שילוב בגן תיקשורתי

didicarmi

New member
שילוב בגן תיקשורתי

שלום,
הילד שלי בן שנה ו 10 חודשים ואובחן על הרצף האוטיסטי. עשינו לו אבחון התפתחותי וקיבלנו המלצה לשלב אותו בגן תקשורתי עוד השנה.
אשמח לדעת מה ההליך הבירוקרטי להעברת הילד שלי... כל דבר עם הבירוקרטיה ומשרד הרווחה לוקח זמן ואני חוששת להפסיד את השנה הזו...!

schlomitsmile

Member
מנהל
בגיל הזה מדובר על אלוטף או מעון יום שיקומי
בקישור המצורף תמצאי מידע
http://alut.org.il/?page_id=369
&nbsp
חשוב לדעת שהמלצה של אנשי המקצוע היא לא יותר ולא פחות מהמלצה

ההורים מכירים את ילדם הכי טוב,
ואנו, ההורים, צריכים להחליט האם לקבל את המלצה או לא.
עלינו האחריות לבחור עבורו
האמנם זה מה שנכון לו בשלב זה של חייו, או אולי משהו אחר.
(זה נכון לגבי כל המלצה, לא רק בסוגיה זו).
פתוחה בפניכם גם האפשרות של שילוב יחידני במעון יום רגיל.
גם על אפשרות זו, מידע בקישור.

גן תקשורתי לילד שאובחן על הרצף האוטיסטי

שלום לך,
בנך בן שנה ו 10 חודשים ולכן הוא מופנה למעון יום שיקומי ,נושא המטופל ע"י משרד הרווחה בעיר בו את מתגוררת.
עם קבלת האבחון , את ניגשת למשרד הרווחה המטפל בך לפי איזור מגורך (כולל כתובת- זה מחולק גם בתוך הערים).
את משוחחת עם העובדת הסוציאלית, קובעת להיפגש, ממלא טפסים ויוצאים לדרך.
העו"ס מפנה את בקשתך עם כל הטפסים הרלוונטים לועדת השמה, לאחר שמקבלים אישור מועדת ההשמה - הילד מקבל שיבוץ לגן התקשורתי הפנוי כרגע , במידה ויש. אם אין- מתחילים תהליך לקראת שנה הבאה.
אני, למשל, גרה בפ"ת ואצלנו יש 2 מעונות יום תקשורתיים -
מעון יום של אלוטף
מעון יום של עזר מציון
כל מעון עובד על פי שיטה שלו, הכל מוצג לאחר שההורים מקבלים אישור של ועדת השמה לילד, ואתן ההורים ניגשים לראות את הגנים ולהתרשם.
בדר"כ אם נרשמים מוקדם מספיק וזה כמובן תלוי גם במספר המקומות הפנויים שיש (אם יש), ניתנת האפשרות לקדם את הגן שההורים מבקשים.
באמצע שנה זה לרוב יותר מורכב כי כבר לא נותר מקום. לכן, אפשר לבקש לקבל מעונות יום שיקומיים אחרים שנמצאים בקרבת מקום בערים סובבות, למשל: אוטלף בבני ברק, המעון השיקומי שנמצא בתל השומר.

זיכרי - הבירוקרטיה היא אכן לא נעימה, אבל היא ניתנת לפיצוח. סבלנות, חיוך והידיעה שהבן שלך ראוי לטוב ביותר
בהצלחה גדולה!

למעלה