שלום לכולם..

שלום לכולם..

ראיתי כאן לא מעט דיונים לגבי המוות וגם לי יש שאלה לגביו: כולנו מבלי יוצא מן הכלל יודעים ואפילו בטוחים שגם אנו נמות יום אחד, ושאלתי היא למה?מאיפה לנו שנמות?האם זה בגלל שאחרים מתו?אני יכול לתת מיליון דוגמאות שמה שמשפיע עלי לא משפיע על אחרים באותה הצורה ולהיפך. אם כן מנין הוודאות לכך?

doingood

New member
התמודדות עם חוסר ידיעה

האמת היא שאין וודאות, ואנחנו גם כן משפיעים ביצירה הגדולה. פרמנידס אמר פעם (או לפחות אומרים שהוא אמר) ש"מה שישנו ישנו, ומה שאיננו איננו". השאלה הקשורה שמעניינת אותי היא - האם זה חשוב, ומה ההשפעה על הבחירות ועל החוויות בחיים שלנו?

אין כאן חוסר ידיעה

כולנו יודעים שנמות יום אחד ואם תרצי יותר חידוד אז כולנו יודעים שאם ניפול מהגג של עזריאלי אנחנו בטוח נמות ואף אחד לא יעז לבדוק את זה גם בשביל כל הכסף שבעולם, אני שואל מנין הוודאות לכך? המשפט "מה שישנו ישנו ומה שאיננו איננו" לא רלוונטי לנושא וזהו גם משפט חסר תכלית, ובלי שום ערך. הנושא הזה הוא מאוד חשוב מהרבה סיבות גם בגלל שאכן יש לכך השפעה על הבחירות בחיינו וגם בגלל שהתשובה לכך היא בעצם מהות קיומנו.

doingood

New member
איני מסכים עם הנחות היסוד שלך

זו חידה מעניינת, אך הייתי ניגש אליה בצורה שונה.

וואו כל כך הרבה אינפורמציה...

מה זה "אין ודאות"? כתבת בהודעה קודמת שהיית ניגש לכך בצורה אחרת, נו אז פרש מהי הצורה בה היית ניגש.?

trailer

New member
אם חושבים על המוות כל כך הרבה

אולי זה הוא שכל כך מעניין אפילו יותר מהחיים חוץ מזה שבגלל שלגבי המוות קיים חוסר וודאות ענקי שכל כך הרבה מחשבות מנסות למלא אותו, ללא הצלחה כמובן ואף אחד לא יכול לסתור את הדעות והמחשבות האלו, אני מאמין שלא תמצאי אחד שיגיד been there done that..

ש מ ש א

New member
אפשר ללמוד הרבה על המוות

בתאוסופיה. ידע שמחזיר משמעות לחיים. הכי פשוט להתחיל באתר האינטרנט של האגודה: www.theosophia/co.il

ואם כבר מדברים על משמעות המוות לחיים

יש הבדל בין מוות בכל תקופה, בכל תרבות, והמוות בתקופה הדיגיטלית שונה מן המוות בכפר בארץ ישראל הקטנה. כי גם החיים שלנו שונים, והעקבות שאנחנו משאירים אחרינו כאן שונים מאד. והחותם שכל אחד מאתנו משאיר בעולם הזה אחריו שונה. רוצים לדבר על זה?

למעלה