שלום לכולם,

lior_r

New member
שלום לכולם,

אני בן 26, מתחיל מסע ארוך של תזונה נכונה יותר. כדי שאוכל להצליח, אני דבר ראשון הורדתי את הסוכר הלבן או הסוכרזית.בינתיים זה לא קשה מדי. דבר שני אני מתחיל להימנע כמעט לחלוטין ממוצרי חלב. זה יותר קשה. אשתי היום החלה לדאוג:"מאמי, אבל מה עם הסידן שיש בגבינות?" מה אני עונה לה?

aley daphna

New member
מוצרי חלב

למה אתה נמנע ממוצרי חלב? הם לא בריאים בעיניך?

אלי ו.

New member
הייתי פונה לייעוץ חד פעמי

אצל דיאטנית כדי לעבור על התזונה שלך ולחפש דרכים לשפר אותה ולמצוא מטרות. אפשר לחיות היטב בלי מוצרי חלב אבל, כפי שרמזו לפני, אם אינך רגיש לסוכר החלב או אלרגי לחלב אין סיבה טובה לעשות את זה. כעקרון, טבעונים שנמנעים ממוצרי חלב מקבלים את רוב הסידן שלהם ממוצרי שומשום כמו טחינה מלאה. אם אני הייתי מתחיל מסע לשיפור התזונה הייתי מתחיל בצורה קצת אחרת: - הוספת ירקות טריים ומבושלים לתפריט - הורדת חטיפים, מטוגנים, הפחתת שומנים רוויים ומוקשים. - הורדת סוכר - מעבר למוצרים דלי שומן - שומנים "טובים" כמו שמן זית, אומגה 3 וכד'. - מודעות למרכיבי המזון כמובן שצריך לקבוע מטרות, יש הבדל בין מי שנמצא במשקל עודף לבין מי שנמצא בתת משקל, בין אדם בריא למי שסובל מכולסטרול גבוה, בין אדם פעיל מאוד גופנית לבין בטלן וכו'. זו הסיבה שהייתי ממליץ לך, אחרי הכל להתייעץ באופן חד פעמי עם אנשי מקצוע.

lior_r

New member
יש לי מחלה

אני חולה במחלת טרשת נפוצה. לא נורא, אני אחיה. אפילו טוב. הדיעות הן חלוקות בקשר להשפעת התזונה על טרשת נפוצה, אם זה מבחינת גרימה או אולי של החמרה של סימפטומים. עוד כשאובחנתי לפני 6 שנים שמעתי שמועות עקשניות שמוצרי חלב לא טובים לחולי טרשת, לא משהו שהרופאים אמרו. אני, שהייתי בשוק מהאבחנה ונודע לי שאצטרך להזריק לעצמי זריקות כטיפול מונע לא הייתי מוכן לוותר על הקוטג'... וכך חלפו השנים, וחלפו אפילו שנתיים של עישון סיגריות ואני מוצא את עצמי יותר מודע לגופי, עם יותר רצון עז לשנות דברים. אדם שאני מעריך (לא חולה במחלתי, בריא) סיפר לי שהוא הפסיק את צריכת החלב לפני זמן מה ומאז השתפרו האנרגיות. החלטתי לבצע מעין ניסוי מבוקר: להפסיק את צריכת החלב לשלושה חודשים ולראות איך ארגיש. בינתיים הניסוי הפך ללא מבוקר שכן הפסקתי בד בבד גם את צריכת הסוכר והסוכרזית, זה יותר קל. אז מה אתם ממליצים? חלב סויה?

Butterfly86

New member
היי ליאור

גם אני חולה בטרשת נפוצה ומזריקה רביף 22.... אני כל הזמן שומעת מה בריא לאכול וממה כדאי להמנע ..וממש מבולבלת!!! מה הבעיה במוצרי חלב? הרי סידן זה מרכיב חיוני לגוף, לא? וממליצים על צריכת 3 מוצרי חלב מדי יום.

למעלה