שירשור

• פותח הנושא mise
  • פורסם בתאריך

mise

New member
חיתולים רב-פעמיים.

אם יש נשים המעוניינות לקנות חיתולים ר"פ, הייתי שמחה להתארגן כקבוצה ע"מ להוזיל את המחיר.

mise

New member
ברור.

לאיזה מחיר את חושבת שנוכל להגיע ולמי אני אמורה לפנות בכלל? את משתמשת בכיסויים לחיתולים האורגניים?

../images/Emo9.gifאני מתעניינת...ויש לי שאלות...

המון שאלות... אנחנו מאוד בכיוון של רב פעמי... אשמח לדעת מה כדאי לקנות לפני הלידה. והאם יש כאן מישהי מאיזור חוף הכרמל/בנימינה/פרדס חנה שמוכנה להסביר לי איך מחתלים וכו'? רצוי מישהי עם תינוק שתוכל פשוט להדגים לי...

mise

New member
חברה טובה שלי גרה בפרדס חנה.

היא יכולה להסביר לך. את רוצה ליצור עמה קשר? אם כן, פני אליי במסר. עכשיו, לגבי ר"פ, אם את קונה מוכנים, אין מה ללמוד, הם תפורים מבחינת גזרה כמו החד פעמיים, עם סקוצ'ים והכל. יש כאלה שמגיעים עם כיסויים תפורים עליהם ויש כאלה שצריך לחתל עם הכיסוי עליהם. לגבי הר"פ שמחתלים כמו פעם - כאמור, חברה שלי תוכל להסביר לך. אני אהיה בבינימינה שבוע הבא כנראה, אם זה יתאים לך, אוכל גם להסביר לך. (אה, כן.. ויש לי תינוקת להדגמה..
) צירפתי קישורים ל - 2 אתרים של משווקות/תופרות חיתולים ר"פ (ועוד כל מיני דברים..)

mise

New member
אני עשיתי את זה בחודש וחצי הראשון

של הילדה. זיהיתי עיניים של פיפי וקקי לפי המאמץ ואו שהלכנו לכיור או שהיתה גיגית בחדר. אבל אחרי חודש וחצי נמאס לי
כלומר.. לא יכולתי יותר עם המרדף הזה אחרי הפיפי והקקי :) אבל אני חושבת שזה תרם המון להבנה של הבת שלי את אותן הפרשות. למשל, מרבית הזמן בבית היא בלי חיתול/טיטול, כשיש לה קקי, היא פשוט מקטרת, אני מנסה להניק, מנסה לשחק, כלום. ואז אני שמה טיטול, היא נרגעת, מיד עושה קקי ומחליפים. כרמית, את יישמת את "לגדל ילדים בלי חיתולים"?

כרמית מ.

New member
יישמתי חלקית

לא הצלחתי ליישם באופן מלא, וגם מגיל צעיר למדי הוא עבר לבית תינוקות - אבל "שמרנו על הגחלת" כל הזמן, לפעמים בקושי, לפעמים קצת יותר. בכל מקרה, הגישה הזו "פתחה לי את הראש" בכיוונים שלא הכרתי, והשפיעה על אופן הגידול של הילד הזה, הרבה יותר מאשר רק בנושא פיפי וקקי.

rnati

New member
אכפת לך לפרט?

חוץ מאשר עירנות לתינוק ולצרכיו (לאו דווקא קקי/פיפי), על מה עוד זה השפיע?

כרמית מ.

New member
אני חושבת שהדבר הכי משמעותי

שהילד הזה, כולל הבחירות שלי בגידול שלו, מלמדים אותי זה - להרפות. זה מתבטא בכל מיני מקומות ואופנים, אבל ה"בליחיתולים" מדגיש את זה מאד - זה פשוט לא יכול לעבוד כשיש לחץ. הדרך היחידה (בניגוד למה שהרבה חושבים כשהם קוראים על השיטה) היא להרפות, לשחרר, לוותר, לתת לילד להוביל, גם אם זה אומר שזה לא יהיה מושלם. כשיש לחץ - יש התנגדות. יש לי עוד הרבה מה ללמוד בקטע הזה, וזו אחת הסיבות שהיישום היה חלקי כל כך, אבל גם בקצת שעשינו, זה הועיל - גם במישור החיתולים (הוא נגמל סופית עוד לפני גיל שנתיים, יום ולילה), וגם ללימודי ההרפיה

שירשור ../images/Emo32.gif

כאן המקום לדון בכל מה שלא קשור בצורה ישירה ללידות בית, אך מתאים לרוח הפורום.

rnati

New member
אני.יש העדפות לאיזו חברה?

למישהיא יש ניסיון עם יותר מחברה אחת?

mise

New member
לא יודעת אם זה חברות שונות,

אבל השתמשתי בקושיז' ובאורגניים. הייתי ממש מרוצה משניהם.

mise

New member
אה, וכמובן -

בחיתולי טטרא ופלנל. הם היו לי הכי נוחים, מהסיבה שהקנויים הם כמו מן בגד כזה, והנה, חיתלת אותה ואחרי שעה את זורקת לכביסה. זה מן חבל כזה. את הטטרא והפלנלים לא היה אכפת לי להשליך לכביסה דקה אחרי שחיתלתי בהם.. הקנויים כ"כ מהוקצעים שפשוט חבל :)

tookmy

New member
לי יש ניסיון

עם קושיז ועם ממושקה. הממושקה שקיבלנו הם מידה S ואמורים להיות עד 7 ק"ג, אנחנו עוד לא 6 והם כבר קטנים. קיבלנו אותם ממישהי שאצלה היה אותו סיפור, היו קטנים מהר מאד. הם יותר מתאימים ל NB למרות שהם שמאל. חוץ מזה בשלב שהם התחילו להיות קטנים הם התחילו גם לצבוט, פעם בלי כוונה סגרתי עליה את התיקתק וזה כאב מאד
כנ"ל אצל זו שהשאילה לי אותם. לגבי הקושיז: הם מצויינים בעיני, למרות שלא לגמרי מתאימים למבנה הגוף הספציפי שלנו. דווקא הייתי מעדיפה תוצרת הארץ, אבל עם מה שניסיתי מעדיפה קושיז. מה שכן, אתמול התקשרתי אליה כדי להזמין עוד, כי לא ראיתי את השרשור הזה, והיא אמרה שיקח איזה חודש עד שיהיו לה
בינתיים אנחנו משלבות בין הקושיז, הח"פ והבלי חיתולים (חלקי יותר טוב מכלום).

colargolet

New member
מצטרפת לחבורת הרב פעמיים...

אבל עוד צריכה להרגיל את הבעלול לרעיון. אותי אישית מטריד מאוד עניין איכות הסביבה, דבר שמתבטא בדברים אחרים בבית, ולכן ברור שאנסה את החיתולים הרב-פעמיים. שמחתי מאוד לגלות שיש רב-פעמיים קלים ללבישה כמו החד פעמיים, ולא כמו הטטרא והפלנל של פעם (אני זוכרת מאחי הקטן שהיינו מחתלים ברב-פעמיים וזה לא היה הכי נוח
)

למעלה