שלום לכולם

RonaKenan

New member
שלום לכולם

ההסבר הבא מיועד לאלה מכם שהם באמת חברים או אוהדים ולא לאלה שהצטרפו לכאן לרגע רק כי הם שמעו שיש מכות.
הקבוצה השניה ממילא לא מעוניינת בהסברים שלי אלא רק בכותרת.
אני הוזמנתי להשתתף בכנס נשים ישראליות פלסטיניות שמטרתו היתה להכיר נשים מהצד השני ולהביע תמיכה ביוזמות אזרחיות שמעודדות דיאלוג בין הצדדים ועוקפות את מנגנוני הפחד והאימה שמשרתים כל כך טוב את הקיצוניים בצד שלנו ובצד שלהם.
לא עמדתי דום לזכר שום שאהידים. נכחתי במקום, שרתי את שני השירים שבאתי לשיר, פגשתי נשים מקסימות משני הצדדים וחזרתי הביתה.
הגישה שלי מאוד ברורה בעניין הזה - אני באתי לשיר ולנגן לאותן נשים שרוצות בדיאלוג איתי, לאותן נשים שמוכנות להסתכן ולעשות מעשה לא מקובל ואמיץ וללכת לפגוש נשים כמוני. אילו הייתי קמה והולכת כיוון שמישהו בעל אג'נדה קיצונית ניסה לתפוס בעלות על מפגש שנועד לדיאלוג, הייתי משתפת פעולה עם אותם מנגנוני פחד ואימה שאמורים היו למנוע ממני לבוא לשם מראש. אין לי שליטה על תפיסת המוות של הצד השני ועל הרגש הלאומי החריף והמתלהם שלו. אין לי הרבה סנטימנטים לזה, כפי שאין לי סנטימנטים ללאומיות החריפה והמתלהמת שקיימת אצלנו.
אני באתי לקחת חלק ביוזמה שגם בלי הכותרת הפרובוקטיבית של "מקור ראשון" היא לא פופולרית אצל אף אחד מהצדדים אבל חשובה לאין שיעור בעיני.
אני מתנצלת בפני אלה מכם שנפגעו מהכותרת הזאת שכדרכן של כותרות, משטיחה את המציאות ועושה עוול למורכבות של האמת.

רונה

אכן יוזמה חשובה וחבל שאין יותר יוזמות שכאלו.
ישר כוח על האומץ ועל כך שאת הולכת עם האמת שלך עד הסוף.

E

Elektra Natchios

Guest
רונה,

סלחי לי שאני מנצלת את הבמה הזו ולא את דף הפייסבוק שלך על מנת להגיב על הדברים.
אני לא נמנית עם הלוחמים הרועשים, ובשעות האחרונות הדף שלך גועש.

משונה מאוד לחשוב על זה, אך הדבר היחיד שהעסיק אותי מהבוקר הוא מה שלומך, האם נפגעת, איך את מתמודדת.
אני לא יודעת לדבר פוליטיקה. זו לא שפת האם שלי וחוששת כי לעולם לא אבין אותה עד תום גם אם ארצה מאוד,
אין לי את היכולת לסבול שנאה שכזו ואם מותר לי להודות, כל מילה שנזרקה לעברך הכאיבה לי באופן אישי. אך אולי זו ההערצה מדברת מגרוני.
זה וודאי לא רלוונטי עבורך, את בוגרת ממני, מנוסה ממני ולמודת קרבות שכאלו - אני בטוחה,
אך חלק מהמילים שקראתי נגעו בנקודות קשות ועבור הסיכוי הקלוש שמשהו חדר את מעטפת התמיכה שלך,
חשוב לי שתדעי, רונה, מהמקום הפנימי-פרטי שלי,
את יקרה לי מאוד.
אני מעריכה אותך ומאמינה בך.
את אדם טוב. היה לי הכבוד לעמוד מולך ולהחליף עמך מספר מילים,
וכפי שגמגמתי בפנייך כל פעם -
תודה. מכל הלב.
את נהדרת.

nice guy10

New member
נפלת חזק ותודי שאת בכלל לא שולטת ב...

אהלן רונה,

האמת שאני לא מביע בד"כ את דעותיי ברשת, אבל אי אפשר להתעלם מזה במיוחד בימים אלו ובשנה האחרונה שבה נרצחו משפחות וילדים ע"י מחבלים ערבים.
חשוב לי להגיד שאני גם לא קיצוני ולא שונא! ועכשיו לעניין.
את הפאדיחה כבר עשית, את צריכה לחשוב 10 צעדים קדימה ולדעת בדיוק לאן את הולכת ובאיזה אירועים את משתתפת ומה יהיו ההשלכות לזה, למרות שההסבר שנתת לזה שאת לא מצדדת, אני כל כך רוצה להאמין לך, אבל שאמון נשבר הוא פשוט נשבר!
תשאלי את עצמך אם היית הולכת להעצים נשים ימניות ולא היית מבררת אם יהיו נאומים קיצוניים שם? היית מוכנה להשתתף ולסבול נאומים קשים כדי להכיר נשים ימניות מקסימות?
העצה הכי טובה שלי אלייך, תדאגי שלא יהיו כותרות כאלו, כן כי אנחנו קוראים כותרות וזה מה שחשוב!
ואם כבר תשקיעי את האנרגיות בעם שלך שבמאה הקודמת כמעט ונכחד. האוייבים לא נגמרים הם רק מתחלפים. לא צריך לשנוא אותם ואפשר גם להבין לפעמים אבל בטח לא לצדד בהם. את הכוח שלך כמוכרת בציבור את אמורה להחזיר לעם שתומך בך ולא לירוק לא בפרצוף.

כותרות, זה מה שחשוב!

כותרות זה מה שחשוב?

באמת? חשבתי שקריאה ביקורתית של טקסטים זה מה שחשוב, שמחשבה מחוץ לקופסה זה חשוב, שמחשבה עצמאית זה חשוב. אבל כנראה שטעיתי וכותרות הם הדבר הכי חשוב.

נו, באמת.

daniel ben ari

New member
שיט. נמחק כל התוכן..

אני אף פעם לא אבין איך זה תמיד קורה כשמשקיעים הכי הרבה על ההודעה..
אכתוב שוב אבל ממש ממש בקצרה הפעם (כדי שלא ימחק כמובן!)
אני לא מסכימה עם הדעות הפוליטיות שלך, ועל אף זאת מעריכה מאוד את האומץ שלך לעמוד על שלך ולא להשתתק כדי שימשיכו לאהוב אותך. לא מתפשרת על האמונה שלך ועל הדרך שאת רואה כנכונה. אז נכון שאם ההופעות שלך יהפכו למוקד הטפה פוליטי אמנע מלהגיע, אבל כרגע את מתרכזת במוזיקה, שעושה לי טוב (מאוד מאוד אפילו), וזה מה שחשוב. אני חושבת שאלו שבוחרים לראות אותך כ'אדם' לפני 'אמן' מתעסקים בהערצה ולא בהקשבה למוזיקה.. ובקשר לתקשורת-לא מפתיע שהיא עסוקה בכותרות מכלכלות ולא באמת.. ובמיוחד חבל שאנשים לא משכילים להבין שמאחורי כל כתב עומד איזה איש עם שטרות ודעות ומכתיב את הראיה ה'אובייקטיבית' של הדברים..

אממ כמובן שהיו לי עוד הרמות של דברים להגיד והכל נעלם עכשיו..
שבת שלום

rachelgw

New member
אני ממש מסכימה!

גם אני לא מסכימה עם הדעות של רונה, ועדיין בכל זאת המוזיקה שלה ממש עושה לי טוב.
אז אני בעד להתעסק בשירים ולא בכל הדיבורים האלה מסביב.
רחלי

למעלה