שיטת המנות

harhanegev

New member
שיטה אכזרית לחלוטין

מה זה הדבר ההזוי הזה להעניש תלמיד על זה שהוא חולה אם הוא לא מאושפז ???

שנאתי את השיטה הצבועה הזאת

השיטה לא גורמת לתלמיד לקחת אחריות, לא עוזרת בהפחתת ההעדרויות של התלמידים שמרבים לא להגיע לשיעורים ובעצם רק פוגעת בכולם (לפי דעתי) . במקום ללכת על הדרך החיובית, לעשות שיעורים יותר מעניינים, לשבח את המורים, לבדוק למה התלמיד בחר להבריז מהשיעור, בוחרים ישר להעניש את "המיועד ללימודים". צריך לעשות את הדבר הפשוט ביותר והוא להבין שיש בעיה במערכת כאשר תלמיד בוחר לא להגיע לכיתה ולא לנסות בכוח להכניס אותו לתוכה. לא ככה גורמים לאנשים להתעניין בחומר הנלמד. שיטה אלימה ומבחינתי לא לגיטימית, שלא עונה על המטרה שלה ולא מתמודדת עם הסיבה האמיתית שבגללה הכל מתחיל. בדרך מאבדים את כל מי שלא הולך לפי הנורמות ואת התלמידים הבעייתיים. אבל זה לא נורא- הרי גם ככה מעיפים אותם אחרי שנה מהתיכון- ואז זה כבר לא הבעייה של התיכונים בכפר סבא.

Funky Giraffe

New member
יותר טוב שאני כבר לא אדבר

אחרת מזמן הייתי נתבע על זילות של כל מיני ערכים.

יש יתרונות ויש חסרונות

בטוחה שאם חושבים על זה אפשר להגיע לשיטה יותר טובה. אני למדתי ברבין ומאוד מאוד הקפידו איתנו על השיטה. בעיני הרעיון של המנות צריך להיות כמו ימי חופשה ולא ימי מחלה. אם אדם מביא אישור רפואי בתוקף לתאריך הרלוונטי שבו הוא היה חולה ולא בדיעבד לא צריכים להוריד לו מנות. אני זוכרת שאמרו לנו שגם אזכרה היא רק של קרוב משפחה בדרגה ראשונה, ומה עם מדובר בדודה שלי? או בחברה? או בהורים של חברה? בקיצור אני בעד אבל אני חושבת שצריך לחשוב טוב טוב ובהגיון איך עושים את זה שיהיה יותר כימי חופשה, כי גם לתלמידים מותר לנוח לפעמים.

Double U

New member
דעתי כמו של ליאור, למטבע שני צדדים

מצד אחד אנשים חושבים פעמיים לפני שהם מבריזים. מצד שני, זה לא הוגן שאם אני חולה במחלה קלה יחסית יורידו לי מנות. חוץ מזה, רבין מבקשים במפורש בתקנון לא לבוא חולים. סתירה פנימית.

אז ככה

המנות נקבעות ע"פ מספר השעות השבועיות, למשל אם יש 5 שעות אנגלית בשבוע, 5 שעות זאת מנה. ברגע שיורדת מנה הציון יהיה בהתאם, ככל שיורדות יותר מנות הציון יותר נמוך.

harhanegev

New member
פירוט נוסף:

שיטת המנות גורמת להורדה אוטומאטית של נקודות בציון עקב העדרויות מעל מינימום מסוים. הבעיה המרכזית היא, איך השיטה הזאת מסתכלת על העדרויות: אם נעדרת כי היית חולה, זה אותו דבר בדיוק כמו הברזה לפי שיטת המנות (מעצבן ולא הוגן!!!!!!!!), אלא אם כן היית מאושפזת בבית חולים ורק אז זה נחשב לך להעדרות מוצדקת. ויש עוד כל מיני מצבים שלא מכירים בהם כהצדקה. בקיצור - חוצפה שאין כדוגמתה מצד בתי הספר שמאמצים את השיטה המטומטמת הזאת.

למעלה