שלום וברוכים הנמצאים.

nizanm

New member
שלום וברוכים הנמצאים.

חייתי במגדל העמק עד 5/1978. אני רוצה לנסות לאתר את משפחת ביטון בעזרתכם. מישהו מכיר? הם גרים ככה: כשעולים מאזור התעשיה, הפניה הראשונה ימינה - מה שם הרחוב? ובשיר הבא אביע את אהבתי למגדל שבינתיים שינתה את פניה ללא היכר. הנה: באה מנוחה ליגע ומרגוע לעמל. לילה חיוור משתרע על שדות עמק יזרעאל. טל מלמטה ולבנה מעל, מבית אלפא עד נהלל. מה, מה לילה מליל? דממה ביזרעאל. נומה עמק, ארץ תפארת אנו לך משמרת. ים הדגן מתנועע, שיר העדר מצלצל, זוהי ארצי ושדותיה, זהו עמק יזרעאל. תבורך ארצי ותתהלל מבית אלפא עד נהלל. מה, מה... אופל בהר הגלבוע, סוס דוהר מצל אל צל. קול זעקה עף גבוה, משדות עמק יזרעאל. מי ירה ומי זה שם נפל בין בית אלפא ונהלל? מה, מה...

nizanm

New member
באמת?

לאב קוראים מנחם? נכון? ובמשפחה בן בשם יוסי, ועוד אחים ואחיות שיהיו בריאים. איך אתה מכיר את המשפחה? ועכשיו אתה ירושלמי? כך מופיע בכרטיסך.

טל205

New member
במקור אני ממגדל העמק

אך אני מתגורר בירושלים, סטודנט.

nizanm

New member
הוא סטודנט, את בטח מכירה את זה.

דפגול. את מכירה את המשפחה שהזכרתי? הכרתי את מנחם עד שנת 1978. הילדים שלו היו רווקים. בטח כולם כבר התחתנו ויש להם ילדים. ()אולי לבכור יש אפילו נכד?) התגעגעתי.

nizanm

New member
תודה דפגול,

ושהשובב צ'יק יהיה בריא וימשיך להשתובב לכם.

dafgol

New member
אני לא מכירה

אני לא מכירה פה כל כך אנשים ( יחסית חדשה , וגרה באיזור החדש - שכונת רבין) אולי אמא שלי מכירה....אשאל אותה בערב. ( היא היתה מורה פה ב"שלום עליכם" במשך המון שנים) האמת שנחמד להיזכר בימים הסטודנטיאלים כשערים בשעות הקטנות וחוגגים
גם עכשיו אני חוגגת בשעות הקטנות...רק מסיבות אחרות....הקטנצ'יק מוציא שיניים

nizanm

New member
דפגול. איפה זה בית ספר שלום עליכם?

מוזר, כשחייתי שם, הכרתי את שמות כל הרחובות. אני עדיין זוכר את רחוב שומרון, את בריכת השחיה (במורד רחוב קרן היסוד-עדיין קיימת?), ועוד כמה דברים שמחממים את הלב. ממתין שתשאלי את אמך.

frige

New member
בית ספר שלום עליכם

הוא במקביל לרחוב קדש. בכניסה הראשית של מגדל העמק פונים ימינה. בפניה השניה ימינה ועם הכביש ימינה (רח' קדש) ממשיכים עד הצומת (בצומת שם יש את הקיוסק של מישל) שם עושים שמאלה. פניה ראשונה שמאלה שם קצת יותר למעלה זה בית ספר שלום עליכם. אני מכירה משפחת ביטון שגרה ליד בית ספר רוגוזין. שמעון היה איתי בבית ספר יסודי. לאחותו קוראים אתי ולאח שלו שרון, לאמא אסתר לאבא לא יודעת. בהצלחה בחיפושים. שרית

nizanm

New member
טל205 אם אתה מכיר,

אז תספר לי מה שלומם ואיך הם? אגב : מה אתה לומב באוני' ירושלים?

frige

New member
בעצם שאני חושבת על זה

אני מכירה עוד משפחות ביטון, תנסה להיות יותר ספציפי, מנחם אני לא מכירה כי את האבות במשפחה אני באמת לא מכירה. יש גם שושי ביטון והיא מזכירה בבית ספר רוגוזין לילדים שלה קוראים ליאת ודורון. אני גרתי ברחוב נשיאים ואח"כ ברחוב אלונים שם ההורים שלי גרים עד היום.

nizanm

New member
שלום לך פריג. אהיה יותר ספציפי :

הנה מפת האזור לה נצרכתי. המשפחה גרה ((לפחות בשנת 78 ובטח הרבה אחר כך) בר"ח הנשיאים מול בית ספר רוגוזין - יותר למעלה. הבנים אני זוכר יוסי בן 45 ויותר, ליליאן בת 32 בערך, אבלין בת 500 בערך ויש לעוד אחים ואחיות שאני לא זוכר את שמותיהם. משפחה נהדרת כמובן. אם המשפחה(לא זוכר את שמה) היא האחות של אשתו של שמעון אלמקייס שאז היתה לו מסעדה באזור התעשיה לפני הכניסה מעפולה מימין. לתת עוד פרטים?

frige

New member
הי ניצן

אני גרתי ברחוב הנשיאים עד שנת 1986. לפי השמות לא מכירה כל כך למרות שבטח בפנים כן. ליליאן קטנה ממני בשנה אבל לפי השם לא מוכר. שמעון אם זה הוא היה לו את גני נעמי, לא? בכל אופן, אתה מחפש אותם, או מה? כי יש גם 144, לא? אנסה לשאול את אמא שלי אולי היא מכירה. נראה לי שאת שמעון ואשתו היא מכירה כי פעם בעבודה שלה הם היו אוכלים בגני נעמי הרבה. אשאל. יום טוב

למעלה