שלוםם

maore16

New member
שלוםם

וואי,כמה זמן לא הייתי בפורום הזה וכתבתי כאן-משהו כמו שנה וקצת. אז ככה,ראיתי את הסרט שני הצריחים המורחב והגעתי לקטע בו מביאים לקבורה את הבן של המלך תאודן(לא זוכר את שמו) ואאווין מתחילה לשיר שיר די מוזר(ככל הנראה אלפית,אבל לא נשמע לי הניב הנכון) ומאוד אהבתי את השיר הזה. יש סיכוי שקיים שיר כזה במציאות ושניתן להשיג אותו? תודה

maore16

New member
תודה רבה

שאלה נוספת לגבי שיבת המלך המורחב. מדוע לא מופיע הקטע שבו גאן בורי גאן מוביל את הרוהירים בדרך בטוחה לקראת הקרב בשדות הפנור? קראתי בעבר,מעט אחרי יציאת המורח הזה וכתבו שקיימים 3 גרסאות לסרט:הרגיל שהוא בלי שום תוספת,המורחב שעליו אנחנו מדברים עכשיו וגירסת במאים(אם משהו כזה,כבר לא זוכר) שכוללת עוד תוספות למורחב. יכול להיות שזה בגירסת במאים,או שבכלל לא הכניסו את זה? יש אפשרות להשיג את אותה גירסת במאים הזאת כי שמעתי שיש שם קטעים שבסוף ויתרו ושינו אותם על מנת לעקוב אחר העלילה האמיתית ככל האפשר(לדוגמה-בקרב על השער השחור,רואים שסאורון גם בא להילחם,ולובש את הצורה אנתאר{נותן המתנות?} ) ורציתי את זה מאוד. תודה

azdu

New member
נסיון לענות

אין 3 גרסאות גרסאת הבמאי והגרסא המורחבת הם שמות שונים לאותה הוצאה מורחבת של הסרט. אכן ישנן סצינות רבות שלא נכנסו לגרסא המורחבת ומספר סצינות חלופיות שויתרו עליהן אבל לא קיימת הוצאה רשמית הכוללת אותן. יחד עם זאת 3 הערות: 1. אם תאזין לערוץ ה-comentery של הבמאי והכותבות במורחב, תקבל הסברים מאלפים לבחירות שלהם ולשינויים שהם ערכו (למשל בשני הצריחים הם מסבירים באריכות למה הם החליטו להביא את פרודו וסאם לאוסגיליאת, למה אאומר מגיע עם גנדלף לנקרת הלם ולא ארקנברנד, השינוי מהספר בהחלט האנטים וכו' וכו' מאוד מעניין...) 2. לגבי הסצינות שצולמו ולא הוספו, מדובר ברצינות על הוצאת גרסא נוספת של הטרילוגיה המורחבת (משהו בסגנון גרסא לציון 10 שנים לסרט הראשון או משהו בסגנון) ושם תופענה כל הסצינות הללו, אם כי (ועל כך יש להצטער..) הן לא תוכנסנה לסרט עצמו, אלא תהיה חלופה בתפריט של "סצינות שלא נכנסו". אגב, גם הבמאי בעצמו אמר שניתן לשלב את הסצינות הללו בסרט במחשב פרטי...אז יש למה לצפות. 3. באשר לשאלה שלך על הקרב בשער השחור ועוד שאלות שכבר נשאלו כאן בעבר - מומלץ להסתכל בסרט הדוקומנטרי "מהספר לסרט" שמופיע בדיסק השלישי בשיבת המלך המורחב, ושם מוסבר איך ערכו את הסרט השלישי מבחינה כרונולוגית וכיצד התאימו אותו לספר (למשל המפגש עם שילוב מופיע בשני הצריחים בספר ובסרט - בשיבת המלך). שם יש התייחסות גם לשאלה שלך על הופעת סאורון בשער השחור (כולל צילומים של הסצינה (המחרידה) הזו) וכן התייחסויות ארוכות לשאלות אחרות כגון למה לא מופיע בסרט הפרק של טיהור הפלך ומדוע מגרש פרודו את סאם וכו'. בהצלחהף

maore16

New member
חחחחחחחח.מאמר

פששש,תשובה גדולה וסיפקה לי חומר למחשבה וגם ענתה לי לשאלותיי. אתה כתבת בשורה האחרונה "ומדוע מגרש פרודו את סאם".לא ברור למה הוא מגרש אותו?בגלל שהוא(פרודו) חשב שסאם רוצה לקחת ממנו את הטבעת ולאחר מכן גולום הערים על פרודו בכך שסאם אכל את הלמבס וכאילו גרם לפרודו למות מרעב. ועוד שאלה:כתבת "הופעת סאורון בשער השחור (כולל צילומים של הסצינה (המחרידה) הזו)".היכן ניתן להשיג צילומים אלו?(קיים גם הסבר למה לא בחרו או שכן בחרו דווקא בסצינה זאת?) תודה רבה

azdu

New member
תשובה

בקשר לסצינה שפרודו מגרש את סאם. ברור לי מדוע (עפ"י הסרט) אבל זו אחת הסטיות החמורות במיוחד מהספר ולכן היה מקום לתת לה הסבר משכנע במיוחד. את זה ניסה פיטר ג'קסון לתת בערוץ ה-COMENTARY שבדי.וי.די המורחב..... כל ההסברים כולל התמונות ששאלת לגביהן מופיעים בסרט הדוקומנטרי שבדיסק השלישי שבשיבת המלך המורחב. אם אני זוכר נכון שמו "מספר לסרט..." תחפש ובטוח תמצא בהצלחה

Y. Welis

New member
את התמונות תוכל לראות באתר של

ארסטור שמובא בטאגליינז (http://www.tipo.co.il/zone/index.asp?zone=53554499613777 ). הבאתי בפורום בעבר תמונה של גאהן-בורי-גאהן, שלפיה נראה שנועד להיות לו חלק בסרט השלישי. לדעתי ניתן בהחלט להכניס עוד קטעים לסרט השלישי, וסביר שנראה עוד מהדורה עתידית מתישהו. צריך באמת לסכם פעם את ההסברים של יוצרי הסרט ולבחון אותם מול התוצאה הסופית.

FRAIFY

New member
והתרגום לשיר:

"מוות אכזר גזל מאיתנו את הלוחם הגדול, עוד יזמרו בשבחו הפייטנים, לא עוד יישב במדוזלד, יקיר שריו ואהוב אנשיו מוות אכזר..."

למעלה