שלום, אני צריכה עזרה

שלום, אני צריכה עזרה

אני מאי ואני חדשה פה. אמרו לי שספריו של טולקין וביחוד סדרת שר הטבעות טובים. לקחתי מהספריה היישובית ארבעה ספרים ואני לא יודעת את מספרם. הספרים שלקחתי הם: ההוביט, שובו של המלך, אחוות הטבעת וחבורת הטבעות. אם מישהו יכול למספר לי אותם זה יהיה נחמד.
מראש, מאי

maglor

New member
אחוות הטבעת וחבורת הטבעת

זה אותו ספר רק בתרגום שונה, את צריכה את שני הצריחים (או המגדלים, תלוי בתרגום). לגבי סדר קריאה, כרונולוגית זה סדר הספרים: ההוביט אחוות\חבורת הטבעת שני הצריחים\המגדלים שובו של המלך\שיבת המלך השלושה האחרונים מרכיבים את שר הטבעות, ההוביט הוא ספר נפרד, אז מבחינת השלושה האחרונים את חייבת לקרוא אותם בסדר הרשום, לגבי ההוביט את יכולה לקרוא אותו לפני או אחרי שר הטבעות זה לא משנה, אבל אם את קוראת את שר הטבעות קודם אני ממליץ לך לקרוא את הפרולוג שלו כי הוא יסביר לך דברים מסויימים שיעזרו לך להבין אירועים מאוחרים יותר וייתן לך קצת רקע. ואגב, הסיבה שיש כל כך הרבה קווים נטויים בשמות הטרילוגיה היא כי יש שני תרגומים שונים, אחד מודרני יותר בשפה שלו, מדוייק יותר תרגומית (לפחות באופן יחסי לתרגו השני) והוא של עמנואל לוטם ובתרגום הזה השמות של הספרים הם אחוות הטבעת, שני הצריחים ושיבת המלך והתרגום השני, שנעשה בידי רות לבנית (והוא התרגום המקורי אגב), כתוב בשפה תנ"כית יותר אבל הוא לא כולל את הנספחים לשר הטבעות שיש בהם עוד 100+ עמודים של היסטוריה שקשורה לשר הטבעות והספרים נקראים בתרגום זה חבורת הטבעת, שני המגדלים ושובו של המלך. אני אישית מעדיף את התרגום של לוטם, אבל לבחירתך, אני מציע שתקראי קצת מאחוות הטבעת וקצת מחבורת הטבעת כדי לראות את ההבדלים בסגנון ותחליטי אז מה את מעדיפה.

תודה

אני חושבת שאקרא את ההוביט ואז את הסדרה... אין לי את שני המגדלים או הצריחים, אני אנסה לשאול מחברה.

למעלה