שינוי בחיים

שינוי בחיים

כל יום ראשון אני מוצאת את עצמי בשביזות יום א' עם כך שאני רוצה לעשות שינוי בחיים.
אני עובדת במשרה מלאה באותו מקום עבודה כבר 14 שנה.
אני אמא ל3 ילדים ,הגדולה בת 8,האמצעי בן 6 והקטן בן 8 חודשים .
אני גם אופה ומעצבת עוגות ויש לי עסק.
לפני כחודשיים חזרתי מחופשת לידה ואני כל פעם לא מפסיקה לחשוב על זה שאני רוצה להיות בבית.
רוצה להיות בבית ולפתח את העסק שלי.
אני כל יום שעתיים על הכביש כדי להגיע ולחזור מהעבודה.שעתיים של שעמום ובזבוז זמן.
עוברת בי מחשבה שאני אהיה בבית אני אצליח להרים את העסק שלי יותר גבוה,לפתח אותו ולהרוויח ממנו.אני גם אהיה בבית לכל מטלות הבית ולפגוש את הילדים שלי מהמסגרות ולא לחזור ב17-18 הביתה ואמא גמורה ועייפה וחסרת סבלנות.
כל יום ראשון אני בשביזות על כך שרוצה שינוי בחיים ולא מעיזה.
פוחדת שלא ארוויח מספיק,פוחדת שאכשל ....
בעבודה כשכירה אני מאוד מוערכת ומקצועית ועושה הכל בעיניים עצומות ואני כבויה כי אין לי חשק לכלום...אין לי חשק לרצות את אף אחד ...
איך מתקדמים למטרה?
איך מתקדמים למטרה?

ommerl

New member
היי אירית

שלום אירית. לפני שאומר לך את עצתי חשוב לי לציין שיעוץ עסקי אינו המקצוע שלי. יעוץ בכלל גם אינו המקצוע שלי. אני בעל עסק מזה חמש שנים (מטפל NLP ומרצה), קורא ולומד על עסקים וכסף בשביל עצמי. מהמקום הזה באה התשובה שלי.

אז קחי בערבון מוגבל את התשובה שלי. תיישמי עם היגיון בריא ואחריות אישית את מה שיתאים לך.

בואי נתחיל מזה שהדבר הכי חשוב בעסק, לפחות בהתחלה שלו, זו את. בעלת העסק. וזה הדבר שהכי חשוב להשקיע בו. ויש לך ארבע שעות ביום: שעתיים בדרך לעבודה ושעתיים בדרך חזרה, שבהן את יכולה להאזין לתכנים מעצימים של טוני רובינס או לתכנים על עסקים של gary vee (יש לו פודקאסט מצויין), או לספרים דיגיטאליים בנושא עסקים והתפתחות אישית. כל עוד את בעבודה תנצלי את הזמן הזה כדי לבנות לעצמך תשתית פסיכולוגית איתנה. זה הנכס הכי חשוב לעסק שלך.

ברמה הטכנית- אין מה לעשות- ככל שתקיעי יותר זמן בעסק כך הוא יצמח מהר יותר. אני לא יודע מה המציאות הכלכלית שלך אבל האידיאלי זה כמובן להתפטר מהעבודה. קחי בחשבון שלעסק יכול לקחת זמן עד שיכניס לך כסף לכן אם את בוחרת את האופציה הזאת את צריכה לוודא שיהיה לך כסף בזמן הזה. בין אם זה מקור הכנסה אחר, בין אם זה הלוואה לפתיחת עסק (מסוכן אבל אופציה לגיטימית בעיניי).

הפשרה היא לצמצם את המשרה באופן הדרגתי. בהתחלה להוריד יום אחד וביום הזה להשקיע בעסק. כשהעסק קצת גדל להוריד עוד יום מהמשרה. כך עד שאת מרגישה בטוחה מספיק כדי להתפטר.

לגבי הפחדים- את יכולה לעבוד עליהם בעזרת כלים כמו NLP (גילוי נאות- אני לא קואוצ'ר, אין לי מושג בתחום הזה) וזה עשה לי פלאים בעסק אבל אני לא יכול להעביר לך טיפול NLP בהודעות אז אומר לך מה שאני כן יכול בהודעה: הפחד מכישלון הוא פחד מאשליה. כישלון זה לא משהו פיזי שאפשר לגעת בו. הוא קיים רק בראש שלנו. כישלון זה לקחת תהליך לא גמור, ולהקפיא אותו בזמן על ידי הפיכתו לשם עצם. בעסקים אין דבר כזה כישלון. יש להרים ידיים. רוב בעלי העסקים מרימים ידיים מוקדם מידיי וקוראים לזה כישלון.

כששאלו את אדיסון אם זה לא ביאס אותו שהוא נכשל 2000 פעמים לפני שהצליח לבנות נורת חשמל שלא נשרפת הוא אמר שהוא לא נכשל בכלל אלא שהתהליך של המצאת הנורה היה תהליך בן 2000 צעדים.

אז כן את תיכשלי. אני לא אומר את זה כדי לחבל לך או לקצוץ את הכנפיים אלא להיפך- אין שום דרך להתקדם בלי כישלון. כדי לקבל החלטות נכונות צריך ניסיון. התהליך של צבירת ניסיון כרוך בהחלטות לא נכונות ובכשלונות. משברים ונפילות הם חלק מהדרך למעלה. ככל שתהיי מסוגלת לעמוד בזה יותר, כך תוכלי לטפס גבוהה יותר.

ענבל כהן חמו

מאמנת אישית בכירה ומדריכת מאמנים מוסמכת
מנהל
צעדים לשינוי

שלום אירית,
את רוצה לפתח את העסק הביתי, שגורם לך התרגשות ושמחה. אני מניחה שאת ממשיכה לעבוד בגלל אילוצי פרנסה.
העניין הוא שלפתוח עסק ולגרום לו להיות כלכלי לוקח זמן. בהרבה מקרים זה ייקח בין שנה לשנתיים, גם אם את עוסקת רק בזה. יש קצב מסוים להכרות עם השוק, בניית בסיס לקוחות, הכרות מפה לאוזן, יצירת קשרים וכו'.
אם תעזבי את העבודה לפני הזמן, וייקח עוד הרבה זמן לעסק להתרומם, את עלולה לא להצליח להרים כלכלית את העסק העצמאי שלך מספיק מהר, ולהתייאש ממנו ולחזור לעבודה כשכירה. מצד שני, אם לא תעזבי את העבודה כשגיע הזמן, לא תוכלי להקדיש מספיק זמן לעסק ולאפשר לו להמריא.

מה שיכול לתת לך כיוון הוא בירור השאלות הבאות -
לאילו יעדים את רוצה להגיע עם העסק שלך? אם את מציירת את גרף ההכנסות (או המחזור) של החודשים האחרונים, כיצד את רואה שהוא מתקדם?
איזה מחזור יאפשר לך לפרוש מהעבודה כשכירה? האם אפשרי להקטין את שעות העבודה במשרה שלך ולהתחיל ליצור איזון אחר בין העסק הביתי ובין העבודה כשכירה? כמה חודשים את יכולה להרשות לעצמך לא לעבוד כשכירה בזמן שהעסק שלך מתרומם?
כאשר תעני לעצמך על השאלות האלה, יהיה לך קל יותר לבנות תוכנית יעדים מציאותית שתיתן לך כיוון ואופק לפרישה מהעבודה ומעבר לעסק העצמאי שלך.

למעלה