שלום לכולם

Blue Avatar

New member
שלום לכולם

אני שמעתי שספינינג "מנפח" את הרגליים...אני חושבת שזאת תוצאה של העומס הכבד שמתמשים בטיפוס וכאשר רוכבים עם עומס קל במישור אין לארבע ראשי גירוי והוא אינו מתפתח ויש רק שריפת קלוריות כמו בכל פעילות אירובית האם זה נכון? האם רכיבה בחוץ ורכיבה בסטודיו זה אותו דבר? מה ההבדלים? מה יותר אפקטיבי לחיטוב הגוף? מה יותר מומלץ? תודה.

yehodap

New member
בתור רוכב בחוץ ועושה מידי פעם ספינינג

רק רכיבה מנפחת ברכיבה את לא מפסיקה לרכוב ברכיבה יש לך יותר מעמסים ארוכים ויותר אינטרוולים בלי קרואים ברכיבה האויר הוא אורי נקי של הרים ברכיבה יש טיפוסים ארוכים בעומס משתנה ראי את הרוכבים ואת שריר הארבע ראשי שלנו- חזק כמו בטון בנוסף לחזיוק הארבע ראשי וניפוח אני גם עולה המון מדרגות יש בחיפה מסלול של מעל 1000 מדרגות מניסיון אחרי פעם אחת של עליה את רוצה עוד ועוד לחיטוב תעשי אימוני זומבה וחדר כושר

האמת היא שהיו כמכה שרושרים בנושא הזה ממש

אני אסכם לך את דעתי והדיעה הרווחת שלא, זה לא מנפח את הרגליים. וודאי שלא במקרה של נשים. מדובר על הרבה מאוד חזרות (~4000 לרגל) במשך אימון ועומס יחסית לא גבוה על השריר (גם ב"עליות" לטובת הענין). המושג חיטוב כולו הוא מושג לא ברור כך שקשה לי להתייחס. בשילוב עם תזונה נכונה יש סבירות גבוההלשנות הרכב מסת גוף ולהוריד אחוזי שומן שזה כנראה משהו שעוזר למשהו הנקרא לפרקים "חיטוב".

קצת פרטים

הגדלת מסת שריר או במונח המקצועי היפרטרופיה מבוצעת ע"י מספר חזרות מועט על משקל שהוא קרוב ל RM1 ( המשקל המקסימלי אותו השריר יכול להזיז ) בספינינג או רכיבת אופניים בכלל זה לא קורא ! רוב הרכיבה באימוני ספינינג מבוצעת ברמה אירובית ואולי טיפה גולשים לכיוון האנארובי (מדובר על יחס בין מנגנוני האנרגיה כי בפועל הם כולם עובדים כל הזמן ) אז מזה אין לך מה לחשוש, לא תהפכי לשרירן, מקסימום תחזקי קצת את שרירי הרגליים ואולי את שרירי הישבן. לגבי ההבדל בין רכיבה בחוץ לרכיבת באולם: אני לא אכנס לכל הפרטים כי יש המון כאלו אבל בגדול, רכיבה באולם היא לרוב עצימה יותר (לרוכבים לא מיקצועיים ), רכיבה בחוץ תוואי השטח עליות ירידות מתונות יותר או פחות נקבע ע"י הטבע ובורא עולם ובאולם ע"י בורא השיעור וההחלטה שלך כמה עומס להוסיף או להוריד. טמפרטורת הגוף ואחוזי חמצן באולם טמפ' הגוף גבוה יותר ואחוזי חמצן נמוכים יותר לעומת רכיבה בחוץ שבה הגוף מתקרר ע"י הרוח והתנועה. מצבי עמידה ורכיבה, בחוץ ניתן לבצע הטיות של האופניים בכדי לזכות בעוד טיפה של אנרגיה ( בעמידה ) לעומת אופני אולם שלא ניתן לבצע הטיות של האופניים. נראה לי שנסתפק בזה אה שכחתתתתי כמובן שמוזיקה, באולם, האנשים הקצב והמוזיקה גורמים לרוכבים להוציא יותר מעצמם !!! סיון

למעלה