שיר של פיטר טוש

fleaboy

New member
שיר של פיטר טוש

לפיטר טוש יש שיר שנקרא 400 Years שמדבר על זה שאין שינוי כבר במשך 400 שנים עניין אותי למה הוא הלך דווקא על המספר 400 השיר יצא בתחילת דרכו העצמאית של טוש... נגיד שנות ה70... אם זה עוזר למשהו בשנים יש למישהו מושג על איזה אירוע או משהו הוא מדבר?

Carcass

New member
...

אממ הטיון הזה אומנם של פיטר טוש,אבל הוא הופיע גם באלבום catch a fire של בוב,בכל מקרה אנלא זוכר עכשיו את הליריקס,אבל ממה שאני זוכר בגדול המילים מדברות על עבדות וחופש,לא על אירוע ספציפי.

fleaboy

New member
זה ברור לי

לא מוזכר שום אירוע ספציפי... אבל עניין אותי לדעת למה הוא משתמש ב400 שנים ולא במספר אחר

yaarasta

New member
400 שנים לעבדות אפריקה

האפריקאים הראשונים שהוצאו לעבדות מאפריקה הייו במאה ה- 17, ובמשך 400 שנה חיו באפליה, בזלזול ובעבדות. המאבק האינוספי שלהם התחיל להשפיע על החברה הפוסט-מודרנית בארה"ב, ובמחצית השניה של המאה הקודמת הם זכו ל"חופש", אך את הזכרון וההיסטוריה אי אפשר למחוק. המונח "four hundred years" מופיע ברבים משירי הראסטות. -יער

K C

New member
חבל שאת הנושא לא מלמדים בבתי הספר

במקביל לנושא השואה. ארופה וארה"ב צריכות לשלם, כמו הגרמנים

yaarasta

New member
דווקא מלמדים

יש בארה"ב ובמדינות שונות באירופה מה שנקרא Black History Month, ובמהלך כל החודש הזה מלמדים את היסטוריית האפריקאים-אמריקאים (או ארופאים, או קריביים וכו') האנשים, האירועים, ההשלכות והסיפורים.

K C

New member
התכוונתי לבתי ספרנו

הייתה עוד שואה במאה הקודמת

xXx Shiraz xXx

New member
כי כמובן שההקבלות מהתנך

מופיעות ברוב השירים. המספר 400 הוא טיפולוגי כמובן. אם העבדות שלהם ל"אדם הלבן" החלה בשנת 1621 ונגמרה ב1960, זה לא מעניין אף אחד שזה 331 שנה (כמו שהשנים הן סתם שרירותיות).. מעגלים כמו ש400 שנה היינו במצרים, 40 שנה במדבר. 40 יום אליהו שהה במדבר, ברח מאיזבל. זה הכל טיפולוגי. מממ נוסחאי.

כיתה י' אה?

הקבלה בין אליהו לבין משה.. שניהם בהר חורב, שניהם 40 יום, שניהם פירטו את חטאי העם וכו'..

xXx Shiraz xXx

New member
למען האמת

עוד לא הגנעו לזה אנחנו בפרק י"ז. אבל ידע כללי בתנך זה חיוני לכל אדם ואדם אני אישית באה ממשפחה די מסורתית (סבים שלי דתיים, אני ואבא מסורתיים) אז כן זה חלק גדול מהחיים שלי...

למעלה