שלום לכולם!

רעות11111

New member
שלום לכולם!

אני מתעדת להתחיל בלימודי משפטים באוקטובר 08 השאלה שלי היא - איפה? לבר אילן אני מתקבלת... לת"א אני צריכה לעשות עוד פסיכו (לשפר ב25 נקודות בערך...) יש כאן סטודנטים בת"א? אתם ממליצים לי לעשות עוד פסיכו ללמוד בת"א? טנקס

sacrament

New member
תראי...תשמעי...

בר אילן הוא מוסד מעולה. ת"א יותר יוקרתית, אבל היוקרה זה שיקול שלא צריך להיות בלעדי. השאלה היא האם כדאי לך לעשות עוד פסיכומטרי, עם סיכון שלא תקבלי יותר, ובכל זאת להפסיד שנה? ואולי בסוף בכלל לא תאהבי את תל אביב...? כדאי לשקול את כל השיקולים מלבד היוקרה- כמו קירבה, נוחות, אנשים שמכירים, יוקר מחיה. לפעמים הדברים הקטנים האלה עושים את כל ההבדל בין ללמוד בכיף לבין לדאוג כל הזמן.

רעות11111

New member
בכל מקרה אני לא מתכוונת להתחיל ב07

ככה שזה לא ממש משחק תפקיד פסיכומטרי עשיתי 1 וקיבלתי 690 הקטע הוא שהשקעתי את כל כולי אז אני לא יודעת אם עוד פסיכומטרי יביא אותי לתוצאה המבוקשת והאמת שגם אין לי אנרגיה לזה.. הבנתי שאת לומדת משפטים בת"א... מרוצה? מרמת הלימודים וכן מבחינה חברתית... הקטע הוא שאנשים שלומדים בת"א לא ממליצים עליה וזה גורם לי דיי לנטות לבר אילן.. מה דעתך?

sacrament

New member
אני ממליצה על ת"א מאוד

אבל כמובן שכדאי לשמוע עוד דיעות לפני שאת מחליטה. אני ממליצה שתעשי ביקור יזום ב-2 הפקולטות, תסתובבי בהם, תראי את ההווי, אולי אפילו תתפסי כמה אנשים ותשאלי שאלות (אני בטוחה שיענו לך בשמחה. בכל אופן, אם אין לך לחץ עליך ואת לא מתחילה ללמוד שנה הבאה- אז כדאי אולי לעשות מקצה שיפורים- לא רק פסיכומטרי אלא גם בגרויות, או רק בגרויות.

B L I M P

New member
תקחי את העצה הזאת בערבון מוגבל

אבל מה לגבי ירושלים? לפי מה שהבנתי מחברה שלומדת אצלנו כי היא לא התקבלה לת"א, יותר קל להתקבל לירושלים לאנשים עם פסיכו גבוה (לפי הבנתי, בירושלים החלוקה בין הפסיכו לבגרויות הי א 70-30 לטובת הפסיכו) בד"כ אומרים שי-ם ות"א הכי טובות בשוק מבחינת יוקרה. ואם את לא סגורה על מגורים בגוש דן אולי זה רעיון לא רע. מאידך, רק שתדעי שתכלס, אני מאמינה שגם אם תלכי לבר אילן, כי לשם את מתקבלת, ושם נוח לך, לדוגמא כי קרוב לך להורים, ותוציאי ציונים יפים, ותדעי להתראיין טוב, אני לא חושבת שתהיה לך בעיה במציאת סטאז' ובהתקדמות הקריירה.

רעות11111

New member
קודם כל תודה על התגובה..

נכון לעכשיו נוח לי לגור אצל ההורים.. אני בחורה של אזור המרכז וירושלים כרגע נשמעת לי מאיימת מעט האמת (ואני יודעת שזה ישמע מוזר) אבל יותר חשוב לי שהלימודים יהיו כיפיים והחברה תהיה נעימה וזאת גם משום שאני מאמינה שסביבה כייפית תגרום לי לרצות יותר להשקיע ולא לברוח מהלימודים. בגלל זה ת"א קצת מרתיעה אותי כי פרט למספר בודד של אנשים הרוב לא ממליצים על האוניברסיטה.. איזה אוניברסיטה לדעתך תענה על הציפיות הללו שלי?

למעלה