שירי הלל הולכים להכתב באי בימים הקרובים....

BIG!!! סיפור אמיתי

היום קמתי בבוקר, או באחת בצהריים. הכי סאחי שהייתי עד עכשיו באי (פעם אחרונה אתמול בלילה). המונית שליוותה את טאבז למטוס הורידה אותי בהאף וויי טרי, הלכתי לבנק. הקאריבי הראשון אבל זה לא צריך לעניין אתכם... מהבנק חשבתי לקפוץ לחנות של די ג'יי קני, עוד לא עברתי שם. אבל לא היה לי כוח לחפש אז הלכתי לקנות משהו לאכול. יש מאחורי התחנה המרכזית של האף וויי טרי (רחוב שאני שולט בו כבר כמו באבן גבירול) מסעדה צמחונית מצוינת של בובואים. מגיעים לשם אנשים הזויים ביותר, אבל האופציה הצמחונית הבאה היא וג'י בורגר בבורגר קינג שממול, SO YUH ZEE IT. רציתי לקחת משם אוטובוס חזרה למלון, אז חזרתי לתחנת האוטובוס, וגיליתי שאין אוטובוס לקונסטנט ספרינג בחצי השעה הקרובה... טוב, מונית שירות (או ROUTE TAXI, כמו שקוראים לזה כאן). חוזר לרחוב ורואה המון אנשים, ואף אחד לא זז. מה הקונוטציה הראשונה שישראלי יקבל ממצב כזה? נכון, חפץ חשוד. אבל לא היה שם חפץ חשוד. מבט מקרוב מגלה שני מסכי ענק, אחד בבעלות TVJ, הערוץ הראשון של ג'מייקה, והשני בבעלות CVM, הערוץ המתחרה. שמעתי שהיה עוד מסך אבל לא ראיתי אותו. אליפות העולם באתלטיקה, דקה לפני תחילת המירוץ שבו תיקח האצנית שלי-אן פרייזר מדליית זהב ותשיג את התוצאה השלישית בחשיבותה בכל הזמנים בריצת מאה מטר. עם היוודע הניצחון החלו ברחוב חגיגות שכנראה הפסיקו לקרות בארץ אחרי ההצבעה באו"ם ב47. הג'מייקנים גאים בספורטאים שלהם, בדיוק כמו שהם גאים באמנים שלהם, ואפילו יותר. וההווה מביא איתו הרבה כבוד שהספורטאים עושים לאומה שלהם. מדהים לראות, יש לי תמונות אבל הן לא יספרו לכם הרבה, ובכל מקרה הן יעלו רק בארץ.. והערב בטוח שהספורטאים יקבלו סגמנט טריביוט בכל הדאנסים בקינגסטון ובשאר האי. אני באפטאון מאנדייז הערב, אם תהיתם. אלעד - הימור שלי, אוסיין לא יהיה לבד במחוות. אבל נחכה ונשמע מה יקרה. דברים גדולים קורים בכל מקום. קן בות' כבר הפך לחבר הכי טוב שלי בג'מייקה. אחרי שביקרתי אצלו בבית בפאפין והראיתי לו את הוידאו של ההופעה היחידה שלו בחו"ל הקיץ, בפסטיבל הג'אז במונטריאול, פתאום הוא הופיע בסטודיו של המלון שאני נמצא בו כרגע, עובד על אלבום חדש ומצוין, שהוא יותר רית'ם אנד בלוז מאשר רגאיי, אבל איזה מילים, איזה עומק. בשתי הפגישות שלי איתו עד עכשיו הוא חידד מסר של שלום ושוויון זכויות, שהוא רוצה להעביר לאומה הישראלית, ולאומה הפלסטינית יחד. צילמתי אותו היום לסרטון קצר, וגם הוא יעלה כשאחזור. (סאונדמנים - כתבתי בפייסבוק שלי ואני כותב גם כאן, אם מישהו מעוניין בדאב שלו, מוזמנים ליצור איתי קשר. שווה, נטול עמלה, מובטח) ועוד לא אמרתי מילה על הצ'מפיונס אין אקשן המטורף שהיה במוצ"ש. ועל הסאמר סיזל של ביני מאן באצטדיון הלאומי במוצ"ש. ב- 3000 ג'יי, שהם פחות מ- 40 דולר, מקבלים כניסת וי איי פי עם אלכוהול חופשי כל הערב. גאוני, לא? מקווה שהבאר יתפקד, מחיר רציני STILL... קיצר המון דברים קורים, כל הזמן. סעו לג'מייקה חברים, אל תוותרו על לראות את הדבר האמיתי, כשתרגישו מוכנים לזה. SEEEEEN BLESSED LOVE TO WHOLE A DEM NICE & DECENT PEOPLE INNA ISRAELAND, U HEAR? SHADY RANKING PON DI BANKING, NOW DAYS ALSO KNOWN AS LIKKLE GUIL.

למעלה