שלום! יש לי שאלה קצת מוזרה...

שלום! יש לי שאלה קצת מוזרה...

אה, אני יודעת שבפורום הזה מדברות יותר על המוזיקה האירית אבל... רציתי לדעת- האם יש איזושהי דרך או טיפ לדעת לדבר במבטא אירי?! זה די מטריד אותי...

Fozzie

New member
../images/Emo80.gifחס וחלילה...../images/Emo13.gif

הפורום נועד לכל הנושאים הקשורים גם בתרבות אירלנד. כשאני רוצה לדעת איך לדבר במבטא מסויים אני מקשיבה להברות.. מה שאני ממליצה לך זה אולי לשכור סרט אירי שבו ממש תוכלי לשמוע את המבטא הכבד ובאמת להקשיב למה שהם אומרים או לאיך שהם אומרים. אפילו לעצור את הסרט בין לבין ולנסות לחזור אחריהם... ככה לפחות למדתי איך להגיד ירושלים כמו שצריך במבטא יידיש - מסתבר שהניקוד של המילה הוא שונה

jonbaum

New member
תבואי לחיות באירלנד כמה שנים

ואז יהיה לך אחלה מבטא אירי בלי להתאמץ בכלל.

nonagon

New member
תנסי להגיד

את המשפט הבא: Bu toim jistin umble poipr (Bú 'toím jístin umble póipr) וגם אתם, נראה אתכם אומרים את המשפט הבא בלי מבטא אירי (בלתי אפשרי לדעתי). זהו משפט אירי מסורתי שמשמעותו (למי שעוד לא קלט) "אך אני רק חלילן צנוע".

וואייייייייייייייייייי גדול../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

אני לא יודעת ממה יותר התלהבתי- מזה שזה מצחיק או מהעובדה שאני שומעת את עצמי מדברת במבטא אירי כבד! חחח!

הו ליאם../images/Emo50.gif

בקשר למבטא אני אוהבת לחקות איירישים וגם מאד טובה בזה.תקשיבי להגייה בסרטים כמו שקודמיי יעצו לך ודרך אגב את יודעת מה מקור השם ליאם או שאני אספר לך?

... יש לזה בכלל משמעות?

כן, בבקשה ספרי לי! (אגב, אם מותר לשאול, איך את יודעת כ"כ הרבה על אירלנד?) THANX

אז המשמעות של ../images/Emo27.gif

ליאם בקלטית זה: מ ג ן- נ ח ו ש נכון שעכשיו השם שלו נראה לך אפילו עוד יותר מתאים... מקווה שחידשתי לך משהו. בקשר לשאלה השנייה נדבר. ביי בייליס

למעלה