שלום חברים...

שלום חברים...

אהלן אנשים, שמי ליאור ולפני כמה חודשים בודדים התחלתי לשמוע רגאיי ככה מהצד די התחברתי לסגנון הזה. רציתי לדעת איזה להקות אתם ממליצים ואיזה להקות/זמרים חזקים היום בסצנה של הרגאיי בארץ ובעולם. אשמח לקבל רשימה של אמנים מומלצים מיכם. שיהיה אחלה סופ''ש ויום טוב.

E i t a M a r

New member
אמממ

התקווה 6
ואני מת להתחיל לשמוע תומר יוסף, אבל עוד לא יצא לי לקנות את האלבום שלו אז... וגם, יש בreaggea.co.il רשימה של כל האומנים הישראלים ברגאיי מומלץ
סוליקו וכאלה P: תהנה

אחי,

לא ממליץ לך על תומר יוסף. הוא נמאס ממש מהר.. כימיכל מאשרום- אני מציע לך להתחיל מההתחלה.. כשאני אומר ההתחלה אני מתכוון ההתחלה. רוטסססס. burning spear, bob marley and the wailers, peter tosh, israel vibration, the gladiators, dennis brown.. בעקרון אני התחלתי להכנס לרגאיי עם אלה

poiboi

New member
לא מסכים איתך בקשר לתומר

אני ממש אוהב את הסגנון שלו, הדיסק השני שלו מעולה. בכל מקרה לדעתי כדי לנסות לשמוע אותו ולראות אם אתה מתחבר אליו או לא.

../images/Emo121.gifהשני בהחלט מעולה.

אבל הפשטות של הראשון מדהימה, הוא הרבה יותר נעים לאוזן.

MJamaicaM

New member
אמממ כנס..

אם אתה רוצה להתחיל תוריד קצת שירים של SIZZLA הוא פשוט תותח!!! גם damian marley ו Capelton ממש טובים ובקשר לתומר הוא גם טוב מאוד ומי שאמר שכבר נמאס ממנו זה עיניין של טעם..

Dtiup

New member
תומר יוסף אחד האמנים הכי טובים בארץ

הליריקה באלבום הראשון ממצויינת.. רוב הדברים שלו משובחים וזה אחד האמנים שאני מעריך וכל הכבוד לו. BIG UPBIGUP1!!! שוט שפיץ.

Carcass

New member
אמממ

טוב צ'מע רגאי זה וואחד ז'אנר עם ימבה אמנים זמרים ולהקות.. בכל מקרה ני יתן לך את האהובים עליי מכל סגנון ברגאי.. roots n foundation: ijahman levy dennis brown welton irie linval thompson burning spear black uhuru barrington levy nu roots n conscious: fantan mojah warrior king turbulence richie spice lutan fyah junior kelly gyptian Dancehall: sizzla buju banton capelton vybz kartel beenie man anthony b bounty killa כמובן שיש גם דאב,דיג'יי סטייל,ראגא,סקא,רוקסטדי ועוד שלל תתי ז'אנרים למיניהם.. בקשר לישראלי,תיבת פנדורה בשבילי,אני לא יגיב.

אוקים תודה אנשים אבל עוד שאלה.

לפי ההודעות הבנתי ממך שיש תתי ג'אנרים מה זאת אומרת יעני מה אופי הסגנון של כל ג'אנר אם תוכל בקצרה במילה או שתים להסביר ככה בכללי כדי שאני יתפוס בגדול מה אומר כל מושג. ושוב תודה רבה לכם אחלה עזרה. ליאור.

אני בהתחלה

גם ניסיתי לתפוס את זה.. אבל כשאומרים לך את זה במילים זה פשוט לא עוזר. תנסה לשמוע כמה דוגמאות מכל ז'אנר ותשמע כבר את ההבדלים.

Carcass

New member
בקצרה,בלי לבלבל תשכל יותר מדי..

פאונדיישן \רוטס- משם הכל התחיל,מדובר על רוטס רוק רגאי משנות השישים שבעים והשמונים המוקדמות,הדוגמא הכי טובה- בוב . דאב - לקחו שיר פאונדיישן,הורידו ממנו את הערוץ של הווקלס והוסיפו מלא אפקטים ואלמנטים ואלתורים של כל מיני פיצ'פקס. ניו רוטס וקונשס - אמנים עכשווים,בקונשס מדובר על רגאי עם מסרים חברתיים ומוסרים. דיג'יי סטייל - הראפ הג'מייקני. דאנסהול - פרח מסוף שנות השמונים - זה מה שחם היום בג'מייקה,סגנון הרבה יותר מהיר וקצבי,שמשלב הרבה אלמנטים,גם היפ הופ וכדומה. כמו שהבחור אמר,תשמע,תבין.

DuBsYs

New member
הערה קטנה

לדעתי לבוב מארלי יש סגנון משל עצמו, מבחינתי הוא ממש לא הדוגמה הקלאסית לרוטס מיוזיק. רוב ההפקות שלו נעשו במחשבה על אוזניים מערביות ולא מייצגות רוטס ג'מייקני קלאסי. לגבי המלצות ספציפיות, צריך לחפש בפורום יש פה המון. וגם מומלץ לבקר באתר של חוד המחט: www.hodmahat.com/player.asp שם יש סט רגאיי (בעיקר רוטס ודאב) שמתעדכן בכל יום ראשון. וכמובן אנחנו עושים רוטס ודאב בארץ http://myspace.com/dubsys

Carcass

New member
כמו שרשמתי בכותרת של ההודעה הראשונה..

"בלי לבלבל תשכל יותר מדי". בשביל מישו שלא יודע מזה,זאת כן דוגמא. אין לי כוח לחפירות,באימא.

poiboi

New member
כמה המלצות:

ישראלים: איאם תומר יוסף התקווה 6 קנגורו רוטס וקונשס: capleton soldiers of jah army stephen marley damian marley bob marley luciano gentleman morgan heritage lukie d דאנסהול: buju banton elephant man T.O.K. kiprich

wow כמה מידע.

אני לא יודע מאיפה להתחיל לחפש דברים לשמוע וליראות מה אני אוהב... אני ישב יקרא את הכל שוב פעם ויתחיל לאט לאט ועוד יחזור עם שאלות אליכם. בכל מקרה תודה רבה לכולם על העזרה!! שבת שלום.

Shuye

New member
חח מחקתם את הילד../images/Emo6.gif

אני אומר נתחיל מהתחלה, שכל אחד ימליץ לו על אומן אחד ומשם נזרום.. ההמלצה שלי morgan heritage

למעלה