שלום לכולם אני חדשה פה

• פותח הנושא bobm
  • פורסם בתאריך

bobm

New member
שלום לכולם אני חדשה פה

רציתי לשאול כמה יעלה לי לבנות בית 120 מטר מפלס אחד עד המפתח

בינא

Member
כמה עולה לבנות 120 מ"ר?

טוב ששאלת, כי מזמן רציתי לענות על שאלה כזו. רק כמו כל יהודי טוב, כמה שאלות מקדימות: 1. היכן הבית הולך להיבנות? (יש הבדלים בהתאם למיקום בארץ). 2. האם המחיר צריך לכלול תכנון? 3. האם המחיר צריך לכלול, אגרות, ביטלים, חברת חשמל, וכיו"ב? 4. שיטות בניה שונות עולות פחות ויותר. על איזו שיטת בניה חשבתם? 5. אם לא חשבתם על שיטת בניה, מה רמת הגימור הנדרשת? 6. כמה חדרים צריכים להיות בבית? 7. כמה חדרי שירותים? 8. האם מקובל עליכם שהממ"ד יהיה אחד מחדרי הילדים? 9. האם כבר תכננתם? יש לכם היתר בניה? או אולי אתם לפני תכנון? 10. האם רכשתם קרקע? 11. האם שילמתם כבר עלויות פיתוח תשתית לקרקע? 12. האם הקרקע מישורית או משופעת או אולי מדורגת? כי זאת רצוי לדעת - כל תשובה תשנה את מחיר המבנה. אבל היות ובלי תשובה אי-אפשר, להלן תשובה עם התניות והנחות: מבנה על שטח מישורי, חד קומתי, גג שטוח, 4 חדרים ו-2 חדרי שירותים, כהממ"ד משמש כחדר ילדים, על קרקע עם תשתיות מוכנות לחיבור, ברמה של בניה פרטית ממוצעת למגורים, בין חדרה לגדרה, כולל ארון מטבח, מזגן מיני-מרכזי, מערכת סולרית, 100 נקודות חשמל, חלונות אלומיניום עם תריסי גלילה, חלקם חשמליים עם זכוכית בידודית בכל החלונות, כולל כל אביזרי האינסטלציה והחשמל הנדרשים, מצופה בשליכט חיצוני צבעוני, מחובר לחשמל, מים וביוב עם הכנות לתקשורת ו-TV, בשיטת "בית ישראלי" יעלה כ- 85,000 $ כולל מע"מ. המחיר הזה אינו כולל כ-12,000 $ המיועדים לתשלומי אגרות והיטלים לרשות המקומית, ועדת בנין ערים והמנהל, חברת חשמל, תכנון אדריכלי והנדסי להגשה, תכנון לבצוע, צילומים, העתקות וכיו"ב. המחיר כולל ניהול בצוע ופיקוח טיב על הבניה, כולל בקרת תקציב ולוח זמנים

ענתש

New member
שלום ../images/Emo13.gif כמה עולה לבנות בית זו שאלת

המליון דולר (בתקווה שלא תעלה מליון דולר)... אחרי שדיברנו עם המון אנשים - מקבלנים ועד אנשים שבנו הגענו למסקנה שזה באמת מאד פלואידי. אפשר לתכנן בית זול ואפשר לתכנן בית יקר באותו המטראז' (ואני מדברת על קירות בלבד, לפני הגמר). וכמובן שבגמר השמים הם הגבול. מכיוון שלא בדקתי שיטות של בניה קלה כלשהן (משום שאישית אני מאמינה שהקיצור הוא הדרך הכי ארוכה בין שתי נקודות ומה שזול תמיד עולה יקר בסוף) אז להבנתי, לבניה רגילה, בהנחה שאתה לא הקבלן של עצמך (כי זה לא המקצוע שלך) ובהנחה שאין לך כוונה לבנות בעצמך שום חלק בבית אז אם יש לך פחות מ-800$ למ"ר הכל כולל הכל אז תעזוב את הפרוייקט. וגם אז מדובר בבניה בסטנדרט בינוני ואפילו בינוני ומטה (זה סטנדרט של קבלנים אבל כשהם בונים הרבה בתים ביחד, זה מוזיל להם עלויות). תקציב סביר היום הוא 1000$ למ"ר כולל הכל (אבל לא כולל שטח כמובן). ותקציב מקסימלי כמובן אין... ואני כוללת בעלויות מיסים ותכנון אבל לא כוללת רהיטים (מלבד מטבח) ואבזור כלשהו של פנים הבית (מזגנים למשל, את המזגן עצמו ולא רק ההכנה).

ע"י קבלן את יכולה 700$ למ"ר

עד מפתח. ניתן להוריד מהמחיר הזה אם מנהלים את הבניה לבד ומביאים לכל עבודה את הקבלן שלה .

למעלה