שלום אני חדשה פה

שלום אני חדשה פה

שלום הייתי רוצה להתחיל לשמוע מוזיקה אירית, אבל אינני יודעת מאיפה להתחיל... אם תוכלו לתת לי שמות של מבצעים ידועים אני אשמח ביותר

westlife 4ever

New member
קודם כל, ברוכה הבאה!

הייתי ממליצה לך על הדבילנרס, הם אחלה להקה! (אני לא מפסיקה לשמוע אותם!) אמממ... יש את הקורס שיש להם כמה שירים באירית.. אני יחפש ויכתוב לך, אוקיי?

tanka

New member
התחלה

הי אני מקווה שלא יעשו כאן עליהום, אבל אני תמיד חושבת שצריך להתחיל מהקל לכבד. מה שגרם לי להתאהב במוזיקה ובפולקלור האירי היתה הזמרת אניה. לכן אני ממליצה לך להתחיל איתה. היא מאוד נעימה לאוזן וגם מי שלא אוהב את הליריקה והמלודיות הקופצניות של המוזיקה האירית יכול להתחבר אליה. בנוסף יש להקות ישראליות שעושות מוזיקה אירית לא רעה בכלל כמו ירוק עד, כחול, קטיפה שחורה וכו'.... אח"כ אפשר לעבור למוזיקה אירית הארד-קור

the band member

New member
מוסיקה אירית טובה ואיכותית

שלום טל, אני אתן לך מעט המלצות בכל מיני קטגוריות. רק שתדעי שההמלצות שאתן לך הן יותר "הארדקור", כלומר יותר מסורתיות ואותנטיות, ופחות "קריי אוף דה קלטס"... מהחלוצים והגדולים ביותר יש לך את- The Bothy Band ואת Planxty. גם מבחינת האנרגיות המדהימות, גם מבחינת רמת הנגנים, וגם מבחינת האותנטיות, אין כמוהם. מהתקופה שלנו יש את ההרכבים הבאים: Lunasa, Danu, Dervish. ב- LUNASA תמצאי המון דברים פחות מסורתיים, אבל הם אנרגטים וחדשנים מאוד מהרבה בחינות. מקווה שתאהבי. מהישראלי אני ממליץ לך על קטיפה שחורה וירוק עד. קטיפה שחורה הם הוותיקים ביותר במוסיקה האירית בישראל, והם גם נשמעים כך. יש אוסף של לייבל בשם נדה שנקרא "THE CELT". אוסף נהדר ובהרבה יותר טוב מ CRY OF THE CELTS ודומיו. אם את גרה באזור המרכז (קן בורכוב כבוד), בואי לפאב "מולי בלומ'ס" ברח' הירקון בת"א. יש שם הופעות בערבים של ימי שני ורביעי, ובימי שישי אחה"צ יש סשן אירי נפלא. את תהני שם. בהצלחה, ושבוע נהדר!

tanka

New member
לא מכירה

את ה- BOTHY BAND אני מכירה אבל מי הם ה- PLANXTY? איזה סוג של מוזיקה אירית הם עושים?(יותר REELS, JIGS, או בלדות?) איפה אפשר להשיג את המוזיקה שלהם?

the band member

New member
planxty

פלנקסטי היו הראשונים שהפכו את המוסיקה האירית המסורתית ליותר פופולרית, אבל ממש לא בהיבט המסחרי. הם פשוט החיו את המוסיקה הזו, שהייתה דיי בגסיסה עד לסוף שנות השישים, תחילת השבעים. אני מכיר אותם בהרבה פחות מהבות'י בנד, אבל אני יודע שהם לא פחות טובים, וזה כמעט בלתי אפשרי להיות לא פחות טוב מהבות'י... אם את רוצה מידע עליהם, תמצאי ב-ALL MUSIC מספיק מידע. לא ניתן להשיג אותם בארץ, מלבד אצל הבחור החביב הזה. צרי איתו קשר, והוא יגיד לך בדיוק איזה אלבומים שלהם יש לו במלאי, ואילו הוא יכול להזמין. בהצלחה ויום טוב

למעלה