החתימה אגלה שהיתה רשלנות נוספת בניתוח (כלומר, לדוגמא פרועה - אם שכחו לי מספריים בתוך הגוף אני לא אוכל לתבוע)?
ג. מה מומלץ לעשות, מצד אחד, אני לא רוצה לתבוע ומעדיפה לסגור כפשרה. מצד שני הם לא מוותרים על הסעיף הכללי, ואולי ביום מן הימים אצטרך להגיש תביעה על רשלנות אחרת שבוצעה בניתוח..
תודה רבה

שטר סילוק

שלום,
שטר סילוק הוא מסמך משפטי ולכן לפני כל חתימה על שטר סילוק חובה לעניות דעתי לקבל יעוץ משפטי.
בהצלחה

למעלה