שלום כולם

Vasilissia

New member
שלום כולם../images/Emo140.gif

ובכן, תפוז כבר פרסמו את הפורום כמה פעמים בדף הראשי, ובכל פעם כשהצצתי התחשק לי נורא לפתח את הנושא הבא... להרבה עדות יש סיפורים ואגדות. לסבתא מצד אימא שלי (עירקית) יש את הסיפורים שלה על ג'וחא, ולסבתא מצד אבא (טריפוליטאית
) יש אגדות על שדים שגרים מתחת לאדמה ועל אבו-ללה
אז אילו סיפורים שמורים לעדה האתיופית?
בהצלחה עם הפורום!

shlala1

New member
שלום לך ג'סיקה

אילו סיפורים שמורים לעדה האתיופית?? שאלה טובה אף פעם לא שמעתי/שאלתי, מבטיחה מחר לשאול את אמא שלי ולחזור עם תשובות. לילה טוב

Vasilissia

New member
בוקר טוב!

השם שלי הוא וסינה, ג'סיקה היא חברה שלי אותה ציטטתי בחתימה. איזה יופי, אני ממש אשמח לשמוע

shlala1

New member
חחחחחחח לא שמתי לב../images/Emo163.gif

סבבה ונסה יום טוב.

shlala1

New member
ונסה =וסינה

תראי מה קורה כשלא ישנים. פעמיים טעיתי בשם.

Vasilissia

New member
חח, זה בסדר

לא כאילו זאת פעם ראשונה שזה קורה איתי (קראו לי כבר ונסה, סוניה, סבינה... והרשימה ארוכה)

shlala1

New member
אז וסינה (הפעם קלעתי../images/Emo3.gif)

מאיפה בא השם המיוחד הזה??? או שזה רק כינוי שלך.

Vasilissia

New member
תודה רבה../images/Emo13.gif

אצל הטריפוליטאים ישנו מנהג לתת שמות על שמם של אנשים שעדיין בחיים, ואני קרואה על שם סבתא שלי. זה שם שעובר הרבה זמן במשפחה ואין לי מושג בנוגע למקורות או הפירוש שלו... איך קוראים לך?

TaL53

New member
הכינוי שלך מזכיר

שם רוסי מסורתי (ואסיליסה) שלא נמצא בשימוש כבר כמה מאות שנים (במיוחד לא אצל יהודים).

Vasilissia

New member
אה,

עם הכינוי הזה נרשמתי לפני די הרבה זמן, בגלל שחברה שלי סיפרה אגדה על ואסיליסה שהשם שלה מזכיר את שמי. חיבבתי את השם מיד, אז אימצתי אותו בתור כינוי.

שלום

יש הרבה סיפורים ומשלים וחידות - בעדה האתיופית ישנם ספרים שנכתבו, יש מקבץ של משלים שנקרא- "אבא גברהנה" משלים וחידות, הטפת מוסר . תוכלי למצוא בספריה הערונית סיפורים עממים "אבא גברהנה".

למעלה