שלום לכולם

pure_as_fire

New member
שלום לכולם

אני נהג חדש ויש לי רישיון כבר 9 חודשים, ורכב פרטי שלי כבר 3 חודשים. (בן 18) תודה לאל, לא היו לי תאונות עד כה ומשתדל שלא יהיו... זה היה סתם להציג את עצמי, רציתי לדעת עד כמה באמת נותנים חלק הנהגים החדשים\צעירים לכמות התאונות, האם יש סטטיסטיקות מדויקות? ומי כאן בפורום גם נהג\ת חדש\ה וצעיר\ה?

ME ME |זהירות||אוטו|

אני נהגת חדשה כמעט שנה.. עוד שבועות שנה|!| אין תאונות אין דוחות.. תפו תפו תפו |חמסה|

gilmorefreak

New member
גם נהגת חדשה!

7 חודשים...! גם לי לא היו תאונות, מקווה שגם לא יהיו..!
אין לי נתונים אבל גם הייתי שמחה לראות...

isra533

New member
30%

מעורבות הנהגים החדשים בתאונות הקשות מהווה 30% מכלל התאונות הקשות.

avivbarnoy

New member
סליחה???

יש לך גם מקור מוסמך להביא לנו אדון פרידמן או שאתה סתם זורק נתונים? (זה אולי נשמע ככה אבל אין לי שום כוונה לטון מזלזל בהודעה הזאת פשוט יש אנשים שסתם אוהבים לזרוק נתונים). דרך אגב: בשנת 2001 יצא לי לעשות מחקר ובו השוואתי בין נתןנים של גופים שונים בנוגע לתאונות הדרכים- בדברים כמו עיקר הגורמים לתאונות/עיקר המעורבים בתאונות וכו' הגיעו ההבדלים בין הדו"ח הרשמי של המשטרה לזה של משרד התחבורה להבדלים של עד 37 אחוז!!! כך שדוחות רשמיים הינם נחמדים אך צריך לקחת הכל בערבון מוגבל ועם ביקורתיות מתאימה...

isra533

New member
מקור הנתונים

לפי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. אני מצרף צילום של הדף על מעורבות צעירים בתאונות. ההתנשאות שלך לא במקומה.

avivbarnoy

New member
אתה צודק לגמרי אני מתנצל...

פשוט עשית עליי רושם ראשוני של אדם שממש לא תרבותי ומעניין אותו רק שכולם ישמעו מה שהוא אומר... אני חוזר בי ומתנצל- מקווה שתסלח לי. דרך אגב אני שוב אומר שאני מברך על כל יוזמה כלשהי שאדם מנסה ליזום כדי למנו את הקטל בכבישים (או לשפר את איכות החיים בכלל לצורך העניין).

isra533

New member
אני מבין

כולנו טועים בדיבורים כמו במעשים וההכרה בטעות זוהי תחילת הדרך להבנת הבעיה. בנהיגה כולנו טועים מי פחות ומי יותר ואם נבין שזה המצב אפשר להתחיל את המסע הקשה אבל ההכרחי להתמודד עם בעית תאונות הדרכים.

avivbarnoy

New member
דרך אגב

כבר בשאלה עצמ המקורית אמרתי שאין לי כוונה לזלזל ואני מצטער אם זה נשמע כך אז אני לא בדיוק מבין על מה התעצבנת מראש, בכל זאת פירסמתי את ההתנצלות שלי למרות שלו באמת היה על מה...

shimonev

New member
../images/Emo18.gifגם אני נהג חדש../images/Emo18.gif

יש לי רישיון כבר חודשיים
וברוך השם לא עשיתי תאונה ומקווה לא נעשה
מצטרף לשאלה

מעורבות נהגים צעירים/חדשים

נתחיל בדבר ראשון מעורבות היא לא בהכרח אשמה. מעורבות יכולה להיות גם לא באשמת הנהג הצעיר/חדש אלא באשמת נהג אחר. מה שמסבך את העיניין זה חוסר הניסיון של נהג צעיר שאולי יכל להימנע מתאונה עם קצת יותר ניסיון. המעורבות של נהגים צעירים גבוהה ביחס לכמות הנהגים בארץ. לא זוכר באחוזים מדוייקים. ההסבר לזה פשוט נניח מכל 10 נהגים 1 הוא צעיר אז בתאונות מתוך 10 תאונות מעורבים 3 נהגים צעירים. ובזה אפשר להאשים את שיטת לימוד הנהיגה, את ההורים שחונכים את הנהג שגם הם לא תמיד נהגים טובים.

זהירות, גם אני נהגת חדשה.

בת 18 ועדיין בתקופת המלווה. אני חושבת שזה רעיון מצויין לפתוח פורום שכזה ואם לאמר את האמת אני פוחדת לעלות על הכביש ברגע שייגמר לי המלווה, אני מקווה שסוף סוף אנשים ייתעוררו ויפסיקו לעשות שטויות!!! אני מקווה גם שהרבה אנשים יצטרפו לפורום הזה כחלק מההתפכחות שלהם!

למעלה