שימוש ב-WLM Managed Initiators

gadiba

New member
שימוש ב-WLM Managed Initiators

שלום, אנחנו בודקים את השימוש ב-WLM Managed Initiators. אנחנו רוצים להגביל CLASS מסוים כך שיעבוד על מערכת אחת בלבד. האם יש דרך לבצע זאת ללא שימוש ב-System Affinity ברמת הג'וב? תודה גדי

WLM Environments

הי, יש אפשרות ב-WLM להגדיר משאבים ואת הזמינות שלהם במחיצות השונות (אם אני זוכר נכון זה נקרא ENVIRONMENT) ואז אתה יכול להגדיר בכל המהלכים הנ"ל שנדרשת זמינות של המשאב (לצורך העניין ה-INIT) ואז אתה מסמן ב-WLM באיזה מחיצות המשאב זמין או לא זמין, זה ניתן לשינוי דינמי ואין לך למעשה Affinity ל-system מסויים... אתה יכול לסמן ב-WLM שהמשאב יהיה זמין ב-SYSA ואז כל המהלכים ירוצו ב-SYSA לשנות שהוא זמין ב-SYSB ואז כל המהלכים ירוצו ב-SYSB.... מקווה שזה עוזר לך ... אם אתה צריך עוד מידע אני יכול לבדוק לך...

אגב

את הגדרת המשאב ניתן להכניס לכרטיס הג'וב או אם זה רלוונטי לכם ישירות בהגדרת ה-Schedule של ControlM

gadiba

New member
שימוש ב-Scheduling Environment

בכל מקרה זה דורש שינוי ב-JCL שזה מה שאני לא רוצה לעשות. גדי

לא בכל מקרה

אם משנים ב- SCHEDULE של CTM אז לא צריך לשנות בג'וב את זה ניתן לעשות יחסית בקלות (ידנית כמות קטנה או אוטומטית עם REXX או KSL). חוץ מזה בקשת שלא יהיה system affinity לא בקשת גם לא להסב JCL-ים.
אם מדובר בג'ובים עם מאפיין כלשהו ידוע אולי אפשר להשתמש ב-EXIT 3 של JES ולעביר את הג'ובים ל-CLASS שמנוהל רק בסיסטם ספציפי (אפילו דרך NJE)...

gadiba

New member
נכון שלא בכל מקרה

ב-z/OS 1.9 ואולי גם ב-1.8 יש פרמטר המאפשר להגביל עבודה ב-Class מסוים הנשלט על ידי WLM למערכת מסוימת. הפרמטר הוא של ה-JOBCLASS ונקרה QAFF. אפשר גם להגדיר כמה מחיצות יופעלו לגבי כל CLASS בכל מערכת. לצערי אני עדיין ב-1.7 ולא יכול להשתמש בפונקציה זו. גדי

למעלה