שידוך בעולם הדתי

Roeiii1

New member
שידוך בעולם הדתי

שלום.

אני רועי , בן 25

לפני הכל , אני בן אדם מאמין , שומר כשרות חגים ומצוות , אך לא שומר שבת ולא מתמצא מספיק בעניין התפילות.

יש לי שאלה על סיטואציה שאני נמצא בה כרגע:
אני מעוניין בשידוך. קשה לי מאוד בלי בת זוג , לא הייתי בזוגיות כבר 8 שנים
רוב הזמן שלי אני מעורב עם העולם החילוני , בקצרה אני אגיד שהבחורות של העולם החילוני פשוט לא מתאימות לי. אני מגדיר את עצמי כבן אדם עם אינטילגנציה רגשית מאוד גבוהה , אני לא מתחבר לאופי של הבחורות החילוניות.

בשבילי זוגיות זה לתמוך אחד בשניה ולאהוב אהבת נפש אחד את השניה , בניגוד לעולם החילוני שהרושם שנוצר לי ממנו שזוגיות זה רק פרטנר לבילויים.
כמו כן אני מאוד מעוניין במשפחה ובילדים.

אני מעורבב לרוב רק עם בחורות חילוניות , ניסיתי גם אתרי הכרויות ולא הצלחתי. אני באמת מאמין ומעוניין בבחורה דתית , שגם תוכל לחזק אותי ולהחזיר אותי בתשובה מלאה בבוא מן הימים.

אני מבין שיהיו משפחות שלא ירצו לקבל אותי עקב זה שאני לא בן אדם דתי במהות שלי.
אבל אני בכל זאת מעוניין לנסות. למי אפשר לפנות בעניין הזה? יש אנשים באזור המרכז שמתעסקים בשידוכים?
בבית כנסת בשכונה שלי אני לא מגיע הרבה ואני לא כל כך מכיר את האנשים שם ולא יודע למי לפנות

ומה דעתך/כם לגבי העניין , האם זאת בעיה גדולה שאני נחשב "לא דתי מספיק"?

אופירA

New member
מנהל
אני חושבת שיש לך טעות יסודית בהכללות שאתה עושה

הבחורות של העולם החילוני לא מתאימות לך? הכללה מופרזת מאוד.
אין כללים אצל נשים חילוניות. כל אחת בפני עצמה. אין מציאות כזו שבעולם החילוני זוגיות זה רק פרטנר לבילויים. הרושם שנוצר לך שגוי מאוד מאוד.

אתה צריך לחשוב ברצינות למה נוצר אצלך הרושם הזה, למה הגעת להכללה הזו.
גם הכללות על העולם הדתי לא תהיינה נכונות אף פעם. כל אדם לגופו.
ואתה צריך למצוא רק בחורה מתאימה אחת בלבד.

יש הרבה אפשרויות למציאת בת זוג - בעבודה, לבקש מחברים וממכרים להכיר לך, להשתתף בטיולי ובאירועי פו"פ, לפנות לשדכנים שמפרסמים בעיתונים, גם אתרי היכרויות (יש לציבור הדתי, ורובם שם מסורתיים), אפילו בחתונות, בשכונה - לא חסר דרכים להכיר.

נראה לי שיש לך קושי מסוג אחר, שאתה מנסה להחביא אותו מעצמך ע"י הטענה שבחורות חילוניות לא מתאימות לך. נסה לברר עם עצמך או עם יעוץ אישי את הקושי הזה, כי הטענה שלך אינה מציאותית.

קליט

New member
מגזר המתחזקים

הוא די גדול. תנסה באתר ההכרויות המומלץ שליש גן עדן

shomer1087

New member
תתחיל

תתחיל להכיר את התורה וללמוד אותה.
זה המתפח להתקרבות לדת באופן האמיתי והנכון ביותר.

ואח"כ אתה תראה שכל הבעיות שתיארת מתפוגגות.

ולגבי בית כנסת, פשוט תלך לשם ביום שישי סמוך לכניסת שבת (מתי שמדליקים נרות) תקח סידור ותשב ליד מישהו ותפתח איפה שהוא פותח, ותיעזר בו. ולאט לאט גם תלמד את זה

תתחיל עם זה למשל
https://www.youtube.com/watch?v=1EirQO8c7Y0

תכיר את התורה ותתחזק ואז יהיה לך זוגיות טובה ע"פ ההלכה עם יהודיה כשרה. אבל תתחיל בלהכיר את התורה. אחרת אי אפשר להתקדם אף פעם

תכיר את התורה ותראה עולם מדהים

למעלה