שלום לכולם,

tacat

New member
שלום לכולם,

אני עדיין צעיר(15) אבל בכל זאת השאלה הזו לא מפסיקה להטריד אותי: אני פציפיסט, אבל בכל זאת רוצה לשרת צבא - רק לא קרבי. סטייל חייל חינוך וכו', העם הצבא יקבל את הטענה הזו? תודה.

EgeBamayasi

New member
הוא לא יקבל את זה

פציפיזם זה או לצאת מהצבא או לשרת בכל תפקיד שהצבא בוחר לך

Sun Hello

New member
למה ללכת לחיל חינוך?

למה ללכת לבתי-ספר ולהיות שם מורה-חייל? מה חיובי בזה? הסיבה העיקרית לכך שאני רואה שצה"ל עושה את זה היא בשביל להוציא לעצמו שם טוב, להראות שהצבא עושה דברים טובים, למען החברה. ולגרום לצעירים לראות את הצבא באור חיובי. אחרת אני לא ממש מוצאת הסבר לכך שמישהו ייכנס לכיתה עם מדים של צה"ל. אם אתה פציפיסט, איך זה בדיוק משרת את המטרות שלך? לא עדיף לך לעשות פעילות התנדבותית שאתה מוצא כחיובית בדרכים אחרות?

ad123321

New member
תעשה מה שבא לך, כן?

וגם יש לך עוד הרבה זמן עד שתגייס, אם תתגייס, אבל בכל זאת, אני חושב שאם אתה פציפיסט זו תהיה סוג של סתירה לשרת בצבא, במיוחד צבא כובש. אולי לא אתה תהיה אחראי לפעולות האלימות, אבל אתה בהחלט תשרת את הגוף ואת אלה שכן עושים. ואני לא מבין מה כל-כך חשוב לך להיות בצבא, מה, המצפון שלך לא מאפשר לך "להשתמט"? מערכת החינוך מחדירה בנו "מוסר" שלמעשה הוא אנטי-מוסר ואנחנו מתבלבלים בין מה טוב ומה לא בעקבות שטיפת המוח הזו. רק מי שמשתחרר משטיפת המוח הזו, שחייבים לשרת בצבא ואם לא אז אתה פרזיט ואגואיסט, יכול להחליט בראש נקי ושקט מה הדבר הנכון בשבילו. בקיצור, אל תיתן לאחרים לקבוע לך, תעשה מה שבא לך, כמו שכתבתי בכותרת

למה לא חיל חינוך..?

אני נדהם לפעמים מהשטויות שכותבים כאן- ואני מצטער מראש על התגובה "הקיצונית" מעט, אבל זו פשוט שטות גמורה לכתובשמי שהולך להיות מורה-חיל עושה זאת מתוך מניפולציה של הצבא להוכיח כי צבא זה דבר טוב... זה רק מראה עד כמה מי שכתב את זה לא מבין כלום, לא סדק מעולם את הדברים ובטח ובטח שלא שאל אף מורה-חיל למה הוא עושה את מה שהוא עושה. ומה לגבי האופציה שאותו מורה-חיל באמת מאמין במה שהוא עושה? כמו שדלכם יש אידיאולוגיה יש גם אידיאולוגיה לאחרים- והיא לא פחות "נחשבת" מזו שלכם. פשוט יהירות לשמה, פשוט חוסר סלבנות להבין שקיימות שם עוד דעות ופשוט אטימות וילדותיות. ואולי זה לטובה שאת/ה (מי שכתב את התגובה ההיא) לא התגייס לצבא (או חושב שלא להתגייס). כי אני אישית לא מסוגל לנהל דיון של יותר מכמה משפטים עם מישהו שברצינות חושב שכל שאר 90% של האוכלוסיה סובלים משטיפת מוח ושרק הוא צודק- ואני בטוח שבאף מסגרת אחרת לא היו מצליחים לקבל אדם כזה.

ad123321

New member
אז אל תנהל

אתה צודק, בהרבה מסגרות דוחים אותי ואני רואה בזה מחמאה הרבה יותר מעלבון. בסך-הכל אמרתי שלהיות מורה חייל זה דבר שסותר את הפציפיזם של אותו בחור ששאל כאן, כי הוא עדיין תומך במערכת מדכאת, כובשת ואלימה, דברים שהפפציפיזם מתנגד להם בכל תוקף. אני חושב שלא 90% מן האוכלוסיה סובלים משטיפת מוח, אלא 100% ממנה, כולל אותי. כולנו למדנו במערת החינוך וספגנו ערכים מעוותים שמשרתים את העשירים, כולנו נחשפנו לפרסומות שאומרות לנו שאנחנו לא מספיק יפים אז אנחנו צריכים לקנות את התכשיר החדש נגד חצ'קונים. אני כן חושב שיש שנשארים אדישים לשטיפת המוח הזו ולא רואעם בה שטיפה בכלל, ויש את אלה שתופסים שמשהו כאן לא בסדר, ויוצאים כנגדה. יאללה

אם אתה אומר...

(ברשותך, מכיוון שאין לי מושג אם אתה בחור או בחורה אני אשתמש בלשון זכר) תראה, אתה מדבר על שטיפת מוח במובן הכולל. לא נראה לי- ותקן אותי אם אני טועה- שבחירות אידיאולוגיות שאנשים עושים נכפות עלי או עליך בשל שטיפות מוח, ואם כן אז זה עצוב מאוד בשבילך. במשך כמעט 30 שנותיי אני חושב שלמדתי איך לבור את הבר מן התבן ולדעת במה לבחור להאמין ובמה לא, על אף "שטיפות המוח" של החברה. קצת הקצנת לדעתי את כל הנושא הזה. אם אתה באמת חושב שכולנו שרויים במין מערכת שיונקת מאיתנו את הרצון החופשי אז לא רק שזה כולל אותך, אלא שגם הבחירה שלך בפציפיזם היא לא אמיתית. למעשה, גם פציפיזם- כמו פאשיזם וכמו כל דבר אחר- ייחשב כעוד שטיפת מוח שאינה נכונה משאר האידיאולוגיות. ואם זה כך אז באמת שאין לי מושג איך אתה מסוגל לדעת בכלל שאתה זה "שתופס שמשהו כאן לא בסדר" כהגדרתך, או שמדובר בעוד שטיפת מוח. ויותר מזה- אין לי מושג איך אתה חי עם עצמך ביום יום אם אתה מאמין שכולנו חיים במופע של טרומן. אקיצר, בוא לא ניסחף. הקצנה לכל כיוון היא דבר לא טוב. נקודה. והייתי מצפה ממך לתקן את האימרה של "100% מהציבור סובל משטיפת מוח, רק שאני היחיד שקלטתי את זה וכל שאר הציבור לא". חבוב, קיימים אלפי ומאות אלפי אנשים בעולם- חלקם חכמים, נבונים וברי תפיסה לפחות כמוך אם לא יותר (שלא לדבר על מבוגרים ובעלי ניסיון יותר). תן קצת קרדיט לחלקם שהאמונות והתפיסות שלהם נכונים לפחות כמו אלו שלך.

ad123321

New member
אוקיי...

בחירות אידיאולוגיות מסוימות אכן נעשות באמצעות שטיפות מוח שונות, אני לא אומר שאני היחידי שהבנתי את זה בעולם, אבל כשאני מסתכל סביבי, על בני הגיל שלי למשל, אני כן רואה אנשים שהולכים בצורה עיוורת אחרי החוק כי "ככה צריך ואין מה לעשות" ושלא שאלו את עצמם יותר מדי שאלות לפני, נניח, שהם התגייסו לצבא. ואני לא אומר את זה על-סמך נקודת מבט חיצונית שלי, אלא לפי המילים ששמעתי מהם והשיחות שקיימתי איתם. אגב, פציפיזם הוא לא דבר שמערכת החינוך ממש טורחת להראות, בצורותיו וסגנונותיו השונים. אם תרצה, אני עברתי את 2 שטיפות המוח, משני הצדדים ובחרתי מה יותר נכון בשבילי ומתאים לי ובמה אני יותר מאמין. קח לדוגמא את נושא הבשר: אורח החיים הנהנתני והגרגרני שלנו משפיע בצורה בלתי-הפיכה על הילדים, שחושבים ולומדים ש"החיות קיימות בשבילנו, זה טבע האדם, זו שרשרת המזון, האדם הוא נזר הבריאה" ושאר הבולשיט הזה שאנחנו רגילים לשמוע וממשיכים לבלוס את העוף שלהם, שהוא הרסני להם, לכדור-הארץ ולבעלי-החיים, כמובן. אתה צודק, אין אידיאולוגיה "נכונה", מעולם לא אמרתי את זה, אתה הוא זה שהחליט להיטפל לתגובה שלי לבחור שביקש עצות ושבסך-הכל אמרתי לו שפציפיזם נוגד שירות בצבא, יהיה אשר יהיה (אבל הוספתי, פעמיים, "תעשה מה שאתה רוצה"). ואין קשר בין חוכמה לשטיפת-מוח או אי-שטיפת מוח. ההבדל ביניהם הוא מחשבה עצמאית, וכן, אני לא היחיד שיש לי אותה. חוכמה יכולה להתבטא במובנים שונים, בין אם אתה לכוד בתוך שטיפת המוח ובין אם לא.

tacat

New member
אתה יכול להיות בטוח ש..

אני לא בוחר ללכת לצבא מתוך אמונה עיוורת או בגלל שאני חושב שזה "נכון".. כבר חשבתי הרבה על עיניין ה"השתמטות" ושקלתי אותו ברצינות אבל לבסוף הגעתי למסקנה שאני כניראה כן רוצה לשרת בצבא (3 שנים יכול לשנות את הדעות מקצה לקצה). מה גם, שלרוב אני דווקא עושה את ההפך ממה שהחברה מכתיבה ככה שאין דאגה. אני בוחר ללכת לצבא בכלל לחייל החינוך בגלל האינטרקציה לאנשים השונים, זה לא משנה שזה אולי "מעניק" לצה"ל שם טוב או מה שזה לא יהיה -זה כבר לא לעינייני כ"כ- כי אני עושה זאת מסיבות אישיות בלבד וכל הנובע מכך כבר לא כ"כ משנות.

RoyceGracie

New member
אני בחיל החינוך מורה חייל

אחרי שהיה לי הרבה בעיות מצפוניות עם החילות הקרביים. אם תוריד פרופיל עוד לפני שאתה חייל, תוכל להתמיין לתפקידים עורפיים חברתיים ונהדרים שיש לחיל החינוך להציע :) אני ממש מפסוט ושמח מהתרומה שלי, אם זה היה בשירות לאומי זה היה בדיוק אותו דבר- רק שעכשיו אני בכאילו חייל.

למעלה