שכונת יוספטל / גבעת אשכול

שכונת יוספטל / גבעת אשכול

שלום לחברי הפורום... אנחנו זוג צעיר מהשרון, שמחפש לרכות בית ולהתחיל את החיים. חשוב לנו בעיקר המקום והסביבה, ופחות גודל הבית ושאר פינוקים. ראינו הפרשי מחירים אדירים בין מה שנקרא "הדרים/בנה ביתך וכו'" למה שנקרא "יוספטל/גבעת אשכול" וכו', אבל מהסתכלות על המפה הם נראים לי ממש צמודים זה לזה... מישהו אולי יכול להאיר את עייני בנושא? תודה

Klinger

New member
הגעתם למקום הנכון

אני גר ב"שכונת בנה ביתך" ואני משוכנע שאני יכול לעזור לכם. כמו שאתה בטח יודעים, שכונות בנה ביתך, הדרים, קפלן (שנמצאת גם היא באיזור) ויוספטל (גבעת אשכול נחשבת חלק מיוספטל) נמצאות בחלק הצפון-מזרחי של כפר סבא. אפשר (וצריך) לחלק אותן לשלוש קבוצות: בנה ביתך - שכונה יחסית חדשה (5-10 שנים) של קוטג'ים ו-וילות. רוב האנשים בשכונה הם זוגות בערך בני 40 ובני נוער (הילדים שלהם) הדרים - שכונה חדשה מאוד (2-3 שנים) של בניינים חדשים (כמובן). רוב התושבים הם זוגות צעירים והילדים הקטנים שלהם. קפלן ויוספטל - שיכונים ישנים שנחשבים ל"איזורים הרעים של כפ"ס". האוכלוסייה באיזור מורכבת בעיקר מעולים ומבוגרים. עכשיו. לגבי החינוך. יש שני בתי ספר באיזור. אחד בין קפלן לבנה ביתך והשני בין יוספטל להדרים. זאת אומרת שהתלמידים בבתי הספר הם משתי השכונות. בכפ"ס מחטיבת הביניים ואילך (התיכונים) יש בתי ספר על איזוריים שכולם נמצאים בצד השני של העיר. בכלליות כל השכונות מרוחקות מהמרכז, וזה יכול להוות בעייה מבחינתכם ומבחינת הילדים בשלב מאוחר יותר. מצד שנה, אני יכול להעיד על בנה ביתך כשכונה שקטה ורגועה.

שני דברים.........

בנה ביתך שכונה יפה אם אנשים נחמדים(אני גרה שם) אבל אם אתם זוג צעיר עדיף לכם ללכת על הדרים שכולם שם זוגות צעירים...למה לא קפלן וכו' אני חושבת שכבר הבנתם מההודעה הקודמת.... ויש עוד בית ספר ששחכת לציין הדמוקרטי מא'-יב' שהוא נמצא באותו מקום כמו החווה החקלאית.

תודה ועוד שאלה...

בוא נאמר, שזה בדיוק מה שפחדתי לשמוע. מה הכוונה "האזורים הרעים", זאת אומרת, רע כי האוכלוסייה מבוגרת והאיזור ישן, או רע כי מדובר בסמים/עבריינים/ושאר אוכלוסיה בעייתית? ז"א השאלה אם מדובר בסטיגמה רעה או שבאמת יש דברים בגו. האיזור עצמו הוא דתי/שומרי מסורת או חילוני? אני מבינה שהילדים הולכים לאותם בתי ספר. אתם יודעים במקרה אם יש מצב של שיוון בין כולם או שלילדים מהשכונות יש שם רע, ובבי"ס יש הפרדה ברורה/מחנות בין הילדים/זלזול וכו'? ועוד שאלה - מה לגבי גני ילדים? מתנצלת מראש על הפצצת השאלות, וגם מודה מראש על העזרה!!!

Klinger

New member
אין בעייה והנה תשובות

1. זה גם סטיגמה וגם מציאות. ושוב, אני לא רוצה לעשות הכללות, אבל תשימו לב שרוב המופרעים\ערסים שפגשתם בכפ"ס באו מקפלן-יוספטל. (יניב אחלה גבר והוא לא קשור לזה... אז אל תתנפל בריאן
) לגבי סמים הנוסחא פשוטה- אין כסף אין סמים. בעיר יש הרבה הרבה יותר סמים. 2. יש לא מעט שומרי מסורת... 3. אין לי מושג האם יש מחנות בין הילדים בבצפר כי אני הגעתי לפה רק בכיתה ז', ואז לומדים בבצפר אינטגרטיבי (מעורבב) לגבי גני ילדים - כמו תשובה 3

"מחנות בין הילדים" - דעתי.

תראי, בכל חברה, לא משנה היכן (גם בשכונת התקווה, וגם בסביון), יש מחנות, או בשפה ברורה יותר, יש פער חברתי. פעם זה על בסיס עדתי, בסיס סוציואקונומי (חברתי כלכלי), וכו.. אני טוען, ומחזק את דבריו של קלינגר, שאם כל הכבוד לשכונות קפלן ויוספטל, רוב האנשים שבאים משם הם לא (ואני עדין) "מלח הארץ..."... אני, בתור אבא (לעתיד הרחוק) לילדי, לא היתי רוכש שם בית.

BanjoKazooie

New member
שונא את כל הקטע של שכונות

שכונת זה שכונת זה הדרים יוספטל קפלן (שיצא להם שם לא כל כך טוב) וכו' נמאס מכל הקטע הזה כולנו גרים בכפר סבא וזהו!

למעלה