שלום חברים

moty rasta

New member
שלום חברים

היי, אני טס בקרוב ליבשת המדהימה- אפריקה. הטיול יהיה מדרום אפריקה ועד לאתיופיה (כולל את כל המדינות שיש בדרך) ואני יהיה נייד עם רכב. רציתי לדעת אם יש מקומות, אבני דרך או כל דבר שקשור לרגאיי, ולתרבות הראסטפרית ביבשת שאני יכול לבקר? כמובן שדיווחים מלאים מהמקומות הללו ( אם יהיו) בצירוף תמונות יועלו לפה... תודה- אשמח לשת"פ, מוטי. :)

DuBsYs

New member
תשתדל להגיע לששמאני

shashamane - זה ישוב של ראסטות ג'מייקנים שהגיעו לאתיופיה בקטע של חזרה למולדת (ריפטריאיישן) והיילה סלאסי נתן להם חלקת אדמה להתיישב בה. לפי מה ששמעתי מחברים שביקרו שם יש שם קהילה מדהימה של ראסטות. חפש עוד מיידע על ששמאני בלינק הזה http://en.wikipedia.org/wiki/Shashamane

אהלן מוטי!

קודם כל שתהיה נסיעה טובה, בשבילי זה עדיין חלום שאני שואף להגשים יום אחד. הידע שלי על כל מה שקורה ברגאיי באפריקה לא רב, אבל אני משוכנע שבאדיס אבבה תוכל למצוא רגאיי בשפע. גם את תרבות הראסטה תוכל לגלות באתיופיה, בעיקר בששמאני, אזור שהיילה סלאסי עצמו רכש עבור ג'מייקנים ושחורים משאר הקריביים באם ירצו לחזור לאפריקה. ששמאני נמצאת בערך 150 מייל (240 קילומטרים). אני בטוח שתוכל למצוא מקומות עם זיקה לרגאיי במרבית אפריקה, אבל אם יוצא לך תבדוק את גמביה, המדינה הכי קטנה באפריקה, שלמיטב ידיעתי שופעת רגאיי. שיהיה בהצלחה, נסיעה טובה ובטוחה ואתה מוזמן לפרסם כאן עדכונים בשמחה!

moty rasta

New member
תודה רבה לשניכם! הבעיה היא ש...

לישראלים נורא נורא קשה להוציא ויזה לגמביה עד בלתי אפשרי... האפשרות היחידה בערך היא להוציא ויזה דרך בולגריה - משלמים מראש 500 דולר ואף אחד לא מבטיח לך שתקבל ויזה (יכול להיות שאני טועה טיפה במספרים אבל זה הרעיון הכללי). לגבי ששמאני- נשמעת אופציה מגניבה ומרתקת מאוד, אבל, יכול להיות שאת השהייה שלי באתיופיה אני יבלה שלא במחיצת הרכב כי ככל הנראה אני יחזור מאיזור קניה חזרה לדרום אפריקה ע"מ למכור את הרכב, זוהי המדיניות באפריקה, אתה חייב למכור את הרכב במדינה שבה קנית אותו אחרת אתה לא יכול למכור אותו (משלמים מראש פיקדון בגובה מחיר הרכב במדינה שבה קנית את הרכב ואתה מקבל את הכסף חזרה רק לאחר שהוכחת שמכרת את הרכב במדינת הקנייה). לאחר החפירה הזאת שבטח לא דיברה אליכם :) , האם אתם יכולים לקשר אותי לאנשים שכן היו באיזור ששמאני? ככה אוכל לשאול על תחבורה ציבורית לאיזור או אפילו על טיסה פנימית... תודה מראש, אתם גדולים! מוטי :)

למעלה