שינוי בחיים

רחי2

Member
אנחנו נשואים 11 שנה+3 ילדים.
לאחר לידת הילדה הבכורה, גיליתי את הפנים האמיתיות של המשפחה של בעלי. נרקסיסטיים, מפחדים משינויים,שתלטנים, מנצלים אנשים, מתלהמים. בקיצור הבנתי שהם לא טיפוסים שמתאימים לי, או אנשים שהייתי רוצה שהילדים שלי יהיו ליד.
הבעיה שבעלי, ילד להורה נרקסיסט, מאוד מפוחד מהם. הוא כאילו מכבד אך מפחד מהם. המשפחה לימדה אותו להיות העבד שלהם. כל דבר פונים אליו, כי הוא לא אומר לא. בגלל שאני לא מסתדרת איתם, מבחירה מתרחקת מהם (לפני שנה אמא שלו צרחה עליי והשתמשה באלימות כלפיי). והוא שצריך לרצות אותם כאילו מנסה להראות להם שהוא עדיין חלק מהקבוצה, ע"י כך שנותן לו להפעיל אותם. סתם דוגמא, אמא שלו החליטה לארח אנשים, והוא היה צריך לעשות לה שליחויות. אבא שלו רצה אבטיח!, ביקש ממנו ללכת לסופר לקנות במיוחד. אחותו קנתה ריהוט קטן וכדי לא לשלם למישהו שירכיב ישבה לו על הוריד עד שהגיע להרכיב לה. ורק לסבר את האוזן, ההורים שלו ניידים ופעילים מאוד.
אנחנו גרים בעיר ברדיוס של קילומטר מכל בני המשפחה שלו, דודים, אחים סבים... מה שאומר, שהוא גם יכול לעמוד דום בשבילם. המרחק קצר.
הגעתי לפני שנתיים להחלטה לעבור לעיר הולדתי. גם להתרחק מהמשפחה שלו, וגם לקבל עזרה מהמשפחה שלי. ובעצם להיות קרובה יותר לאזור תומך. מה גם שעיר הולדתי יותר איכותית מבחינת תרבות, חינוך, מקומות בילוי...
שנה שעברה רציתי לעבור דירה והוא נלחץ בגלל הקורונה, והצליח להוריד אותי. אבל השנה התירוץ הזה לא ממש עובד. מאוד רוצה לעשות את הצעד הזה.
מצד אחד הוא כאילו מרצה אותי, ועושה לי טובה שמגיע איתי לראות דירה או שתיים. אבל פוסל הכל ומכניס אותי לבאסה. מוצא תירוצים למה הדירה לא טובה. שבוע אחרי מתעצבן וצועק שלא מוכן לעבור דירה. שבוע אחר כך מוכן לעבור אבל לא לאזור שאני רוצה. (וכמובן שהוא מציע להישאר ברדיוס של המשפחה שלו). קיצור, אדם מפוחד ולא החלטי. זורק לי הערות, שאני ממש מצליחה לשמוע את אימא שלו ברקע לוחשת לו את אותם מילים באוזן. (למרות שהיא בכלל לא לידנו)
מדברת איתו הכי פתוח שיש, שופכת את הלב, אבל אני רואה שזה נכנס ויוצא באותו הרגע. כי מה איכפת לו הוא במקום טוב. בגלל זה הפכתי לאדם קר ומנוכר. מודעת שאני לא מראה לו חיבה או אהבה, כי שנים נפגעתי מההתנהלות שלו מול המשפחה שלו. הבן אדם ממש לא יודע לתקשר. אני אומרת לו שצריך לעבור כדי לתת לילדים חינוך טוב יותר, אומר לי שהחינוך בסדר (לא מעולה) בעיר שלנו. אומרת לו שאני רוצה להיות קרובה להורים כדי לקבל עזרה, אומר לי אז נעבור שכונה ליד איפה שאנחנו גרים עכשיו....
אני כבר הפנמתי שאני לא מקום ראשון אצלו, ומודה שאין לי שמחת חיים. מרגישה תקועה בגללו, כי הוא לא מוכן לעשות שינוי בחיים. (וכמובן שהמשפחה שלו מעודדת אותו בכמה שהוא מדהים במה שעושה, ועושה לו שטיפת מח עליי, וכל שינוי שהוא רוצה שלא מתאימה לקבוצה ישר מתנפלים עליו)
המשפחה שלו ממש עובדת שנים בשמירה על סטטוס קוו, ולא מאפשרת לאף אדם בקבוצה הזאת שהם קוראים לה משפחה, לזוז בלי אישור. משמרים בינוניות.

מבקשת עזרה ממלאך שיוכל לעזור לי לעבור לאזור תמיכה

in bal1

Well-known member
זה גם סוג האנשים שתמיד ינסו להוריד אותך ממשהו ולתת לך הרגשה רעה בבחירה שלך.פה את צריכה להיות איתנה ולא לוותר.

רחי2

Member
אני למדתי להרים את עצמי לבד. צריך המון כוחות נפשיים כדי להיות למטה, כשאדם קרוב דורך עלי, ואז לחזור לחיים רגילים אחרי יום יומיים. גם דיברתי עם בעלי, והשוויתי את זה לאדם ששבר רגל ונפל. במקום שמישהו יושיט לו יד, פשוט אומרים לו לקום ולהמשיך ללכת עם הרגל השבורה.
גיליתי על עצמי שאני חזקה. אפילו למדתי לבכות בשקט כדי שלא יפריע

in bal1

Well-known member
הי רחי קראתי את ההודעה שלך בשעות הבוקר וכל היום חשבתי עלייך,על איך לנסות לעזור לך.אז הנה אנסה.
אקדים ואספר שגם אני חוויתי חלק מהדברים שאת חווה.ובכוונה אמרתי חוויתי כי פשוט בדרכים קטנות הצלחתי להזיז ולשנות דברים.
1.לא רוצה להשמע גזענית או להכליל אבל בעדות המזרח (אני נשואה לאחד כזה) יש מאד ייראת כבוד להורים וזה לא חשוב אם הם צודקים או לא.
2.בואי ניקח לדוגמא את החגים נכון הוא אומר לך עושים אצל אמא שלי? אז לפני הרבה שנים רציתי אני להיות בערב החג עם המשפחה שלי.ופשוט אמרתי לו השנה אני לוקחת את הבנות לחגוג עם המשפחה שלי כיוון שבחג האחרון היינו עם המשפחה שלך.אבל גם אמרתי לו שהוא מוזמן ומאד אשמח אם הוא יצטרף אלינו.ואכן הצטרף.התנצל בפני הוריו והכל היה בסדר.
3.עד בערך גיל 40+ של בעלי כל דבר שהוא רצה לעשות הוא אמר:אני רוצה לשאול את אבא שלי.ופה אמרתי לו אתה כבר בן אדם בגיל 40 עד מתי תבקש אישור מאבא שלך על כל דבר? תגיע כבר להחלטות בעצמך! וראה זה פלא זה עבד.

רחי2

Member
את יודעת כמה פעמים אמרתי לו שהוא ילד גדול? הוא ממש נעלב מזה. היה פעם שאמרתי לו אתה עוד מעט בן 40, קבל החלטות לעצמך בלי להתחשב באחרים.. והוא שמע את רוצה לנתק אותי מהמשפחה שלי.
לדוגמא, משהו טרי מלפני 3 שעות. הוא רצה ללכת לכמה מקומות. לי תמיד מרגיש שאני מלווה, ולא בת זוג. ניחא, נעזוב את זה עכשיו.
ישבנו בשעה 11 סיימנו לשתות קפה. ואז אמר שיוותר על חנות אחת כי אין לו זמן. וב12 ורבע חייב להוציא את הילדים מהגן. אמרתי לו שהכל בסדר, אפשר גם ב12 וחצי לבוא לגן. כלומר קיבל רבע שעה לעיסוקים שלו.
כעס עליי, ואמר שאני מנהלת לו את הזמן. ושרוצה בשישי לעשות מה שבא לו (כלומר ב11 לאכול צהריים אצל אימא שלו). הייתי בהלם. עדיין בהלם. כועס שכל הזמן אני אומרת לו שהוא לא בסדר. רק הסברתי שאפשר ללכת לחנות (שהוא רצה ללכת).

in bal1

Well-known member
נסי לשחרר.אין לך צורך באמת לנהל אותו.הוא רוצה להוציא את הילדים מהגן ולהפסיד עוד הגעה לחנות הכל בסדר.אולי בימי שישי תמצאי לך גם עיסוקים ולא תיהיו כל הזמן יחד.כך בעלי ואני.כמובן לגל אחד התפקיד שלו.אחד עושה קניות,אחד מוציא את הילדים ואחד דואג לאוטו וכ'ו.
מה שכן את יכולה לומר לו: אתה בן נפלא להורים שלך הלוואי שהילדים שלנו יהיו טובים איתנו כמו שאתה עם ההורים שלך.תרימי לו.רק תזכור שאנחנו עכשיו המשפחה שלך ואנו זקוקים לך.ואולי לא להשתמש בביטוים "אתה ילד גדול" בואי הוא לא ילד.

רחי2

Member
אני בכוונה משתמשת בביטוי ילד. כשאמא שלו צרחה עליי חזרה כמה וכמה פעמים על המילה ילד שלי.
כשחזרנו היום הביתה, אמרתי לו ששבוע הבא שיעשה מה שבא לו לבד, חופשי. התגובה שלו הייתה אל תדאגי גם שבוע הבא נהיה יחד. הנה, נתתי לו את מה שרצה, ועדיין לא מתאים. כמו שאמרתי, כל הזמן מתהפך בדעות שלו. הבעיה שאנחנו אף פעם לא יחד. רק שישי לכמה שעות, אין לנו זוגיות בכלל במהלך השבוע.
בבוקר דיברתי איתו שוב על מעבר דירה. כמובן התעצבן ושוב לא הבין. ורבע שעה אחרי זה חיפש דירה בעיר אחרת... קשה לי אנשים לא החלטיים.
הלוואי והיה מרגיש שאנחנו משפחה שלו. לפעמים נותן הרגשה שאנחנו כמו תיק שנפל עליו, שצריך לראות איך לסדר אותנו בהתאם לחייו. בגלל זה אני בהרגשה של עדיפות ב', הוא לא רואה בנו כמשפחה. אמרתי לו פעם שאני מרגישה כמו חד הורית עם עזרה ממנו. גם על זה התעצבן עליי. שאני מזלזלת בו, והוא עושה המון.

in bal1

Well-known member
גם אני הייתי במקום שלך.חוסר החלטיות שינוי במצבי הרוח ממנו כמובן.זה שאמא שלו קוראת לו ילד כי עבורה הוא הילד שלה.את אישתו ואני גם מאד מבינה שאת אומרת שיש הרגשה שאתם תיק עבורו.
אם את רוצה משהו תיפעלי בנידון! אם את רוצה כמה שעות לעצמך טיפה למלא מצברים.למרות שלא יוצא לכם להיות יחד במהלך השבוע.את חושבת לעבור לעיר אחרת למה? אולי הוא חושב שאת מנסה להרחיק אותו מהמשפחה שלו.לכי תדעי.

in bal1

Well-known member
הנה כמה תובנות שאולי יוכלו לעזור.
1) אנו מאד משקיעות בזוגיות ולא תמיד יש הערכה אז אפשר קצת לשחרר.
2) אנו מאד משקיעות בילדים,נהדר נכון? הם יעריכו את זה שהם קטנים אח"כ פחות ופחות.גם כאן מתישהו לשחרר קצת.
3) אמא תמיד תיהיה אמא! (אמא שלו) והרבה פעמים אמהות לא מרוצות מהכלות שלהן וזה לא משנה כמה אשה נפלאה תיהיה לבן שלה.

למעלה