שימוש בתוכנה העובדת ב WIN XP תחת WIN 10. כיצד ניגשים לדיסק הווירטואלי?

Haim_Gds

Member
יש לנו תוכנה ישנה העובדת ב WIN XP ושאינה ניתנת להחלפה... עד היום עבדנו איתה בשימוש ב XP אמולטור של מיקרוסופט (Windows XP Mode שרץ ב Windows virtual PC) תחת WIN7, תחת האמולטור התוכנה יכלה לגשת לדיסקים הקיימים של המחשב לקרוא/לכתוב נתונים.
עקב ההעלמות של WIN7 הוחלט להתקין את האמולטור ב WIN10 בשימוש עם Hyper V שמגיע עם ה WIN 10 אולם האמולטור יכול לגשת אך ורק לדיסק הווירטואלי שלו (קובץ VHD) ולא לדיסקים הקיימים של המחשב או בכלל לגשת החוצה (לאינטרנט) כך שלא ניתן להתקין את התוכנה.

מישהו נתקל בזה? חיפשתי ברשת אבל לא מצאתי תשובה.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
יש לנו תוכנה ישנה העובדת ב WIN XP ושאינה ניתנת להחלפה... עד היום עבדנו איתה בשימוש ב XP אמולטור של מיקרוסופט (Windows XP Mode שרץ ב Windows virtual PC) תחת WIN7, תחת האמולטור התוכנה יכלה לגשת לדיסקים הקיימים של המחשב לקרוא/לכתוב נתונים.
עקב ההעלמות של WIN7 הוחלט להתקין את האמולטור ב WIN10 בשימוש עם Hyper V שמגיע עם ה WIN 10 אולם האמולטור יכול לגשת אך ורק לדיסק הווירטואלי שלו (קובץ VHD) ולא לדיסקים הקיימים של המחשב או בכלל לגשת החוצה (לאינטרנט) כך שלא ניתן להתקין את התוכנה.

מישהו נתקל בזה? חיפשתי ברשת אבל לא מצאתי תשובה.
יש פתרון אולי..יש דרך להתקין את XP על מכונה וירטואלית ושתתפקד כרגיל..כולל רשיון והכל זה אמור להיות עליה כמובן ניתן להתקין את התוכנה הרצויה לך. כל ההדרכה בסרטון

לאינטרנט גישה תהיה...לשאר הדיסקים..הוא לא אומר אם זה אפשרי, אני עצמי לא יודע ..הכדור אצלך אם תחליט לנסות..

רוב הזמן נח

Well-known member
יש פתרון אולי..יש דרך להתקין את XP על מכונה וירטואלית ושתתפקד כרגיל..כולל רשיון והכל זה אמור להיות עליה כמובן ניתן להתקין את התוכנה הרצויה לך. כל ההדרכה בסרטון

לאינטרנט גישה תהיה...לשאר הדיסקים..הוא לא אומר אם זה אפשרי, אני עצמי לא יודע ..הכדור אצלך אם תחליט לנסות..
אתה רואה? פתאום יש שימוש ל- XP. צריך לבדוק אם עדיין ערוץ הקניות מוכר מחשבים חדשים עם XP :cool:

arseny92

Well-known member
מנהל
הוחלט להתקין את האמולטור ב WIN10 בשימוש עם Hyper V שמגיע עם ה WIN 10 אולם האמולטור יכול לגשת אך ורק לדיסק הווירטואלי שלו (קובץ VHD) ולא לדיסקים הקיימים של המחשב או בכלל לגשת החוצה (לאינטרנט) כך שלא ניתן להתקין את התוכנה.
להגדיר רשת ב-Hyper-V בסוויץ' הוירטואלי הנכון לאפשור גישת אינטרנט או לגשר לרשת החיצונית של הנתב ללא NAT על הסוויץ'

לגבי כוננים, ניתן לשתף כונן כ-network share ולגשת דרך הרשת

Haim_Gds

Member
תודה רבה, אנסה. מוזר לי שכמה שחיפשתי בגוגל לא הצלחתי למצוא... מה הייית מילת החיפוש אצלך?

arseny92

Well-known member
מנהל
תודה רבה, אנסה. מוזר לי שכמה שחיפשתי בגוגל לא הצלחתי למצוא... מה הייית מילת החיפוש אצלך?
אני לפעמים מריץ מכונות וירטואליות כך שמכיר את הדבר ללא מילות חיפוש ולגבי שיתוף כונן זה פרט רשת כללי ללא קשר דווקא לוירטואליזציה
ב-Hyper-V Manager -> Virtual Switch Manager צור מתג אל External וחבר את המכונה הוירטואלית דרכו (כך שהכרטיס הרשת הוירטואלי יתחבר למתג הנכון)
להגדרת שאר פרטי הרשת אם מסתבכים והגדרת שיתוף עדיף לפנות לפורום רשתות..

Hyper-V פחות מתאים להרצת XP כי אין תוספי מכונה וירטואלית לייעול השימוש כמו שימוש בלוח הגזירה המשותף וגרירת קבצים מהמערכת המארחת לאורח וחזרה
ניתן להשתמש ביישום וירטואליזציה אחר.. VMWare Workstation, VirtualBox וכו'

נערך לאחרונה ב:

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אני לפעמים מריץ מכונות וירטואליות כך שמכיר את הדבר ללא מילות חיפוש ולגבי שיתוף כונן זה פרט רשת כללי ללא קשר דווקא לוירטואליזציה
ב-Hyper-V Manager -> Virtual Switch Manager צור מתג אל External וחבר את המכונה הוירטואלית דרכו (כך שהכרטיס הרשת הוירטואלי יתחבר למתג הנכון)

Hyper-V פחות מתאים להרצת XP כי אין תוספי מכונה וירטואלית לייעול השימוש כמו שימוש בלוח הגזירה המשותף וגרירת קבצים מהמערכת המארחת לאורח וחזרה
ניתן להשתמש ביישום וירטואליזציה אחר.. VMWare Workstation, VirtualBox וכו'
אז יוצא שזה שילוב של המדריך שנתתי עם ההגדרות איך להגיע לדיסקים האחרים..והכל יעבוד ..נראה שמצאנו פיתרון הולם

Haim_Gds

Member
טוףףף. הסופ"ש הקרוב יוקדש לזה.
תודה רבה ואשתדל לעדכן.
ניסיתי, נכשלתי....
בכל מקרה ניסיתי את ה VirtualBox, חתיכת עגלה איטית (ויש לי i7 מואץ שרץ קצת מתחת ל 5 ג'יגה....) אבל היתרון הוא אכן בתוספים. ה VirtualBox תומך ב USB כך ששמתי את האפליקציות על DOK ואני מריץ אותן (לאט) משם.

שוב, תודה רבה על העזרה. טחנתי את הנושא הזה ברשת אבל לא מצאתי שום תשובה שימושית.

למעלה