שלום. אני צריך עזרה קצת

אני ארשום לך כמה:

banda del puerto - havana cola Charanga Forever - Aqui se goza Charanga Habanera - El Temba DLG - Juliana La Sonora Carruseles - Micaela Johnny Pacheco - Cuero Na Ma Orquesta De La Luz-Descarga ENJOY

Lechko

New member
כמה תיקונים...

טל, רשמת כמה שירים מעולים, אבל רואדה? השיר Cuero na ma מבוצע ע"י jose mangual junior ולא ע"י ג´וני פאצ´קו כמו שכתבת, ובכל מקרה זה שיר שלא מתאים לרואדה לא מבחינת קצב ולא מבחינת מקור המוזיקה שמבצע הזמר הזה. DLG וSonora גם הן לא להקות קובניות ולכן לעשות רואדה על השירים שלהם זה נחמד אבל גם יש קצת בעיות בנושא... (למרות שטאכל´ס באמת אין בעיה לרקוד רואדה על השירים שפירטת) ו... Descarga de la luz? לא קובני (יפני), מהיר מדי, ולא רואדה (טיטו היה מתהפך בקברו אם היה שומע שרוקדים רואדה על הסולו האדיר של הטימבלס שהוא נתן שם). אז בבקשה אל תרקדו על זה.. .זה לא מרגיש טוב, לא נראה טוב והורס לאנשים אחרים על הרחבה. ובקשר לשאלה, אני מציע לך לבדוק בעתיד את השירים שאני אכתוב, מוזיקה קובנית מתאימה הרבה יותר לרואדה (למעשה ברקע הזה התפתחה הרואדה) ובנוסף הנה כמה שירים שעושים עליהם רואדה בארץ באופן קלאסי: Eddy Mclean - Azucar Isaac Delgado - La Sandunguita (השיר שעליו המלצתי השבוע) Los Van Van - Esto Te Pone La Cabeza Mala (או בגרסא לא פחות טובה של Miche Cachon שאותה ניגנו גם די הרבה) Charanga Forever - Aqui se Gosa (ידוע בשם El Pito) Los Van Van - La Bomba Soy Yo Manolito y su Trabuco - Marcando la Distancia (שיר יפיפה.. ולדעתי אפילו חבל לרואדה, אבל חורשים עליו ברואדות) תשמע ותהנה
אלכס

Lechko

New member
ולתקן את עצמי :]

קודם כל, עכשיו שמתי לב שכתבתי שיר שטל כבר הזכיר.. אז סורי. ודבר שני, הכוונה הייתה Michael Chacon ולא כמו שכתבתי על עיוור במקלדת. :] אלכס

Salsero18

New member
תיקון לתיקון של התיקון...

אני לא רואה שום סיבה לא לרקוד רואדה על Descarga de la luz היפני... השיר מהיר , קיצבי ומתאים לרואדה לטעמי... ולא נראה לי שמלך הטימבל היה נעלב מזה שאנשים רוקדים את הריקוד שהם אוהבים לקצב הטימבלס שלו... השיר שטענת שהוא ידוע כ"el pito" הינו isidro infante - el pito שהוא שיר מהמם... ויש את La Cumbia kings - Azucar שלא ציינתם... ומה עם Los Van Van - El Negro esta Cocinado

טוב אז...

אני נתתי שירים שרוקדים עליהם רואדה.. חלקם שירים שאפילו המליצו לי בעבר עליהם... BUT... לא נורא..
סה"כ גם זו דעתך... אם תשים לב על הרבה ואני מתכוון על הרבה שירים רגילים אפשר לרקוד רואדה... ככה שזה עניין של טעם אישי..

Lechko

New member
הויכוח הישן שלנו...

היי אורי, תשמע, במה שאמרתי אני הבעתי את דעתי,יש מוזיקה ויש מוזיקה, בדיוק כמו שאנשים נהנים לרקוד רואדה על cahchondea הם גם יכולים להנות לרקוד רואדה על descarga de la luz.. מה שאני טוען וניסיתי להסביר לך כשדיברנו זה שיש מקצבים שיותר מתאימים לרואדה וכאלה שפחות. ואין מה לעשות, השיר הזה לדעתי לא מתאים. שיר מהיר הוא לא בהכרח שיר מתאים לרואדה ויותר מזה, כשזה מגיע למקצב מהיר כמו cuero na ma הוא ממש לא מתאים (אלא אם כן אתה אוהב לארגן תחרויות ריצה ברואדות ואז זה עניינם של אלה שרוקדים ולא ענייני). חבל רק שבשירים כאלה אנשים עושים רואדות ותופסים חלקים ענקיים על הרחבה לכאלה שרוצים לרקוד משהו אחר. ובדיוק כמו שאתה אומר שאפשר לרקוד על זה, אפשר לרקוד על הכל...ראיתי כבר אנשים שרוקדים רואדה על שירים של Gran Combo... לי אישית זה לא מסתדר. אבל מה שאני ניסיתי להעביר הוא שסגנון הקזינו או רואדה התפתח יחד עם המוזיקה המתאימה לו, וההרגשה הרבה יותר טובה כשרוקדים על המוזיקה הזו, בדיוק כמו שלא תרקוד ריקודים חסידיים על RnB ככה לא נראה לי מתאים לרקוד ריקוד קובני על שירים שהמקצב שלהם לא קובני. בקשר לתיקון שלך, el pito של isidro infante הוא אותו שיר כמו aqui se goza מבחינת המלודיה והוא מבוצע לא רק ע"י שרנגה ואיסידרו ולכן לא ראיתי צורך בלפרט את כל המבצעים של השיר. מעבר לזה, גם לדעתי השירים שהוספת הים שירים מעולים. אלכס

אורי אוהב לרקוד מהר../images/Emo8.gif

וחוצמזה RnB זה לא באותו קצב של ריקודים חסידיים ככה שאי אפשר אפילו להשוות למה שאנחנו מדברים כי כמו שאמרת שאתה לא יכול לרקוד\לראות רואדה על שיר של אל גרן קומבו זה לא אותו הדבר כי אר.אן.בי זה לא באותו קצב של ריקודים חסידיים! בגלל זה גם אי אפשר לרקוד את זה אבל חלק מהשירים של אל גרן קומבו הם בקצב שאפשר לרקוד רואדה... מבין?

Lechko

New member
חחח טל

אבל זה כן אותו דבר. אולי ההבדל לא כזה בולט לאחד שלא מקשיב לסלסה אבל אתה כבר רוקד הרבה זמן... זה לא שאם תקח שיר של מנוליטו ותגביר את הפיטצ´ תקבל שיר של fruko... המקצב שונה, הכלים שונים, התפקיד של כל כלי שונה... הכל שונה (אפילו הקלאווה שונה בחלק מהמקרים) רק תקשיב ותראה שיש הרבה יותר הבדל ממה שנראה לך. אלכס

Lechko

New member
זה לא עניין של "חושב" ככה זה

אם אתה רוצה הסבר כנס לאייסיקיו, אין מצב להתחיל להתכתב פה. יש לך את המספר שלי :) אלכס

חחחח אפשר גם לעשות את זה בפורום../images/Emo8.gif

סה"כ בשביל יש גם ת´פורום... אבל זו החלטה שלך

Lechko

New member
אוקיי

התעקשת אז שיהיה בפורום. תראה אני יכול לפתוח בשיחה ארוכה על ההבדלים בין מוזיקה קובנית למוזיקה פורטוריקנית או קולומביאנית או המוזיקה שמייצרים בניו יורק שהיא משהו כמו בלנד של כל אלה ביחד, זה יהיה ארוך, לא ברור לרוב העולם (ולפעמים גם לי) ובסופו של דבר זה לא יוכיח את הפואנטה שלי. מה שחשוב לי להעביר זה לא לגרום לאנשים לדעת בן רגע מה קובני, ומה מתאים לרואדה ומה לא (אני לא טוען שאני מריח מוזיקה קובנית ממרחק גם כשאני שומע אותה) אלא לגרום להם להקשיב. יש הבדל בין לדפוק דספלוטה בסולו בשיר של לוס ואן ואן לבין לנסות ולאלתר משהו על היציאות המטריפות של הטימבלס בcuero na ma או descarga de la luz. אני מבין שאפשר לעשות רואדה על הכל, באמת על הכל (בשביל הצחוק גם אנחנו היינו עושים רואדות על el yoyo ועל cachondea) אבל מעבר לזה שאתם חושבים שלעשות ואפאה מתיישב על המלודיה, תקשיבו למה שקורה מאחורי ה123-567 ויש כ"כ הרבה! ותראו בעצמכם שמה שאני טוען נכון. לא כל דבר שבנוי בתבניות של 4/4 הוא סלסה ולא כל דבר שיש בו קלאווה מתאים לרואדה. ראיתי שיש כאן אנשים שרוקדים סלסה הרבה זמן (חלק יותר ממני) ומוזר לי שאף אחד מהם לא מגיב, אתם מקשיבים למוזיקה הזאת כ"כ הרבה זמן ואתם לא מרגישים שcambio dolor זה לא שיר סלסה ושלא רוקדים רואדה על fiesta de pilito? יש עשרות מקצבים קובניים, פורטוריקניים, קולומביאניים, דומיניקניים ומה לא... ברובם יש קלאווה, חלק גדול מהם בנוי 4/4... על כולם אפשר לזרוק את צעד הבסיס (קדימה ואחורה) כמו שהוא מוכר לנו בסלסה שלמדנו ולרקוד, השאלה היא רק עניין של מה אתה מרגיש כשאתה רוקד? לסיום יש לי רק דבר אחד, לא משנה מה אתם רוקדים, איך אתם רוקדים ולמה אתם רוקדים. העיקר תהנו מהריקוד, מהמוזיקה, מהאווירה, מהכל ותגרמו למי שרוקד איתכם להנות לפחות כמוכם.
אלכס

Salsero18

New member
סחטיין על ההרצאה אלכס...

אבל יש לי שאלה... מי קבע שרואדה רוקדים אך ורק על המקצב של סלסה קובנית? נכון שהסלסה הקובנית ברובה נותנת הרגשה של זרימה בריקוד (לא יכול להסביר, זאת פשוט הרגשה) אבל לא כל השירים הקובניים מתאימים לרואדה (הדוגמא הקלאסית : Los Van Van - Havana City תראה לי את המטורף שירקוד על זה רואדה) לעומת זאת ישנם שירים מסגנונות אחרים שהם זורמים במנגינה שלהם (כמו Dama Alegante וDescarga De la Luz) ואפשר לירקוד עליהם רואדה... ואל תשכח מהירות מסויימת... יכול להיות שיר הכי זורם בעולם אבל כשהמוזיקה איטית אין טעם לרקוד עליו רואדה... ולסיום אני תומך במה שאמרת... תירקדו ותהנו זה מה שחשוב בסלסה!

Lechko

New member
אורי...

הויכוח הזה חסר טעם כי אתה לא מסכים איתי בבסיס, אנחנו שומעים דברים שונים במוזיקה (אולי אני מפספס משהו). כמובן שאף אחד לא קבע שרוקדים רואדה רק על שירים קובניים ואף אחד גם לא קבע שלא רוקדים צ´ה צ´ה על מוזיקה של בצ´אטה. אם המטרה שלך ברואדה זה להתרכז בלידר, לתפוס את הקצב ולפתח רפלקסים, ואתה נהנה מזה... בכיף :) אתה יודע שאני האחרון שימנע ממך להנות מסלסה. המטרה שלי ברואדה זה לתפוס קבוצה של חברה שאני נהנה איתם, להריץ קטעים, לצחוק עם הבחורות (להתחיל עם כמה שאתה מספיק), להנות מהמוזיקה בלי להתאמץ ולזרום עם מה שבא. אז כן, אני איטי יותר ולא מנסה לעשות אל איי סטייל בתוך רואדה, על havana city אני לא רוקד רואדה פשוט בגלל שאני אוהב את השיר הזה מאוד ומעדיף לרקוד אותו אחד על אחת עם בחורה שנהנית ממנו כמוני. dama elegante בהחלט נשמע גם לי שיר מתאים לרואדה בהתחלה עם הסולו היפה של הפסנתר ויציאות של תופים אבל אחרי פעם ששמעתי אותו, כבר לא רציתי לרקוד על זה רואדה (למרות שעדיף זה על descarga de la luz)... זהו, זו הדעה שלי, אתה לא מוכרח להסכים עם זה, אבל כיוון שלא הסכמתי עם מה שכתבת ולדעתי זה מטעה אנשים חדשים בסלסה, הייתי חייב לתת את הצד שלי של התגובה. אלכס

גל אור

New member
אמממ... אם אפשר...

Descarga de la luz כל כך מהיר שגם בזוג קשה לרקוד אותו, איך לעזאזל אתה רוקד עליו רואדה???
ולגבי כל שאר נושאי השיחה- אלכס, אני איתך (למרות שלקח לי זמן להשתכנע...). ההבדל בין לרקוד רואדה על שיר מתאים (מבחינתי תמיד עדיף של LOS VAN VAN), לבין שיר שלא מתאים, הוא הבדל של שמים וארץ. נכון שקשה לפעמים למצוא את ההבדל הזה, אבל ברגע שתמצאו אותו, לא תבינו איך חייתם לפני זה...
גל

קודם כל ברוך הבא../images/Emo70.gif

ו...ת´אמת.. אני כבר מבולבל...:) חחחחחח בקיצור אל תחשבו שאני מתוסבך (אפילו שאני כן!) אז לסיכום: יש בדל בין שיר של רואדה לשיר סלסה ואני מבין שיש כאלו שזה נוראאאא מפריע להם שרוקדים רואדה על סלסה... אבל לפי דעתי זה לא כ-זה נורא סה"כ אם אפשר לרקוד על זה רואדה למה לא לרקוד?? וחוצמזה Descarga de la luz זה לא שיר כ-זה מהיר! אפשר לרקוד עליו רואדה.... ורואדה נורמאלית

Salsero18

New member
זה מפתח רפלקסים מהירים..../images/Emo13.gif

בתור אחד שרוקד רואדה זמן מה (כמעט שנתיים ליתר דיוק) אני כבר התרגלתי להכניס את עצמי למצב של "ניקוי ראש" (לא לחשוב על כלום ולהתרכז אך ורק בלידר) מתי שאני רוקד רואדה... אז אני פשוט נכנס לקצב (המהיר מאוד אני חייב להסכים) ומתרכז בלידר... ככה לא מתבלבלים למרות המוזיקה המטורפת (תנסה לשמוע את Cuero Na Ma)

למעלה